Aukcja: 4 lutego (środa) 2026, godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych
tel. +48 669 222 259
n.hadrych@rempex.pl
W. PORAJ-PODLEWSKI, XX w.
Nr katalogowy123
Plotą wianki
olej, płótno; 58,5 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Poraj-Podlewski 1933.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy125
Góral z fajką
pastel, papier; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Michał Maksymilian REKUCKI (1884-1971)
Nr katalogowy127
Góral
olej, płótno; 42,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: MREKUCKI.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: MREKUCKI.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)
Nr katalogowy129
W ogrodzie, 1944
olej, sklejka; 57 x 40,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1944 r A Maślakiewicz-Brzozowska
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Ernst BÜCHNER (1886-1951)
Nr katalogowy131
Martwa natura z książkami
olej, deska; 45,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: E. B.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d.: E. B.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Nr katalogowy133
Koty, 1898
olej, płótno; 21 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: WW; data p. d.: 1898 (ołówkiem)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Nr katalogowy135
Pejzaż zimowy
gwasz, tektura, 39,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
sygn. l. d.: Borysowski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Nr katalogowy137
Pejzaż letni
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza.
5 800 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Nr katalogowy139
Pejzaż z polną dróżką, 1928
pastel, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. .p. d.: Mieczysław Reyzner 28/V.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Antoni WIPPEL (1882-1969)
Nr katalogowy141
Capri
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. i opisana p. d.: AWippel / Capri.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Nr katalogowy143
Zima w górach
olej, płyta; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: MR (monogram wiązany).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)
Nr katalogowy145
Motyw architektoniczny
rysunek flamastrem podmalowany akwarela, papier; 20 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: TNartowski (ołówkiem, częściowo pod ramą)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Zenon KONONOWICZ - Bosy (1903-1971)
Nr katalogowy147
Motyw z Kazimierza Dolnego nad Wisłą
olej, płótno; 28,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: Bosy
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Bosy
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Nr katalogowy149
Katedra na Wawelu
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Dora SEEMANN (1858-1923)
Nr katalogowy151
Wnętrze
olej, płótno; 85,5 x 64 cm;
sygn. l.d.: D. Seemann
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. l.d.: D. Seemann
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Stanisław HOROWICZ (1892-1927)
Nr katalogowy153
Portret kobiety (Marii Horowicz)
pastel, papier; 42 x 34 cm;
na odwrocie napis. Obraz pochodzi z kolekcji rodziny artysty.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w., Kazimierz GULIK (1894-1948) ?
Nr katalogowy155
Portret kobiety
pastel, ołówek, papier; 28 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
L. DORIES XIX / XX w.
Nr katalogowy157
Scena pastoralna
olej, płótno; 39 x 78 cm;
sygn. p. d.: L. Dories.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
sygn. p. d.: L. Dories.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Nr katalogowy159
Pejzaż z ruinami zamku
olej, płótno dublowane;
50 x 76,5 cm.
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
50 x 76,5 cm.
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Malarz nieokreślony, włoski (?), XVIII w.
Nr katalogowy161
Święta męczennica
olej, płótno naklejone na deskę;
18 x 14 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
18 x 14 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Monogramista „C.F.”
Nr katalogowy201
Postać górala grającego na dudach
drewno, wys. 29 cm; u dołu na podstawie wyryty monogram wiązany: „CF”; poniżej zatarty lekko napis: „ZAKOPANE”.
Polska, Zakopane, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
203
Chłopiec z wędką
brąz patynowany, kamień - podstawa; wys. 31 cm; szer. 8 cm; głęb. 7 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Francisque Joseph DURET (1804-1865)
Nr katalogowy205
Muzykujący Bachus
brąz, odlew patynowany; wys. 54,5 cm; szer. 24 cm; głęb. 25 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 400 zł
Peder Marius JENSEN (1883-ok.1925)
Nr katalogowy207
Bażant
brąz, marmur; wys. 36,5 cm; dł. 46 cm; szer. 13 cm.
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł