Nr katalogowy: 516
Wazon dekoracyjny w typie art déco,
z pokrywą;
Niemcy, Selb(Bawaria), wytwórnia Rosenthal, 1932
z pokrywą;
Koniczny, z wyrzeźbioną stopą i podwójnym pierścieniem u podstawy; płaska , wpuszczana pokrywa z uchwytem - stylizowaną plastyczną kompozycją kwiatową. Brzegi i krawędzie złocone, na brzuścu stylizowane gwiazdki, wokół brzegu
pokrywy szlak złoconych półkoli. Porcelana, złocenia. Wys. 50 cm .
Sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal, korona/ SELB - BAVARIA/_ _.