04. lutego 2026, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 28 stycznia 2026 do: 04 lutego 2026

Aukcja: 4 lutego (środa) 2026, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych
tel. +48 669 222 259
n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

W. PORAJ-PODLEWSKI, XX w.

123
Plotą wianki olej, płótno; 58,5 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Poraj-Podlewski 1933.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

124
Para w strojach ludowych akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sypniewski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

125
Góral z fajką pastel, papier; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Josef SVOBODA (1901-1945)

126
Portret górala na tle pejzażu olej, płótno; 113 x 85 cm;
ślad po sygnaturze l. d.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Michał Maksymilian REKUCKI (1884-1971)

127
Góral olej, płótno; 42,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: MREKUCKI.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

128
Procesja przed kościołem, 1919 olej, papier; 15 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StPaciorek / 1919.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

129
W ogrodzie, 1944 olej, sklejka; 57 x 40,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1944 r A Maślakiewicz-Brzozowska
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Karol FRYCZ (1877-1963)

130
Malwy w ogrodzie olej, tektura; 20 x 23 cm;
sygn. p. d.: K. Frycz.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Ernst BÜCHNER (1886-1951)

131
Martwa natura z książkami olej, deska; 45,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: E. B.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

132
Martwa natura z pajacami, 1958 olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: j.hrynkowski 958
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

133
Koty, 1898 olej, płótno; 21 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: WW; data p. d.: 1898 (ołówkiem)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959) - przypisywany

134
W sadzie olej, płótno;
86 x 99 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

135
Pejzaż zimowy gwasz, tektura, 39,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)

136
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p.d.: A. Weingrunen
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

137
Pejzaż letni olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

138
Pejzaż, 1933 olej, płyta pilśniowa, 60 x 58 cm;
sygn. u dołu: ZGostwicki / 1933
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

139
Pejzaż z polną dróżką, 1928 pastel, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. .p. d.: Mieczysław Reyzner 28/V.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

140
W drodze, ok. 1944 olej, tektura; 19,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HMUSIAŁOWICZ
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

141
Capri akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. i opisana p. d.: AWippel / Capri.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

142
Wąwóz hiszpański olej, płyta pilśniowa; 75 x 65 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

143
Zima w górach olej, płyta; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: MR (monogram wiązany).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Hugo BUCHWALD (1836-2019)

144
Pejzaż górski olej, tektura; 30 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Hugo Buchwald
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

145
Motyw architektoniczny rysunek flamastrem podmalowany akwarela, papier; 20 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: TNartowski (ołówkiem, częściowo pod ramą)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Theodor URTNOWSKI (1881-1963)

146
Gdańsk olej, sklejka; 40 x 35 cm;
sygn. p. d.: TH. URTNOWSKI.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Zenon KONONOWICZ - Bosy (1903-1971)

147
Motyw z Kazimierza Dolnego nad Wisłą olej, płótno; 28,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: Bosy
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

148
Miasteczko olej, płótno; 34 x 43 cm;
sygn. p. d.: Konon.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

149
Katedra na Wawelu olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

150
Rynek w Krakowie kredka, pastel, papier, 58 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: I. Pinkas
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Dora SEEMANN (1858-1923)

151
Wnętrze olej, płótno; 85,5 x 64 cm;
sygn. l.d.: D. Seemann
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

152
W izbie pastel, karton; 60 x 88,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

153
Portret kobiety (Marii Horowicz) pastel, papier; 42 x 34 cm;
na odwrocie napis. Obraz pochodzi z kolekcji rodziny artysty.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

154
Portret pani z jej kotami olej, płótno; 74 x 56 cm;
sygn. l. d.: B.Stawiński.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w., Kazimierz GULIK (1894-1948) ?

155
Portret kobiety pastel, ołówek, papier; 28 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

156
Chłopiec olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

L. DORIES XIX / XX w.

157
Scena pastoralna olej, płótno; 39 x 78 cm;
sygn. p. d.: L. Dories.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Frederick BECKER (1888-?)

158
Pałacyk w cieniu palm kokosowych olej, tektura, 36 x 40 cm;
sygn. p.d.: F. BECKER/1931
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

159
Pejzaż z ruinami zamku olej, płótno dublowane;
50 x 76,5 cm.
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w. (?)

160
Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem olej, blacha; 20,4 x 16,5 cm (wymiar malowidła w świetle oprawy), 62 x 53 cm (wymiar całości);
całość ujęta w dekoracyjną oprawę i ramę.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony, włoski (?), XVIII w.

161
Święta męczennica olej, płótno naklejone na deskę;
18 x 14 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

162
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane;
68 x 51 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Monogramista „C.F.”

201
Postać górala grającego na dudach drewno, wys. 29 cm; u dołu na podstawie wyryty monogram wiązany: „CF”; poniżej zatarty lekko napis: „ZAKOPANE”.
Polska, Zakopane, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marcin JARRA - warsztat brązowniczo-platerniczy

202
Góral brąz; wys. 28 cm; szer. 11 cm; nie sygn.
Kraków, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 6 800 zł

203
Chłopiec z wędką brąz patynowany, kamień - podstawa; wys. 31 cm; szer. 8 cm; głęb. 7 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Massimiliano SOLDANI BENZI (1656-1740) - według

204
Tańczący faun z czynelami brąz; wys. 58 cm; szer. 27 cm; głęb. 25 cm;
Francja, XIX / XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Francisque Joseph DURET (1804-1865)

205
Muzykujący Bachus brąz, odlew patynowany; wys. 54,5 cm; szer. 24 cm; głęb. 25 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

206
Dziewczyna z książką brąz; wys. 43 cm; szer. 18 cm; głęb. 17 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Peder Marius JENSEN (1883-ok.1925)

207
Bażant brąz, marmur; wys. 36,5 cm; dł. 46 cm; szer. 13 cm.
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Hippolyte-François MOREAU (1832-1926)

208
Chłopiec strugający patyk brąz, odlew patynowany; wys. 44 cm; szer. 14 cm; głęb. 14 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł