04. lutego 2026, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 28 stycznia 2026 do: 04 lutego 2026

Aukcja: 4 lutego (środa) 2025, godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych
tel. +48 669 222 259
n.hadrych@rempex.pl

Anna Bielawska:
tel.: 605 591 316
e-mail: a.bielawska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

805
Pierścionek z rubinami 2 szt. okrągłych rubinów oraz 36 szt. diamentów w szlifie przejściowym;
złoto pr. 0.375, masa całkowita 20.100 g., rozm. pierścionka 13.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

806
Wisior z rubinem rubin w szlifie gruszka + okrągły rubin, w otoczeniu 10 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.100 g.
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
Cena wywoławcza. 19 000 zł

807
Pierścionek z kameą owalne popiersie kobiety rzeźbione na muszli, dekoracja ażurowa,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.980 g., rozm. pierścionka 8.5
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Cena wywoławcza. 5 200 zł

808
Pierścionek z wizerunkiem ręcznie malowane popiersie kobiety na ceramice, 51 szt. półpereł;
oprawa kompozycji srebro pr. ok. 0.900, złoto pr. 0.585; rozm. pierścionka 19.5
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

809
Pierścionek z topazem topaz w szlifie gruszka w otoczeniu 6 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.910 g., rozm. pierścionka 17.
estymacja: 8 200 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 800 zł

810
Pierścionek z brylantem brylant o masie ok. 0.50 ct (VS/F-G),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.770 g., rozm. pierścionka 24.5
estymacja: 9 500 - 11 500 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

811
Kolczyki ze szmaragdami 2 szt. okrągłych szmaragdów o masie łącznej ok. 0.45 ct w oprawie,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 1.010 g.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

812
Pierścionek z kamieniami szlachetnymi 12 szt. brylantów, perła, 4 szt. szafirów oraz 3 szt. okrągłych rubinów
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.230 g., rozm. pierścionka 13.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

813
Sekretnik złoty forma serca z ręcznym grawerunkiem, łańcuszek,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.730 g.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena wywoławcza. 4 400 zł

814
Broszka z ametystem kompozycja z owalnym, fasetowanym ametystem o masie ok. 29.00 ct oraz 4 szt. pereł o wym. 3.30-6.10 mm,
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.480 g.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

815
Szpilka ze znakiem zodiakalnym Waga złoto niecechowane; dług. 6,5 cm, waga 2,3 g.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

816
Szpilka ze słoniem złoto pr. 583?, dług. 6,6 cm, waga: 3,22 g.
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

817
[Zamek krzyżacki Radzyń] Tłok pieczętny Zamku w Radzyniu Chełmińskim mosiądz; średnica pola pieczętnego 3,1 cm; wys. 3,5 cm;
Polska, I poł. XVIII w.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

818
[Krystyna Skarbek] Pieczęć z herbem Abdank pod koroną hrabiowską heliotrop, srebro złocone, agat (uchwyt); pole pieczętne 2,5 x 2 cm; wys. 10 cm;
Polska, I ćw. XX w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

819
Pudełko neoempirowe z herbem Trzaska brąz złocony, śr. 10,5 cm, wys. 3,5 cm;
Polska, l. 20.-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

820
Pieczęć z herbem Korab stal; pole pieczętne 2,6 x 2,4 cm; wys. 6,5 cm;
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 600 zł

821
Para lichtarzy mosiądz odlewany, toczony, podstawa skręcona na gwint; wys. 24 cm;
Polska płn.-wsch (Białystok? Grodno? Wilno?), II poł. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 800 zł

822
Portret kobiecy z profilu - płaskorzeźba brąz; 13 x 17,5 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

823
Przycisk na biurko z herbem Lubicz marmur, brąz złocony, srebro; 14 x 10,5 cm (całość);
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

FIRMA DOYAL CHAND NANDY CO

824
Zegarek biurkowy art deco brąz złocony, srebrzony, emaliowany, giloszowany, 8,5 x 8,5 cm;
sygn. na tarczy: „Doyal Chand Nandy co”; Kalkuta, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

825
Zegar kominkowy z puttem brąz złocony, stal, emalia, szkło; wys. 39,5 cm; szer. 10 cm; głęb. 10 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Firma zegarmistrzowska JAPY FRERES (czynna od 1772-do pocz. XX w.)

826
Zegar kominkowy brąz złocony, szkło, metal, emalia; wys. 40 cm; szer. 26 cm; głęb. 10 cm;
Francja, Nantes, ok. 1880-1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

827
Zegar z chłopcem łowiącym ryby brąz, stop metali, mosiądz, podstawa marmurowa, tarcza ceramiczna; wys. 34 cm; szer. 30 cm; głęb. 13 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

828
Lampka z aniołkiem w stylu barokowym drewno polichromowane; wys. 58 cm; szer. 29 cm, głęb. 19 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

829
Dwie szkatułki ze scenami 1/ Szkatułka z malowaną sceną - Kwiat paproci, 1955
2/ Szkatułka ze sceną z ptakiem ognistym;
Artysta nierozpoznany, Rosja, Palech, 2 poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 800 zł

830
Rama ludowa drewno lipowe (?), snycerka; wymiar zewnętrzny: 62,5 x 51 cm;
Polska płd.-wsch., 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

831
Prace polowe - tkanina jedwab, haft, ręcznie wyszywany; 100 x 83 cm (w świetle oprawy);
Japonia (?), XIX / XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

832
Lampa na biurko szkło, tworzywo sztuczne, metal, srebro; wys. 44 cm; szer. 32 cm; głęb. 12 cm;
Włochy, firma Brumal, XX w.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza. 17 000 zł

833
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; 31,2 x 26,2 x 2,6 cm;
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

834
Ikona podróżna trzypolowa Matka Boska Kazańska, Neopalima, Matka Boska Więzienna
tempera, deska; 13 x 11 cm (złożona); Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

835
Ikona - Chrystus Władca Świata olej, deska, podkład; okład: srebro pr. 84; 17,6 x 13,7 x 2,8 cm;
Rosja, Moskwa, 1829.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 300 zł

836
Ikona - Święci Piotr i Paweł olej, deska, podkład; 68,5 x 55 x 2,5 cm;
Rumunia, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

837
Ikona - Wprowadzenie Najświętszej Maryi Panny do świątyni tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, nimby złocone; 39,8 x 31,8 x 0,9 cm;
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 2 800 zł

838
Ikona - Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; nimby złocone; 39,8 x 31,8 x 0,9 cm;
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

839
Ikona - Święty Bonifacy tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; 31,2 x 26,4 x 2 cm;
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

840
Ikona - Prazdniki tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 71,5 x 59 x 2,5 cm;
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

841
Kobierzec - modlitewnik jedwab; 175 x 105 cm.
Persja, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

842
Kobierzec jedwab; 201 x 137 cm.
Persja, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

843
Dywan jedwab; 390 x 91 cm.
Persja, XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

844
Dywan jedwab; 410 x 92 cm;
Persja, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

845
Dywan w kwiaty jedwab; 190 x 59 cm;
Persja, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

846
Dywan jedwab; 300 x 80 cm;
Persja, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 900 zł

847
Kilim Aubusson wełna na wełnie; 150 x 228 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

848
Szabla francuska, kawaleryjska w pochwie stal, mosiądz, skóra, drewno; dł. całkowita 101 cm, w pochwie 107 cm.
Francja, Paryż, XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

849
Słupek - Gerydon onyks alabastrowy, zielonkawy, z brązowymi żyłkami, brąz; wys. 106 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

850
Węglarka żeliwo czernione, odlew; wys. 25 cm; dł. 48 cm; szer. 39 cm.;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

851
Żyrandol siedmioświecowy w typie empire brąz, mosiądz, metal, wys. 92 cm, średn. 40 cm;
Polska (?) , ok. 1915.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

852
Lustro pałacowe drewno, gipsatura, złocenie; tafla lustrzana; wys. 169 cm; szer. 116 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł