Nr katalogowy: 727
Para kandelabrów 5-świecowych
w manierze Ludwika XVI;
marmur, brąz złocony; wys. 58,5 cm,
Europa Zachodnia, k. XIX w.
w manierze Ludwika XVI
na kolistych, kanelowanych podstawach z białego marmuru; trzony z brązu złoconego, w formie wazonów ozdobionych festonami laurowymi; tuleje na świece cylindryczne, opasane perełkami, osadzone na 4 dekorowanych akantem ramionach oraz pośrodku -
w zwieńczeniu trzonu;
marmur, brąz złocony; wys. 58,5 cm, szer. ramion 23 x 23 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.