Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy12
Miasto Kraków
kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRAKOWGŁROSYTAPOWILLASEŁO (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy14
Rysunek z postacią świętego
kredka, ołówek, tektura; 13,5 x 11,7 cm;
u góry napis: NAZPNA KOIA
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
u góry napis: NAZPNA KOIA
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy16
Chrystus
kredka, tektura;
7 x 6 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
7 x 6 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Nr katalogowy19
Azor - pies artysty śpiący w łóżku
węgiel, papier jasnoszary; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Nr katalogowy21
Kompozycja z drobiem, 1944
akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Nr katalogowy24
Z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 18
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
2 000 zł
*
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Józefa WIDYMSKA KROTOCHWILA (1878-1965)
Nr katalogowy27
Kosz owoców
olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: W. [?]Kratochwil, l. d.: JW. (monogram wiązany).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza.
2 300 zł
S. KOZŁOWSKI, XX w.
Nr katalogowy29
Kwiaty w wazonie, 1960
płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kozłowski / 1960.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Alfred NICKISCH (1872-1948)
Nr katalogowy31
Mieczyki w wazonie
olej, płótno; 80 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. l. d.: A. Nickisch.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Janina NOWOTNOWA (1881-1963)
Nr katalogowy33
Martwa natura ze słonecznikami
olej, płyta; 73,5 x 61,5;
sygn. l. g.: J. N... (? - nazwisko nieczytelne).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)
Nr katalogowy35
Bukiet kwiatów w wazonie, 1960
olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Blond 60.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Nr katalogowy37
Krakowiak pojący konie [Zakole Wisły pod Krakowem]
olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn. u dołu pośrodku Jan Kotowski.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)
Nr katalogowy39
Spłoszony zaprzęg
akwarela, tektura; 17,3 x 31cm;
sygn. l. d.: K.Kosiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: K.Kosiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Leszek PIASECKI (1928-1990)
Nr katalogowy41
Na saniach
olej, sklejka; 30,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Nr katalogowy43
Polowanie
akwarela, papier; 55,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Nr katalogowy46
Martwa natura z imbrykiem i filiżanką, 1937
olej, tektura; 71 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski 1937 II
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza.
3 600 zł