1. Aukcja Małych Form
Środa, 26 czerwca, godz. 18:00
Wystawa przedaukcyjna: 18.06 - 26.06.2024
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy150
Stary rybak
olej, tektura; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Jan KONARSKI (1850-1918)
Nr katalogowy152
Na postoju
olej, karton (?) naklejony na sklejkę; 27 x 25 cm;
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
August QUERFURT (1696-1761) - przypisywany
Nr katalogowy154
Sceny z jeźdźcami - para obrazów
olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
na odwrocie, na krośnie malarskim wtórny napis dotyczący autora i tytułu obrazów.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy156
Pejzaż nadmorski, ok. 1920
olej, tektura; 21 x 25 cm.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Nr katalogowy158
Głowa mężczyzny w stroju krakowskim
olej, tektura; 25,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu potwierdzenie autentyczności.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Nr katalogowy160
Mont Saint-Michel, 1928
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ST. DZIEMAŃSKI / MT. ST. MICHEL 1928.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
LUDWIGSBUR - Książęca Fabryka Porcelany
Nr katalogowy162
Cztery figurki rodzajowe - dwie ogrodniczki, żniwiarka i mężczyzna z mufką
porcelana, farby naszkliwne,
drobne ubytki w każdej figurce.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
WYTWÓRNIA PORCELANY W BARANÓWCE
Nr katalogowy163
Mały Hucuł grający na fujarce
porcelana, farby naszkliwne; wys.14 cm;
sygn. na nie szkliwionym spodzie drukiem jasnoniebieskim, cyrylicą.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
1 500 zł
PORZELLANFABRIK L. HUTSCHENREUTHER
Nr katalogowy164
Dziewczynka z chartem
porcelana, złocenia;
złocenia lekko przetarte.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
złocenia lekko przetarte.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ „WAŁBRZYCH”
Nr katalogowy166
Serwis do kawy z dekoracją w dmuchawce
porcelana, czerń naszkliwna, dekoracja natryskiem wybieranym;
sygn. podszkl. drukiem zielenią chromu.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
NYMPHENBURG - KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY
Nr katalogowy168
Para puttów - alegorie Wiosny (Flora) i Lata
porcelana biała, dwa małe odpryski dekoracji kwiatowej w bukieciku w dłoni i na głowie (Wiosna),
niewielki ubytek końców kłosów w dłoni (Lato).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
170
Tabakiera
srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane (głowa Minerwy z próbą, znak złotnika słaboczytelny), niello; wys. 2,5 cm, szer. 8,9 cm, głęb. 3,8 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 000 zł
172
Puzderko na monety
srebro, pr. 84; waga 61 g; wym.: 7 x 5 x 1,5 cm.
Prostokątne, z zaokrąglonymi narożami, z dekoracją geometryczną na całej powierzchni.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
174
Mandaryn z parasolem
brąz złocony; wys. 14,5 cm; średnica podstawy 7,7 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Paweł PIERŚCIŃSKI (ur. 1938)
Nr katalogowy301
Romb, z cyklu: Portret ziemi kieleckiej
fotografia czarno-biała, brom, papier; 16,5 x 20,4 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska; odbitka autorska, nakład nieokreślony.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 800 zł
Edward HARTWIG (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)
Nr katalogowy302
Miasto, lata 50 XX w.
fotografia czarno-biała, papier, 20,5 x 30,8 cm (w świetle passe-parout); na odwrocie: stempel autorski, FIAP; TFG w Gdańsku lata 50 XX w.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
1 200 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy304
Ruda
linoryt, papier; 30 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS (inicjał wiązany).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy306
Szczyt
linoryt, papier; 24 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Paweł KWIEK (ur. 1951)
Nr katalogowy308
Liryka, liryka, ckliwa dynamika, angelologia i dal, 2004;
grafika komputerowa, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis (tuszem); nakład: 1/3.
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
MARIA RITTER (1899-1976)
Nr katalogowy310
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX
kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Tadeusz CIESIULEWICZ (1936-1997)
Nr katalogowy312
Jabłko Ewy i Robak Adama, 1992
olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Jabłko Ewy i Robak Adama" / "Eves apple and Adam's worm" / Tad. Ciesiulewicz / 1992.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Paweł KORAB KOWALSKI (ur. 1974)
Nr katalogowy314
Helium Free Area, 2021
akryl, płótno; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 700 zł
Piotr BŁAŻEJEWSKI (ur. 1950)
Nr katalogowy315
Kolekcja XI/03, 2003
akryl, olej; płótno; 30 x 40 cm;
opisany, sygn. i dat. na odwrocie.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 600 zł
Stefania MICHAŁOWSKA
Nr katalogowy316
Begonia, 2023
ceramika szkliwiona; 27 x 27 cm;
na odwrocie autorski podpis w kole: Stefania Michałowska / 2023 / (znak graficzny) / begonia.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł