Oferta
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Thomas ROWLANDSON (1756-1827)
Nr katalogowy2
Odpoczynek, 1799
miedzioryt, miedzioryt punktowy; papier; 12,5 x 19 cm (wymiary kompozycji), 15 x 21 cm (w świetle oprawy), 31 x 36,5 cm (wymiary passe-partout).
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Louis BERTHOMME-SAINT-ANDRÉ (1905-1977)
Nr katalogowy4
Przed lustrem, ok. 1940
litografia barwna, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy), 42,5 x 34,5 cm (wymiary passe-partout); opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Nr katalogowy6
Dwie damy, ok. 1940
litografia barwna, papier; 30 x 21 cm; opisany i sygn. u góry: 1/100 IR (monogram).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Franz von BAYROS - ps. Choisy LE CONIN
Nr katalogowy8
Wspólne muzykowanie, 1907
akwatinta, akwaforta, mezzotinta, papier; 23,5 x 21,5 cm (odcisk płyty), 32,5 x 27,5 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 35 cm (w świetle passe partout).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Nr katalogowy10
Przyciąganie, 1912
akwaforta i akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Nr katalogowy12
Biczowanie [Pięć zmysłów - Dotyk], 1912
akwaforta i akwatinta, papier; 19 x 17,5 cm (odcisk płyty), 25 x 21 cm (wymiary arkusza), 42 x 32 cm (w świetle passe partout);
sygn. p. d. na płycie.
estymacja: 700 - 800 zł
sygn. p. d. na płycie.
estymacja: 700 - 800 zł
Wilhelm LIST (1864-1918)
Nr katalogowy14
Słoneczny maj, ok. 1910
litografia barwna (jasnozielona), papier; 34 x 26,5 cm (zadruk), 48 x 36 cm (wymiary arkusza);
opisany (druk) poniżej obrazu.
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
Max BRÜNING (1887-1968)
Nr katalogowy16
Frywolna wdowa [Frivole Witwe], lata 20. XX w.
akwaforta, kolorowana, papier, 35 x 14 cm;
sygn. p. d. poniżej obrazu, ołówkiem: Max Brüning.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
François VOYEZ (1746-1805)
Nr katalogowy19
Nieoczekiwana wizyta [La visite inattendue], 1774
wg kompozycji T. H. E. oraz rysunku Sigismonda FREUDENBERGERA (1745-1801)
miedzioryt, papier; arkusz: 38 x 28,5 cm.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
William HOGHART (1697-1764)
Nr katalogowy21
Para rycin: Przed / Po [Before, After], 1736
miedzioryt, papier; 40 x 32,5 cm (ryciny obcięte wzdłuż krawędzi, naklejona razem na jednym arkuszu).
estymacja: 2 800 - 3 000 zł
estymacja: 2 800 - 3 000 zł
Lucian ZABEL (1893-1936)
Nr katalogowy23
Dwie sceny z „Dekameronu”, 1924
druk barwny, papier; 25 x 18 cm (arkusze obcięte wzdłuż krawędzi, naklejone na jeden, wspólny arkusz).
estymacja: 300 - 400 zł
estymacja: 300 - 400 zł
Egon SCHIELE (1890-1918)
Nr katalogowy26
Prowokatorka, 1918 / 1978
litografia, satynowy papier o wysokiej gramaturze, 50 x 64 (arkusz), 37 x 54 cm (kompozycja);
sygn. na płycie p. d.: EGON / SCHIELE /1918.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Amedeo MODIGLIANI (1884-1920)
Nr katalogowy28
Nude Reclining [Akt leżący], 1918
druk szlachetny barwny, papier bawełniany, 40 x 62 cm (kompozycja), 51 x 78 cm (arkusz), numerowany ołówkiem: 44/50;
sygn. pod kompozycją na płycie.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
René MAGRITTE (1898-1967)
Nr katalogowy31
Akt z gołębiem
litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 42 x 30 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz), numerowana ołówkiem: 46/100.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Pablo PICASSO (1881-1973)
Nr katalogowy33
Grupa nagich kobiet, 1936 / 1995?
litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 50 x 34 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d.: Picasso.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Maria RITTER (1899-1976)
Nr katalogowy35
Akt
piórko, tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy, na podrysowaniu ołówkiem; 25 x 20 cm;
sygn. l. d.: monogram wiązany MR (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Artysta nieokreślony - TEMAGUY (?), XX w.
Nr katalogowy37
Odaliska / Zaklinaczka węży, ok. 1930
miedzioryt, papier; 45 x 38 cm (odcisk płyty), 65 x 49 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Temaguy (?), odbitka numerowana: 85/150 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Kasia von SZADURSKA (1886-1942)
Nr katalogowy39
Odpoczynek, 1921
Autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: K. v. Szadurska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Rudolf KELLER (1890-1948)
Nr katalogowy41
Ujeżdżanie, lata 1920.-1930.
sucha igła, papier; 19,5 x 13 cm (odcisk płyty), 32,5 x 24,5 cm (wymiary arkusza), 45,5 x 35 cm (oprawa, passe-partout);
sygn. p. d.: Keller.
estymacja: 700 - 800 zł
sygn. p. d.: Keller.
estymacja: 700 - 800 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy44
Akt klęczący z niebieską draperią
olej, płótno; 57 x 41 cm;
sygn. z tyłu na płótnie: Kasper Pochwalski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Nr katalogowy47
Śniadanie na trawie [Miłość ziemiańska i niebiańska]
olej, płótno, 49,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: JUnierzyski.
estymacja: 4 600 - 5 400 zł
sygn. l. d.: JUnierzyski.
estymacja: 4 600 - 5 400 zł
ARGENTOR WERKE RUST & HETZEL
Nr katalogowy51
Świecznik dwuświecowy secesyjny
z figurą nagiej, młodej kobiety wśród lilii wodnych
cyna, srebrzenie; wys. ok. 31 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Władysław PAWELEC (1923-2004)
Nr katalogowy53
Dziewczyna I
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny bromowy; 21 x 15 cm;
z tyłu pieczątka autorska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
z tyłu pieczątka autorska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Adrian NOJEK (ur. 1979)
Nr katalogowy55
10 seconds before crash, 2022
fotografia, papier barytowy Fomei Baryta Mono 290g; 27,5 x 32,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł