Nr katalogowy: 711
Kapelusz - tzw. "bicorn" z piórami strus
filc, atłas, pasmanteria;
wys. 16 cm, szer. 45 cm, głęb. 16,5 cm;
Bruksela, XIX w.
z czarnego filcu, częściowo naszywanego tkaniną z wypukłym haftem o motywach floralnych; brzegi ronda obszyte strusimi, niegdyś białymi piórami; od frontu aplikacja z 6 rzędów złotego sznura, z ażurowym, złoconym guzikiem; zakończenia rogów kapelusza ozdobione również naszyciem ze złotych sznurów; potnik skórzany, podszewka atłasowa, biała, z firmową pieczęcią pod koroną: w otoku napisy: "VICTOR HENNE / RUE DE LA MONTAIGNE / 35 / BRUXELLES";
powyżej napis: "FOURNISSEUR DE LA MAISON DU ROI";
filc, atłas, pasmanteria; wys. 16 cm, szer. 45 cm, głęb. 16,5 cm; Bruksela, XIX w.