10 października 2024

Aukcja: 10 października 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

 WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ (ur. 1952)

349
Zachód słońca w Chałupach, 2011 olej, płótno; 60 x 100 cm;
sygn. l. d. MH 211;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ

350
Bukiet ślubny białych lilii, 2023 olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. l. d.: MP 2023
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ

351
Białe bzy, 2012 olej, płótno; 50 x 60 cm
opisany na odwrocie: "BIAŁE BZY" / M. HEINTZE-PASZKOWICZ / 2012. / OLEJ 50 x 60
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Dominika GMIOTRZAK

352
Portret Gustawa Holoubka, 2018 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. Gmitrzak 18.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Franciszek SUKNAROWSKI (1912-1998)

353
Para w uścisku, l. 70. XX w. (?) olej, płótno; 76 x 41 cm;
na krośnie malarskim napis F. SUKNAROWSKI (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

354
Portret dziewczyny, 1982 piórko, tusz, papier; 32,8 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 82 (długopisem).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 100 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Karol PUSTELNIK (1918-2010)

355
Zwątpienie i niepewność tusz lawowany, ołówek, papier; 18,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Karol Pustelnik (ołówkiem), opisany l. d.: Zwątpienie i niepewność (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Franciszek HAYDER (1905-1990)

356
Pejzaż z Ustronia, 1954 tusz lawowany, papier; 31,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: F. Hayder - Ustroń 1954.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Kazimierz Leszek WIŚNIAK (ur. 1931)

357
Projekt scenograficzny, 1986 akwarela, ołówek, tusz, piórko, papier; 24,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. opisany i dat. p. d.: Teatr Mały Warszawa / Fr. Durrenmatt "Fizycy" / K. WIŚNIAK
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jan Jaromir ALEKSIUN (ur. 1940)

358
Die silberne, 1980 serigrafia, papier; 70 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 39/130/II serigrafia. Die Silberne / JAleksiun 80 (ołówkiem).
estymacja: 600 - 800 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Roman BANASZEWSKI (1932-2021)

359
Bez tytułu, 2001 litografia barwna, papier, 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: R. Banaszewski 01 (ołówkiem), l. d.: Lito (ołówkiem), śr. 16/50 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

360
Cegielnia polowa olej, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZB. JASKIESRKI (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Teresa STANKIEWICZ (ur. 1928)

361
Bez tytułu, 1975 pastel, kredka, karton czarny; 64,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. STANKIEWICZ 75 (kredką).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Alexander HOHLOV [CHOCHLOW] (ur. 1946)

362
Kompozycja technika własna (Ach-art), tkanina, płyta; 98,5 x 68,5 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. p. d.: A.H. (cyrylicą);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

501
Twarze, 1983 brąz patynowany; 14 x 20 x 16 cm;
sygn., dat. i nakład l. d.: LEVKOVITCH 83 / 2/8.
estymacja: 6 400 - 7 600 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

502
Centurion brąz patynowany; wys.: 18 cm
sygn. l. d.: MITORAJ; na spodzie wybity nakład: H.C. 680/1500.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

503
Testa Addormentata - zawieszka metal srebrzony; 4 x 3 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Pieta brąz patynowany; 46 x 33 cm;
sygn. na spodzie BCHROMY.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Żuk brąz patynowany, zielony kamień polerowany; wys. ok. 10 cm;
sygn. na nóżce: BCHROMY.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Żuk brąz patynowany, czerwony kamień polerowany; wys. ok. 10 cm;
sygn. na nóżce: BCHROMY.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Bronisław CHROMY(1925 - 2017)

507
Kolarze brąz patynowany, 50 x 93 cm;
sygn. na spodzie podstawy: BCHROMY.
estymacja: 33 000 - 40 000 zł

509
Akt kobiety gips patynowany (lub masa plastyczna), podstawa marmurowa, wys. całkowita: 35 cm.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Wytwórnia nieokreślona, 2 poł. XX w.

510
Zestaw 6 kieliszków szkło przeźroczyste, pomarańczowo-miodowe (antico) i bezbarwne; wys. 17 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Piero BROMBIN - projekt

511
Lampa wisząca Arianna [Lampa żarówka] klosz z białego, mlecznego szkła, chromowany pierścień, niebieski aluminiowy blat i klosz sufitowy; wys.: 73 cm;
Włochy, firma: Tronconi lamp, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stolik pomocniczy

512
szkło, metal, drewno; 51,5 x 72,6 x 42,8 cm. Europa Zachodnia (Francja ?), poł. XX w.
Z prostokątnym szklanym blatem, ujętym w narożnikach kwadratowymi, metalowymi i niklowanymi okuciami, wsparty na czter
estymacja: 2 300 - 2 700 zł