Nr katalogowy: 743
Para lamp naftowych w formie amfor
porcelana, kompozycja metali brązowiona,
mosiądz, szkło; Francja, 4 ćw. XIX w.
na ażurowych, stożkowych, metalowych, złoconych podstawach z motywem akantu i rocaille'u;
korpusy porcelanowe, smukłe, gruszkowate, z tłem kobaltowym i dwiema rezerwami
w ozdobnych, złotych obramieniach: z jednej strony na białym tle - wiązanki barwnych kwiatów,
z drugiej - para igrających amorków; dekoracje na lampach różniące się w szczegółach; ucha
metalowe, z rozwidlonych, wolutowo zwiniętych gałązek; wewnątrz wazonów ukryte
cylindryczne, wyjmowane pojemniki na naftę; palniki ażurowe, walcowate, na podstawach
ozdobionych girlandami; klosze kuliste, szklane, półprzeźroczyste; brak jednego kominka szklanego;
porcelana, kompozycja metali brązowiona, mosiądz, szkło; wys. 73,5 cm (z kominkiem 81 cm);
szer. 24 cm, średnica podstawy 20 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.