Manufaktura rusznikarska FAURÉ - LEPAGE (od 1717; spółka Fauré-Lepage czynna 1865-1913)

1
Para pistoletów kapiszonowych, w puzdrze z akcesoriami do oporządzania broni Francja, Paryż, 8 Rue de Richelieu, po 1865.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

2
Szabla francuska, wyższego oficera huzarów, w pochwie stal, brąz, mosiądz, złocenia, skóra; dł. głowni 84 cm; dł. całk. 97 cm.
Francja, okres dyrektoriatu (1795-1799) i konsulatu (1799-1804).
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

3
Szabla polska podoficera kawalerii stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni ca 85 cm, dł. całk. 97,5 cm, krzywizna 4,3 cm,
dł. w pochwie 100 cm. Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

4
Szabla polska podoficera kawalerii stal, mosiądz, skóra; dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90 cm, krzywizna 5 cm.
Polska, 1917 (modernizowana)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Manufaktura rusznikarska JEAN LE PAGE

5
Pistolet oficerski, kapiszonowy stal damastowa, drewno orzechowe, srebro; dł. całk. 36 cm.
Francja, 2 tercja XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Manufaktura broni palnej w Liege

6
Dubeltówka kapiszonowa stal, drewno orzechowe, grawerunki; skóra, mosiądz; dł. luf do baskili 71,8 cm, dł. z wąsem 78,2 cm, dł. całk. 114 cm.
Belgia, Liege, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

7
Tkanina dekoracyjna tkanina haftowana (Broderia), z zieloną bordiurą, wełna; wym. 399 x 204 cm.
Persja lub Kirgistan, poł. XIX w.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

8
Wizja św. Huberta na łowach, 1968 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1968.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

JAPY FRERES & Cie - firma zegarmistrzowska

10
Zegar kominkowy, portykowy drewno czernione, lakierowane, brąz złocony, emalia, farby, inkrustacje; wys. 50,5 cm; szer. 24,5 cm; głęb. 14 cm.
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

11
Zegar portykowy, eklektyczny drewno; brąz; wys. 66 cm, szer. 26,5 cm; głęb. 18 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 300 zł

Firma Conrad FELSING, Königlische Hofuhrmacher (czynna od 1820)

12
Zegar ścienny oktogonalny drewno (mahoń), intarsje, emalia, brąz złocony; średnica 53 cm, głęb. 14 cm.
Niemcy, Berlin, 20 Unter den Linden; 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

13
Zegar portykowy drewno (mahoń), intarsje; brąz, mosiądz, emalia; wys. 51 cm, szer. 28 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

18
Ekrytuar na biurko marmur, brąz, szkło; podstawa 51 x 22 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

19
Ekrytuar na biurko z parą kałamarzy brąz; 32,3 x 19 cm; wys. 8 cm.
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

24
Nóż ozdobny do papieru, w pochwie kość, grawerunek, tusz; dł. bez pochwy 22,5 cm, dł. całk. 25,5 cm.
Chiny? , koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-?)

27
Motyw z Tczewa miękki werniks, papier; 10 x 13 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Szczerzyński R. (ołówkiem).
estymacja: 500 - 600 zł

Paulus POTTER (1625-1654) - według

28
Para koni akwaforta, papier; 15,5 x 21,5 cm;
u dołu na passe-partout napis: Paulus Potter / 1625-1654 / Museum Boijmans, Rotterdam.
estymacja: 500 - 600 zł

Charles George LEWIS (1808-1880), według Edwin Henry LANDSEER (1802-1873)

29
Młodzieniec na koniu miedzioryt, miedzioryt punktowy, papier; 59 x 70 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

39
Puzderko z reliefową scenką rodzajową na wieku srebro pr. 13 (812), wybijane; 2,3 x 5,1 x 8,1 cm, waga 75 g.
Niemcy?, koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

40
Puzderko z uchylnym wiekiem na zawiasie Anglia, Birmingham, firma „HJO & Co Ld ”, 1909.
estymacja: 650 - 700 zł

42
Przycisk do papieru szkło przezroczyste, barwione delikatnym odcieniem żółcieni, szlifowane; 10 x 6 x 5,5 cm.
Czechosłowacja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 120 - 150 zł

43
Lichtarzyk - tzw. bużuarek w stylu empire blacha mosiężna platerowana, stopa dociążona gipsem;11 x 12 x 11,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w. (ok. 1910).
estymacja: 200 - 250 zł

48
Józef Piłsudski - plakieta reliefowa brąz odlewany, patynowany; 17,5 x 12,5 x 1,2 cm.
Polska, Warszawa, model z ok. 1930, oferowany odlew z k. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł

52
Para okuć - maszkaronów o cechach satyra mosiądz odlewany, cyzelowany, złocony; 18,5 x 9 x 4 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

53
Dzwon okrętowy spiż, odlew; plecionka z liny; wys. 21 cm, z sercem 24 cm; średnica 22,4 cm; waga 7 kg.
Niemcy; wyspa Helgoland; dzwon ze szkunera rybackiego “Willy”; XIX/XX w
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

54
Bokser brąz, odlew patynowany; wys. 25 cm; szer. 8,5 cm; głęb. 8,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

55
Popiersie Hermesa na szpulowej, niskiej podstawie
brąz patynowany; 30 x 22 x 11 cm;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

58
Wilczur brąz odlewany, patynowany na ciemno, podstawa marmurowa; wymiar całkowity: 16 x 8 x 18 cm.
Polska?, ok. 1930
estymacja: 450 - 500 zł

Max MILO (1938-1976)

59
Struś brąz odlewany, patynowany na ciemno, cokół marmurowy; wymiar całkowity: 18 x 8,5 x 15 cm, wys. figury z wypukłą podstawą 16 cm.
Francja, 3 ćw. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

Roberto GUTIERREZ (ur. 1952)

60
Głowa Indianina drewno, 20,5 x 10,5 x 7,5 cm;
sygn. p. d.: GUTIERREZ.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

66
Flakon na perfumy srebro cechowane Minerwa 1 (925), szkło bezbarwne, szlifowane; 11,5 x 7 x 7 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł

67
Flakon na pachnidła w kształcie kła szkło bezbarwne, lane, mosiądz; 14 x 3,5 x 2,5 cm.
Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

68
Laska ze srebrnych uchwytem zdobionym ornamentem modernistycznym srebrno pr. 800, drewno czernione, guma; dług. 82,5 cm.
Niemcy, ok. 1915.
estymacja: 600 - 1 100 zł

69
Tkanina - kapa na łóżko wełna na wełnie, niewielkie wtręty nici metalowych, podszewka aksamitna; 255 x 209,5 cm.
Anglia, l. 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

71
Para konsolek neoklasycystycznych drewno rzeźbione, złocone; wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

73
Szabla pruska, oficerska, artylerzysty stal, brąz, bakelit, drut mosiężny; dł. całkowita: 89,5 cm.
Niemcy, Solingen?; koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł

81
Para szpad paradnych - urzędniczych - w pochwach stal, brąz złocony, blacha stalowa, drewno, drut mosiężny, skóra; dług. całk. 92 cm i 93 cm.
Hiszpania, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

83
Jatagan w pochwie stal, srebro, drewno; dł. głowni 22 cm, dł. całk. 32,7 cm, w pochwie 36,5 cm.
Turcja?, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

85
Kordelas myśliwski stal, róg jeleni; dł. głowni 43,5 cm, dł. całk. 58,5 cm.
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w. (głownia zapewne starsza, XVIII w.).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

91
Pistolet oficerski, francuski stal, drewno orzechowe; dł. lufy z warkoczem 19,6 cm, dł. całk. 28,5 cm.
Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w., przezbrojenie ok. 1820.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

92
Pistolet skałkowy Francja?, poł. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

93
Prochownica myśliwska Anglia, Sheffield, firma: G & J.W. HAWKSLEY / SHEFFIELD, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

96
Fajka z głową pirata pianka morska (sepiolit), tworzywo sztuczne (imitacja bursztynu); dł. 18 cm.
Europa Zachodnia, koniec XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

98
Pudełko na zapałki z reliefową scenką rodzajową w manierze holenderskiej
estymacja: 350 - 400 zł

101
Tabakiera w stylu art déco srebro pr. 935, wewnątrz złocenia, 9 x 5,6 x 1,2 cm, waga: 119 g.
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 800 - 1 100 zł

105
Paterka z rytym monogramem wiązanym „ZK” srebro pr. 800 (cechowane); 1,5 x 19,3 x 19,3 cm, waga 154 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, firma Hugo Böhm (czynna od 1887), k. XIX w.
estymacja: 450 - 500 zł

106
Karafka z korkiem Karafka: Francja, Paryż, firma Olier & Caron (czynna 1910-1936), ok. 1920.
estymacja: 600 - 700 zł

107
Para karafek w ażurowym okuciu szkło bezbarwne, miedź, mosiądz?, ślady srebrzenia; wys. 29 i 28,5 cm.
Europa Zachodnia, 1. poł. XX w.
estymacja: 600 - 700 zł