Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

1
Zachód słońca olej, tektura; 12,4 x 20 cm;
sygn. l.d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 140 000 - 170 000 zł

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885-1939)

2
Głowa na nóżkach - Portret J.W. Pakowskiego pastel, jasno-brązowy papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. g.: Witkacy 1934 VIII / NP (T.Bs) / [PI].
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

3
Akt z kwiatami, ok. 1917 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. z prawej strony pośrodku: WW.
estymacja: 46 000 - 52 000 zł

6
Sad, ok. 1940 olej, płótno; 51 x 66 cm;
sygn. l. d.: W. Weiss
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

7
Miasteczko kresowe olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

10
Napad wilków, ok. 1950 olej, tektura; 66 x 101 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

11
Powrót z polowania olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Jan SUBOWSKY XIX / XX w.

12
Poczta olej, płótno dublowane; 61 x 74 cm;
sygn. p. d.: JAN SUBOWSKY
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

13
Siwek - polowanie par force, 1912 olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d. Jerzy Kossak 1912.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

14
Krakowiak, 1933 olej, płótno; 85 x 105 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Paciorek / Kraków 1933.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

16
Koń u wodopoju, 1942 olej, sklejka; 51 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek / 1942
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

20
Chłopka z okolic Lublina, z teki „Polish Peasants’ Costumes” litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

21
Chłop z Kujaw w stroju świątecznym, z teki „Polish Peasants’ Costumes” litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 46 x 29 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

22
Projekt okładki do książki „Kwiaty zła” Charlesa Baudelairea akwarela, tusz, papier; 26,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HG (monogramem).
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

ANDO (UTAGAWA) HIROSHIGE (1797-1858)

23
Fujikawa. Scena na przedmieściach drzeworyt barwny; 23 x 35,5 cm;
sygn. na klocku l.śr. Hiroshige ga.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Józef RATZKI, XIX / XX w.

25
Para grafik 1. Sikający amorek - drzeworyt, papier; 26,5 x 21,5 cm (odcisk płyty);
2. Kopiec Kościuszki - drzeworyt, papier; 15,4 x 20,8 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

26
Lajkonik - para prac 1. Lajkonik - drzeworyt barwny, papier; 27 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
2. Lajkonik - malowidło na szkle, 24 x 22,7 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Hans ZATZKA (1859-1945)

27
Dziewczyna z naręczem kwiatów olej, płótno; 82 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: H. Zatzka
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

28
Portret dziewczynki olej, tektura; 54 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

29
Kot i pies artysty pióro, atrament, papier; 27,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Monogramista M.L., pocz. XX w.

36
Scena w barze kredka, gwasz, papier; 35 x 27,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M L.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Hanna KORCZAK-IDZIŃSKA (1913-2011)

37
Portret kobiety pastel, papier; 48 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HIdzińska
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Franciszek PAWLIKOWSKI (ur. 1925)

38
Akt, 1954 sangwina, papier naklejony na tekturę; 23 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fr. Pawlikowski / 1954 (kredką)
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Artysta nieokreślony, XVII w.

39
Portret magnata w zbroi z buzdyganem sangwina, papier naklejony na niebieski karton;
29,5 x 17,7 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XVII w.

40
Anatomia człowieka - para rysunków piórko, tusz, papier; nie sygn.
1. Przód postaci: 46 x 32,5 cm;
2. Tył postaci: 41,8 x 29 cm;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Artysta nieokreślony, śląski, 4 ćw. XVIII / 1 ćw. XIX w.

41
Święty Paweł piórko, tusz, tusz lawowany, ołówek, papier;
31,3 x 22 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

42
Święty Jakub piórko, tusz, tusz lawowany, ołówek, papier;
31,3 x 22 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

43
Pacierz olej, płyta; 86 x 119 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Wacław PRUSAK (1891-1978)

44
Targ w miasteczku, 1925 kredka, papier; 37 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana l. d.: WPrusak / Warszawa 1925.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

46
Wiejską drogą olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: z. pronaszko
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

47
Pejzaż przybrzeżny olej, płótno; 47 x 66 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 7 800 - 9 000 zł

Arthur HEYER (1872-1931)

48
Pejzaż z rzeką, 1905 olej, płótno; 102 x 152 cm;
sygn. i dat. p. d.: AHEYER / `905
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Józef SCHIFFER, XX w.

49
Pejzaż akwarela, gwasz, papier; 36,6 x 61,6 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SCHIFFER.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

50
Potok olej, płótno; 50 x 80 cm
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Mieczysław OLEY [OLEJ] (1898-1978)

51
Nowy Jork - Port olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. l. d.: M. Oley
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

52
Kraków, 1938 akwarela, papier; 50 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: MSzczerbiński 1938 / Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

54
Brama pałacowa piórko, tusz, papier; 23 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

55
Ratusz w Krakowie czarna kredka, tusz, papier; 38,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Jaźwiecki (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

56
Spichlerz w Kazimierzu Dolnym, 1938 kredka, akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zygm. Wierciak / 1938. KRAKÓW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

57
Motyw z Kwilcza, 1947 akwarela, papier; 45 x 68 cm;
sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

58
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Jerzy BOGUSZ (1921-2016)

60
Zabudowania olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. p. d.: JBogusz (słaboczytelnie)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Leon WEISSBERG (1894-1943)

62
Martwa natura z grzybami olej, płótno; 41 x 54 cm;
sygn. p. d.: L. Weissberg
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

63
Martwa natura z kwiatami, 1958 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

64
Martwa natura z pajacami, 1958 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: j.hrynkowski 958.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

65
Róże i papieros olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d. IGOR TALWIŃSKI
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Robert PIKELNY (1904-1986)

66
Kwiaty w wazonie i klucze olej, płótno dublowane; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

W. GORANICKI, 1 poł. XX w.

67
Żółte róże i figurka tancerki, 1938 olej, tektura, 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji po lewej: WGoranicki / 1938
estymacja: 4 300 - 4 800 zł