04. września 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 26 sierpnia 2024 do: 04 września 2024

Aukcja: 4 wrzesnia 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

1
Chrzest z cyklu: Sakramenty, ok. 1922 gwasz, karton; 46 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Stryjeńska (ołówkiem)
estymacja: 160 000 - 180 000 zł
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

2
Na stepie [Czwórka], 1906 olej, płótno; 99 x 180 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichul / 1906
estymacja: 120 000 - 140 000 zł
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

3
Starość i młodość olej, sklejka; 49 x 33 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
estymacja: 27 000 - 33 000 zł
Cena wywoławcza. 25 000 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Leszek PIASECKI (1928-1990)

4
Prezentacja konia / Dworek w okolicach Lwowa olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 36 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

5
Kozak z koniem, 1924 olej, tektura; 28 x 22,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 924
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

6
Żółte róże i filiżanka, 1936? olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: a.Karpiński 36 (? data słabo czytelna)
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

7
Pejzaż, ok. 1932-1937 olej, tektura; 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

8
Potok w lesie olej, tektura; 34 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StKamocki
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

9
Widok z okna pracowni na Błonia Krakowskie ołówek, papier; 16,5 cm x 31,5 cm;
na odwrocie fragment pejzażu malowanego akwarelą.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

10
Szkice - tryptyk ołówek, akwarela, papier; nie sygn.
1. Wiejskie obejście; 2. Cerkiew 3. Szkice ogrodzeń
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

11
Szkice - tryptyk ołówek, kredka, akwarela, papier; nie sygn.
1. Na wozie; 2. Pejzaż; 3. Wioska
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

12
Szarża husarii, 1922 ołówek, papier naklejony na tekturę; 40 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Batowski / 1922
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 800 zł

13
Głowy koni - studium ołówek, papier; 12,5 x 14,5 cm;
sygn. l. d.: SKB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

14
Ułan legionowy siodłający konia, 1919 olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1919
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

15
Wyjazd na polowanie olej, płótno; 50,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

16
Przed dworem olej, płótno; 66 x 106 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

17
Wesele krakowskie olej, płótno; 67 x 97 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

18
Pytanie o drogę, 1936? olej, płótno naklejone na tekturę; 15 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 36 (? data słabo czytelna)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

19
Wizja św. Huberta na łowach, 1968 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1968
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

20
Sanna olej, tektura; 70 x 98 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

J. WALC XIX / XX w.

21
Pędzący powóz [Spłoszone konie], 1904 olej, płótno dublowane; 54,5 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Walc / 1904
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Malarz nieokreślony, krąg Alfreda WIERUSZA-KOWALSKIEGO

22
Powóz olej, deska mahoniowa;
26 x 21cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

23
Siodłanie konia akwarela, papier; 14 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: K.Kossak
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł *

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

24
Polowanie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 49,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSzczerbiński
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Autorzy nieokreśleni polscy, XIX / XX w.

25
Zestaw szkiców we wspólnej oprawie 14 szt. rysunków ołówkiem na papierze, we wspólnej oprawie;
41,5 x 49 cm (wymiar całości w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

26
Szkic postaci pastel, ołówek, papier; 25 x 16 cm;
sygn. u dołu po środku: J. Malczewski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

27
Pani z pieskiem, 1949 akwarela, piórko, tusz, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu, po środku: maja 49
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

28
Portret córki artysty w chuście akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

29
Portret dziewczynki z lalką pastel, papier; 48,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: Juliusz / Czechowicz
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

30
Portret dziewczyny, 1908 pastel, papier; 68 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. śr. d.: St. Żarnecki / 1908
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

31
Akt kobiety z draperią, 1901 ołówek, kredka, gwasz, papier; 34 x 22,5 cm;
po środku data: 30 / X.1901 (ołówkiem), u góry pieczątka: Maryan Wawrzeniecki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

32
Akt z uniesionymi rękami, 1924 ołówek, gwasz, papier; 36 x 19,8 cm;
sygn. p. d.: 11/VII 1924 r / M. [swastyka] W. (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

33
Akty - szkic, 1894 ołówek, papier brązowy; 37 x 22 cm;
opisany i datowany p. d.: T. Muhlbauer / 1894. / Munchen (piórem i ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

34
Kobieta tusz, pędzel, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878) - przypisywany

35
Postać włościanina, ok. 1830 ołówek, akwarela, papier; 16 x 12 cm;
głównej postaci towarzyszą szkice portretowe ołówkiem
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

36
Stańczyk ołówek, papier;
13,5 x 10,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

37
Dzieci na werandzie piórko, tusz, papier; 36 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Skoczylas
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

38
Na podwórzu piórko, tusz, papier; 36 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Skoczylas
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

39
Motyw z okopów znad Nidy, ok. 1915 olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: WKossak
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Michał BYLINA (1904-1982)

40
Styczeń 1945 olej, płótno naklejone na sklejkę; 31 x 85 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

41
Wschód słońca, 1926 olej, płótno; 75 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.K. Piotrowski / 1926
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Max (HANNEMAN) HANEMAN (1882-1944?)

42
Góral z fajką, 1922 olej, płótno; 68 x 44,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d. MAKS HANEMAN ZAKOPANE 22
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

43
Wieśniacy olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. l. d.: K.Szewczenko
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

H. BIALIK, XX w.

44
Dziewczyna - Góralka pastel, papier; 62 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: H. Bialik / … (data nieczytelna)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

45
Kompozycja z drobiem, 1944 akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Emilia DUKSZYŃSKA-DUKSZTA (1837-1898)

46
Wiejska zagroda z dziewczyną olej, płótno; 21 x 24 cm;
sygn. l. d.: E. Dukszyńska
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

47
Kościółek na Wapienniku olej, tektura; 47 x 57 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Zenobiusz PODUSZKO (1887-1963)

48
Pejzaż z łanami zboża olej, tektura; 17 x 23 cm;
sygn. l. d.: Z. Poduszko
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł