13. listopada 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 04 listopada 2024 do: 13 listopada 2024

Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)

145
Sybilla, 1864 akwaforta, sucha igła, papier; 12,1 x 6,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g.: C Norwid f. / 1862 (na płycie)
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 5 400 zł

146
Męczennik, 1863 akwaforta, sucha igła, papier; 9,5 x 8,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: C. NORWID f 1863 (na płycie).
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885)

147
Obrazy z „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska: „Tak tedy stanęło woysko nagotowano do Mszy na pniaku ściętego dębu i tam odprawiło się Nabożeństwo”
litografia kolorowana, papier; 25,5 x 36 cm
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

148
Kiki de Montparnasse (Nu Assis), ok. 1925 akwatinta barwna, papier; 60 x 40,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. Kisling (ołówkiem)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

149
Album królów polskich - czterdzieści barwnych portretów,
Mikołów - Warszawa 1910, nakładem Karola Miarki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

150
Juliusz Kossak Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław LEWANDOWSKI (1859-1940)

151
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) Henryk Siemiradzki z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście;
Warszawa - Kraków 1904. Nakład i własność Gebethnera i Wolffa
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jan Chryzostom PASEK z Gosławic herbu Doliwa (1636-1701)

152
Pamiętniki z czasów panowania Jana Kazimierza, Michała Korybuta i Jana III 1656-1688 Poznań 1915r., Wielkopolska Księgarnia Nakładowa Karola Rzepeckiego,
oprawa wydawnicza twarda, płótno 35 x 26 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Konstanty LASZCZKA (1865 - 1956)

201
„Smutna” - głowa kobieca brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita: 43 cm.
Polska, 1905
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Edward HAUPT (1893-1970)

202
Główka chłopca brąz, odlew patynowany; podstawa marmurowa, wys. 47 cm, szer. 22 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

203
Grający w kręgle brąz, odlew patynowany; marmurowa podstawa, 20 x 9 cm; wys. 23 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena wywoławcza. 700 zł

Auguste Louis LALOUETTE (1826-1883)

204
Para dżokejów brąz, odlew srebrzony; wys. ok. 23 cm.
Francja, odlewy XX w. (?)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

205
Baletnica brąz; wys. 24 cm; szer. 20 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

206
Modlący się chłopiec [Orant Berliński] brąz, odlew patynowany; wys. 29,5 cm; szer. 10 cm; nie sygn.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

207
Kobieta z ptaszkiem brąz, marmur (podstawa); wys. 22,5 cm; szer. 7,5 cm;
Francja, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Ferdinand PREISS (1842-1943)

208
Akt brąz patynowany, granit; wys. 32 cm;
sygn. z tyłu na plecach kobiety: Preiss.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

209
Putto z koszem brąz, marmur; wys. 19 cm; śr. podstawy 12 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w. (?)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jean Baptiste CLESINGER (1814-1883) - według

210
Safona brąz patynowany; wys. 45 cm;
Francja, k. XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

211
Byk brąz, odlew patynowany; czarny marmur; wys. 22 cm; dł. 20 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

212
Mewy brąz, marmur; wys. 36,5 cm; 65,5 x 12 cm.
Francja, l. 20. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX/XX w.

213
Kobieta zakładająca biżuterię marmur; wys. 24 cm (ślady naprawy lewej dłoni);
Włochy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

214
Popiersie kobiety marmur biały, podstawa - marmur beżowy, z żyłkami; wys. 18 cm; szer. 19 cm;
Europa Zachodnia, Włochy? XIX/XX w. (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

215
Madonna z Dzieciątkiem drewno, wys. 44,5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XVII w. (?)

216
Rzeźba nieokreślonego świętego drewno polichromowane; wys. 62 cm; szer. 26 cm;
Polska?, XVII w. (?);
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stanisław GĄSIENICA GŁADCZAN (1914-2002)

217
Chrystus Frasobliwy drewno, wys. 26 cm.
Figurka wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna wraz z podstawą.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

218
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 66 cm.
Europa Środkowa, Śląsk?, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł