Aukcja: 4 wrzesnia 2024 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Jan RASZKA (1871-1945)
Nr katalogowy99
Pejzaż znad Bałtyku, 1937
olej, sklejka; 51,5 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: JRaszka. 1937
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy101
Zakole rzeki
olej, tektura; 28 x 46 cm;
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)
Nr katalogowy104
Para w parku - Telimena i Tadeusz
olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy106
Portret kobiety
olej, płótno; 73 x 55 cm;
Po lewej stronie widoczny herb Dryja.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Malarz nieokreślony, k. XVIII / pocz. XIX w.
Nr katalogowy107
Portret mężczyzny
olej, płótno; 80 x 62,5 cm;
Fizjonomia osoby sportretowanej nawiązuje do portretu Jana Krasiński (1756-1790) pędzla Antoniego Brodowskiego.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
10 000 zł
Adolf vel J. ROLLIN (Kaufmann) KAUFMAN (1848-1916)
Nr katalogowy109
W porcie, 1882?
olej, płótno; 68 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: a. Kaufmann 82 (? data słabo czytelna).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Johann Anton CASTELL (1810-1867)
Nr katalogowy111
Drezno, 1852
olej, płótno dublowane; 24,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ACastell. / 1852.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
11 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy113
Kobieta z dzieckiem
olej, płótno dublowane;
27 x 21 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
27 x 21 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVII w.
Nr katalogowy115
Pasterze
olej, płótno dublowane;
30 x 49,5 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
30 x 49,5 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy118
Nauczanie Marii, 1803
olej, płótno naklejone na sklejkę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: TS / 1803.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
3 400 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy120
Święta Rodzina przy stole
malowidło na szkle; 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy naklejka z Desy oraz odręczny napis długopisem
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Władysław ŻURAWSKI (1888-1963)
Nr katalogowy123
Odpoczynek, 1932
drzeworyt, bibuła; 21 x 18 cm (w świetle passe-partout);
w kompozycji, na klocku inicjał wiązany: ŻW
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
400 zł
Warsztat małopolski, XV w.
Nr katalogowy201
Madonna
drewno polichromowane; wys. 80 cm; szer. 29 cm;
Warsztat małopolski (krakowski?), I poł. XV w. (ok. 1425-50);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
11 000 zł
Rzeźbiarz nieokreślony, XVII w. (?)
Nr katalogowy202
Rzeźba nieokreślonego świętego
drewno polichromowane; wys. 62 cm; szer. 26 cm;
Polska?, XVII w. (?);
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Polska?, XVII w. (?);
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)
Nr katalogowy203
Odpoczynek Górala
drewno, podstawa drewniana; wys. rzeźby 9 cm, dł. rzeźby 22,5 cm;
na spodzie napis: JAN GĄSIENICA-SZOSTAK / ZAKOPANE (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Nr katalogowy204
Sowa
drewno, wys. 33,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
7 000 zł
Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy205
Putto z koszem
brąz, marmur; wys. 19 cm; śr. podstawy 12 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w. (?)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Ferdinand PREISS (1842-1943)
Nr katalogowy207
Akt
brąz patynowany, granit; wys. 32 cm; szer. podstawy 23 cm;
sygn. z tyłu na plecach kobiety: Preiss.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
209
Rybak
kompozycja metali malowana na czarno; wys. 25,5 cm; szer. 20 cm;
Europa Zachodnia, model Francja (?) XIX w., odlew późniejszy 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Jean-Baptiste HUGUES (1849-1930)
Nr katalogowy211
Bażant - rzeźba kameralna art déco
brąz polichromowany, podstawa - onyks i marmur; 50 x 11 cm; wys. 28,5 cm;
sygn. na podstawie: Hugues
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
sygn. na podstawie: Hugues
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Klement LORENC (1911-1983)
Nr katalogowy213
Kochankowie
glinka terakotowa, wys. 30 cm;
Czechy, 1941 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Czechy, 1941 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
214
Popiersie dziewczynki
ceramika spieczona (terrakota lub kamionka?); wys. 16 cm; szer. 13,5 cm; nie sygn.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
216
Dama z pieskiem
szaro-beżowa glinka terakotowa, marmur czarny; wys. 26 cm;
sygn. ryta z boku ceramicznej podstawy: H. Caseli oraz: 2172
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł