Aukcja: 4 wrzesnia 2024 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Nr katalogowy1
Chrzest z cyklu: Sakramenty, ok. 1922
gwasz, karton; 46 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Stryjeńska (ołówkiem)
estymacja: 160 000 - 180 000 zł
220 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy3
Starość i młodość
olej, sklejka; 49 x 33 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
estymacja: 27 000 - 33 000 zł
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
estymacja: 27 000 - 33 000 zł
31 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)
Nr katalogowy12
Szarża husarii, 1922
ołówek, papier naklejony na tekturę; 40 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Batowski / 1922
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Nr katalogowy13
Głowy koni - studium
ołówek, papier; 12,5 x 14,5 cm;
sygn. l. d.: SKB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: SKB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 800 zł
Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)
Nr katalogowy15
Wyjazd na polowanie
olej, płótno; 50,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. p. d.: M. Krzyżak
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
3 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Nr katalogowy17
Wesele krakowskie
olej, płótno; 67 x 97 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
7 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy18
Pytanie o drogę, 1936?
olej, płótno naklejone na tekturę; 15 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 36 (? data słabo czytelna)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
9 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Nr katalogowy19
Wizja św. Huberta na łowach, 1968
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1968
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
J. WALC XIX / XX w.
Nr katalogowy21
Pędzący powóz [Spłoszone konie], 1904
olej, płótno dublowane; 54,5 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Walc / 1904
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
1 300 zł
Malarz nieokreślony, krąg Alfreda WIERUSZA-KOWALSKIEGO
Nr katalogowy22
Powóz
olej, deska mahoniowa;
26 x 21cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
26 x 21cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
8 500 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy23
Siodłanie konia
akwarela, papier; 14 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: K.Kossak
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: K.Kossak
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy26
Szkic postaci
pastel, ołówek, papier; 25 x 16 cm;
sygn. u dołu po środku: J. Malczewski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
7 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy27
Pani z pieskiem, 1949
akwarela, piórko, tusz, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu, po środku: maja 49
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 200 zł
Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)
Nr katalogowy29
Portret dziewczynki z lalką
pastel, papier; 48,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: Juliusz / Czechowicz
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 700 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)
Nr katalogowy31
Akt kobiety z draperią, 1901
ołówek, kredka, gwasz, papier; 34 x 22,5 cm;
po środku data: 30 / X.1901 (ołówkiem), u góry pieczątka: Maryan Wawrzeniecki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Nr katalogowy32
Akt z uniesionymi rękami, 1924
ołówek, gwasz, papier; 36 x 19,8 cm;
sygn. p. d.: 11/VII 1924 r / M. [swastyka] W. (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 200 zł
Nr katalogowy33
Akty - szkic, 1894
ołówek, papier brązowy; 37 x 22 cm;
opisany i datowany p. d.: T. Muhlbauer / 1894. / Munchen (piórem i ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 100 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Nr katalogowy34
Kobieta
tusz, pędzel, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Maksymilian OBORSKI (1809-1878) - przypisywany
Nr katalogowy35
Postać włościanina, ok. 1830
ołówek, akwarela, papier; 16 x 12 cm;
głównej postaci towarzyszą szkice portretowe ołówkiem
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)
Nr katalogowy36
Stańczyk
ołówek, papier;
13,5 x 10,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
4 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy37
Dzieci na werandzie
piórko, tusz, papier; 36 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Skoczylas
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Skoczylas
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy39
Motyw z okopów znad Nidy, ok. 1915
olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: WKossak
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
sygn. p. d.: WKossak
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
14 000 zł
Michał BYLINA (1904-1982)
Nr katalogowy40
Styczeń 1945
olej, płótno naklejone na sklejkę; 31 x 85 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
na odwrocie napis
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Nr katalogowy43
Wieśniacy
olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. l. d.: K.Szewczenko
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: K.Szewczenko
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Nr katalogowy45
Kompozycja z drobiem, 1944
akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Emilia DUKSZYŃSKA-DUKSZTA (1837-1898)
Nr katalogowy46
Wiejska zagroda z dziewczyną
olej, płótno; 21 x 24 cm;
sygn. l. d.: E. Dukszyńska
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
sygn. l. d.: E. Dukszyńska
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
6 000 zł