1. Aukcja Małych Form
Środa, 26 czerwca, godz. 18:00
Wystawa przedaukcyjna: 18.06 - 26.06.2024
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Nr katalogowy101
Widok na kościół Paulinów na Skałce
akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy104
Kawiarnia la Rotonde
litografia, papier; 25,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na matrycy p. d. Kisling.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy106
Bójka mnichów - z cyklu: Klasztor i Kobieta - ilustracja
drzeworyt, papier;
15,4 x 12 cm (odcisk płyty), 27,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Władysław RZĄB (1910-1992)
Nr katalogowy108
Ojciec z dzieckiem
linoryt, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rząb.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. p. d.: Rząb.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy109
Dziewczynka w kapelusiku
ołówek, papier; 24,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie szkic główki dziewczynki oraz z prawej strony fantazyjna sygnatura.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
15 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy110
Portret dziewczynki
ołówek, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadé / Makowski.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
sygn. p. d.: Tadé / Makowski.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
15 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy112
Przejażdżka
ołówek, piórko, tusz, papier; 23 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TRybk (tuszem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. l. d.: TRybk (tuszem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy114
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, 1905
ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy116
Spacer w mieście
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Nr katalogowy118
Port w Surinamie
piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
800 zł
Nr katalogowy120
Dziecięce zabawy
tusz, akwarela, papier; 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy121
Spotkanie
ołówek, akwarela, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: KKossak;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: KKossak;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 400 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy122
Co mi tam wojna. Kontuszówka to grunt, 1918
piórko, tusz, akwarela, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski / 1918.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
3 300 zł
Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)
Nr katalogowy124
Ruiny Starego Miasta w Warszawie
akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zb. Jaskierski (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.
Nr katalogowy126
Przed karczmą, ok. 1890?
akwarela, papier; 16 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy128
Napoleon Bonaparte
akwarela, papier czerpany; 19,3 x 14,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ME (monogram wiązany).
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
S. BRZOZOWSKI, XX w.
Nr katalogowy130
Kutry przy brzegu, 1937
akwarela, ołówek, papier; 26,7 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Brzozowski 1937 (kredką).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy132
Na polowaniu, 1936
gwasz, papier; 37,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper / Pochwalski / 1936. IV.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy133
Scena pod drzewem
gwasz, papier; 31,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 400 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy134
Poeta, księga i Amor, 1958
gwasz, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Kasper Pochwalski 1958.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy135
Dziewczyna z różą
gwasz na fotografii, papier; owal 7,5 x 5,5 cm (w świetle oprawy).
Europa Zachodnia, koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł
estymacja: 400 - 450 zł
300 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy136
Głowa dziewczyny
farby emaliowe, porcelana; owal 5,2 x 4,2 cm (w świetle oprawy).
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy138
Dama w ukwieconym kapeluszu
gwasz na fotografii, papier; owal 5 x 3,7 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: Ruf.
estymacja: 350 - 400 zł
z prawej napis: Ruf.
estymacja: 350 - 400 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy140
Madame Lebrun
gwasz na fotografii, papier; owal 4,5 x 3,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z napisem: 07/4/50 / Mme. Lebrun / a. d. Staffeler.
estymacja: 250 - 300 zł
estymacja: 250 - 300 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy142
Madonna z winogronami
gwasz na fotografii, papier; owal 5,5 x 4,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: Minart.
estymacja: 350 - 400 zł
napis l. g.: Minart.
estymacja: 350 - 400 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Nr katalogowy144
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953
olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. l. d.: j hrynkowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Karol HEIMROTH (1860-1930)
Nr katalogowy146
Para pejzaży
1. O zmierzchu, 1899
2. Przed chatą - Z okolic Nowogródka, 1899
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 800 zł
Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)
Nr katalogowy147
Błonie podkrakowskie, 1919
olej, tektura; 19 x 25 cm;
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
2 200 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy148
Portret mężczyzny na tle krajobrazu, 1522
tempera z olejnymi laserunkami, deska; 34,5 x 24 cm;
na ramie u dołu data: 1522 oraz po prawej stronie cyfra: 23.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
50 000 zł
Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)
Nr katalogowy149
Kościół świętego Wojciecha w Krakowie
olej, tektura; 27 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Wolski.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. l. d.: E. Wolski.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 200 zł