10 października 2024

Aukcja: 10 października 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

 WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

301
Poliformy XXXVI - Zwarcie, 1973 akryl, płótno; 67 x 98 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zofia ARTYMOWSKA / POLIFORMY XXXVI - ZWARCIE 1973;
estymacja: 90 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 85 000 zł

Zdzisław NITKA (ur. 1962)

302
Martwy orzeł, 2012 olej, płótno; 100 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z.Nitka '12;
estymacja: 29 000 - 34 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

303
Martwa natura olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: A. Kurzawski ... (data nieczytelnie)
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

304
Przedmieście C z cyklu Morze Śródziemne, 2000 olej, technika mieszana, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: W KUNZ;
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Wojciech KOSSOWSKI (1933-1999)

305
Rozminowanie olej, kolaż, płyta; 127 x 155 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WOJ. KOSSOWSKI / 160 x 130 [w prostokącie] olej / W-wa Lwowska (...) / ROZMINOWANIE W-WA 1
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Aleksandra KOWALSKA, XX / XXI w.

306
Opowieści - W jednej czwartej, 2013 akryl, płótno; 90 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Kowalska 2013.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

307
Kompozycja, 1990 olej, płótno; 120 x 200 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z.SPRYCHA'90;
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

308
Trzeci przystanek na drodze do raju, 1988 olej, płótno; 170 x 2000 cm;
sygn. l. d.: Z. SPRYCHA;
estymacja: 27 000 - 32 400 zł

Barbara HOUWALT (1911-2005)

309
Martwa natura ze skrzypcami, 1963 olej, płótno; 68 x 87 cm;
sygn. p. d.: B.Houwalt;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924 - 2016)

310
Akt olej, płótno; 132 x 99 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz.
estymacja: 35 000 - 39 000 zł

311
Obraz XI, 2010 olej, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz;
estymacja: 35 000 - 39 000 zł

Łukasz BREITENBACH (ur. 1988)

312
Pełnia, 2021 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: BREITENBACH.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Marcin KOWALIK (ur. 1981)

313
Kredka akryl, płótno; 115 x 115 cm.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Joanna KARPOWICZ (ur. 1976)

314
Anubis w Japonii (port), 2017 akryl, płótno; 24 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: [JK] / 2017;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

315
Nebrakada, 2022 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Ziemowit Kmieć / " Nebrakada" / olej, płótno / 2022.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Katarzyna SZESZYCKA (ur. 1983)

316
Damy, 2010 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: szeszycka / DAMY / olej/2010.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Lech BATOR (ur. 1986)

317
$, 2022 technika mieszana, płótno; 100 x 70 cm;
opisany na odwrocie: $ / LECH BATOR / 2022 / Bator / MIXED / MEDIA / ON CANVAS / 100 cm x 70 cm / (+ Frame)
estymacja: 17 000 - 25 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

318
Kompozycja, 1948 gwasz, papier; 21 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

319
Akt fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 21, x 14,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęcie: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr 2
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Ryszard WINIARSKI (1936 - 2006)

320
Bez tytułu, 1982 tusz, technika mieszana, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. wewnątrz kompozycji: Winiarski 82 (długopisem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Monika SZWED (ur. 1978)

321
Bez tytułu, 2018 pastel olejny, karton; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Monika Szwed / 2018 grudzień / pastel olejny (100/70cm) (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

322
Głowy i butelki, 1928 ołówek, papier; 21 x 31,5 (w świetle passe-partout);
Ujęty w katalogu: Marek Włodarski (Henryk Streng) 1903-1960 [katalog wystawy], wyd. MNW, Warszawa, 1981, n
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

323
Kąpiel tusz lawowany, piórko, tusz, papier; 18,7 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OPAŁKA;
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

324
Portret matki I, 2009 ołówek, papier; 21 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.Baj 20.II.2009.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

325
Portret matki II, 2009 ołówek, papier; 29 x 21 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

326
Scena II, 1994 ołówek, papier; 50 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Łapów - plener -1994- / Scena II / K.Bereźnicki.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

327
Bez tytułu, 1960 kredka, akwarela, pastel, papier; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pierzgalski ’60 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

328
Konie gwasz, papier; 13 x 18 cm;
sygn. p. d.: JWilkoń
estymacja: 13 000 - 15 600 zł

Stefan PAPP (1932-2020)

329
Bez tytułu, 1996 kserografika, papier jasno-szary; 57,5 x 41,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. PAPP ' 96 (ołówkiem), śr. kserografika (ołówkiem), p. d.: nr. odbitki: 8 / 20 (ołówki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

330
Zrób to sam offset, papier; 83,5 x 67,5 cm;
sygnatura w druku: p. d.: GET 75/81
estymacja: 900 - 1 000 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

331
Razem i od siebie, 1962-1965 technika mieszana, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: LEVKOVITCH;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

332
Podglądacze, 1980 gwasz, ołówek, technika własna, tektura; 22 x 22 cm (wymiar z oprawą)
sygn. i dat. p. d.: LEVKOVITCH 80' (długopisem).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

333
Dominująca I, 1989 technika mieszana, papier; 19 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LEVKOVITCH / 89' (długopisem).
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Jacek WRÓBLEWSKI, XX / XXI w.

334
Machina IV, 2023 gwasz, akryl, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAW/23.
estymacja: 1 700 - 2 100 zł

Jacek WRÓBLEWSKI, XX / XXI w.

335
Machina III, 2020 gwasz, akryl, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAW/20.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

336
S - LXXIX 2022 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MAREK PALUCH / " S - LXXIX " 2022 / 100 x 100 (flamastrem).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)

337
Z cyklu: Ptaki Cudaki, 2013 olej, płyta, tektura; 30 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.S.Suder / 2013 (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 1 200 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

338
Z cyklu: Ptaki Cudaki, 2012 olej, płyta, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.J. Suder / 2012 (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 1 200 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

339
Monteforte Cilento, Via Tempio, 2008 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

340
Dom Świętego Graala, 2024 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

ZBIGNIEW (GRE) GRĘZIAK (ur. 1963)

341
Bez tytułu, 2024 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: GRE2024;
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

342
Bez tytułu, 2023 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

343
Bez tytułu, 2024 olej, płótno; 60 x 60 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy TOMALA (ur. 1951)

344
Świeżo malowane XXV, 2018 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: JERZY TOMALA / "ŚWIEŻO MALOWANE - XXV" / OCT. 2018.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Kalina HOROŃ (ur. 1992)

345
Bez tytułu, 2021 olej, płótno; 40 x 40 cm;
na odwrocie sygn. i opisany: Kalina Horoń / Pophos (?) 2021 / 40 x 40 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Magda BENEDA (ur. 1962)

346
Mój kusicielu, 2003 akryl, płótno; 81 x 61 cm;
sygn. p. d.: M. Beneda, opisany p. g.: mój kusicielu.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Michał BACA (ur. 1958)

347
Ermonpuili, 2017 akryl, olej, płótno; 30 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Michał Baca 2017;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

348
Łazienki, 1999 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANI. P. KRUPIŃSKA 1999;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł