13. listopada 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 04 listopada 2024 do: 13 listopada 2024

Aukcja: 13 listopada 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Michał PŁOŃSKI (1778-1812)

1
Portret malarza Quintijna Symonsa, przed 1807 według: Anthony van DYCK (1599-1641)
olej, płótno; 44 x 36 cm (owal)
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885-1939)

2
Portret kobiety - Zofia Kotkowska z domu Zientarska pastel, papier żeberkowy szary; 64 x 52 cm;
sygn. u dołu: Witkacy 1932 I N Π 3 mc / NP 10 / NJM1m
estymacja: 130 000 - 150 000 zł
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

3
Krzew dzikiej róży [Pejzaż letni], 1910 olej, płótno; 50 x 86 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1910.
estymacja: 44 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza. 42 000 zł

4
Droga [Jesień na przedmieściu], ok. 1923 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 60 000 - 65 000 zł
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

5
Dziewczynki z fiołkami, 1928 olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1928.
estymacja: 42 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza. 40 000 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

6
Modelka wśród draperii olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

7
W sadzie olej, płótno; 47 x 55 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

8
Kopanie ziemniaków olej, płótno; 66,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

9
Pejzaż z okolic Wadowic, 1937 olej, tektura; 32,5 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wojciech Kossak / Wadowice (?) / 1937 (piórem)
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

10
Scena we wnętrzu akwarela, piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz w bielach, papier; 14 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Orłowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

11
Stacja kolejowa akwarela, gwasz, papier; 24 x 29 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napisy: 100 ZŁ (ołówkiem) / KOLEOWPOWIATA / WORECIMIASTWIATA / ULICA STACJA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

12
Miasto Kraków kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRAKOWGŁROSYTAPOWILLASEŁO (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

13
Miasto Nowy Sącz kredka, papier; 17,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: NOWYSACZMIASTOSEŁO / NAPANE (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

14
Rysunek z postacią świętego kredka, ołówek, tektura; 13,5 x 11,7 cm;
u góry napis: NAZPNA KOIA
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

15
Portrety kredka, ołówek, tektura;
8 x 10,7 cm.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

16
Chrystus kredka, tektura;
7 x 6 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

17
Święty w aureoli kredka, ołówek, tektura;
7 x 6,8 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

18
Widok z okna pracowni na Błonia Krakowskie ołówek, papier; 16,5 cm x 31,5 cm;
na odwrocie fragment pejzażu malowanego akwarelą.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

19
Azor - pies artysty śpiący w łóżku węgiel, papier jasnoszary; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

20
Odpoczywająca modelka ołówek, węgiel, papier; 20,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

21
Kompozycja z drobiem, 1944 akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

22
Żabia orkiestra kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

23
Chłop z Wilanowa koło Warszawy, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł *

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

24
Z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 18 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł *

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

25
Krakowiacy, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł *

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

26
Martwa natura ze skorupiakami olej, płótno; 50,5 x 73,5 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Józefa WIDYMSKA KROTOCHWILA (1878-1965)

27
Kosz owoców olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: W. [?]Kratochwil, l. d.: JW. (monogram wiązany).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Franciszek ZITZMANN (1875-1937)

28
Martwa natura z warzywami, 1926 olej, sklejka; 54 x 69,5 cm;
sygn. i dat. z prawej strony, pośrodku: Fr. Zitzmann / 1926.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 600 zł

S. KOZŁOWSKI, XX w.

29
Kwiaty w wazonie, 1960 płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kozłowski / 1960.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Tadeusz ŁAKOMSKI (1911-1988)

30
Róże, filiżanka i książka, przed 1972 olej, płótno; 60 x 49 cm;
sygn. l. d.: Łakomski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Alfred NICKISCH (1872-1948)

31
Mieczyki w wazonie olej, płótno; 80 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

32
Chryzantemy w wazonie, 1929 akwarela, gwasz, papier żeberkowy, brązowy; 44 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański / 1929.
estymacja: 5 400 - 6 400 zł
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Janina NOWOTNOWA (1881-1963)

33
Martwa natura ze słonecznikami olej, płyta; 73,5 x 61,5;
sygn. l. g.: J. N... (? - nazwisko nieczytelne).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Anne Sophie GASTEIGER (1878-1954?)

34
Bukiet dzwonków w wazonie olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. p. d.: A Gasteiger.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

35
Bukiet kwiatów w wazonie, 1960 olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Blond 60.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Ignacy HIRSZFANG (1892-1943)

36
Kwiaty w ceramicznym wazonie olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Hirszfang.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

37
Krakowiak pojący konie [Zakole Wisły pod Krakowem] olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn. u dołu pośrodku Jan Kotowski.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

38
Zagroda z końmi olej, płótno; 63,5 x 118 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

39
Spłoszony zaprzęg akwarela, tektura; 17,3 x 31cm;
sygn. l. d.: K.Kosiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

40
Napad wilków akwarela, gwasz w bielach, tektura; 17,8 x 31cm;
sygn. p. d.: K.Kosiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

41
Na saniach olej, sklejka; 30,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stanisław STUDENCKI (1900-1944)

42
Pościg, 1938 olej, płótno; 54 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d. St. Studencki 1938.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

43
Polowanie akwarela, papier; 55,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

44
Przed polowaniem akwarela, papier; 58 x 94,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 4 700 - 5 400 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

45
Przed dworkiem olej, tektura; 17 x 23 cm;
sygn. l. d. B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

46
Martwa natura z imbrykiem i filiżanką, 1937 olej, tektura; 71 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski 1937 II
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Dora SEEMANN (1858-1923)

47
Wnętrze saloniku olej, płótno; 85,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: D. Seemann
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Maurycy APFELBAUM (1887-1931)

48
Karawana pod piramidami olej, tektura; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M Apfelbaum.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł