Nr katalogowy: 832
Zestaw szkieł do likieru w podróżnej kantynie
drewno mahoniowe, brąz złocony, inkrustacje, mosiądz, szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
drewno mahoniowe, brąz złocony, inkrustacje, mosiądz, szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane; wys. skrzynki: 25,5 cm; szer. 29 cm; głęb. 30 cm.
Francja, k. XIX w.
Skrzynka prostopadłościenna, zamykana na kluczyk, zdobiona od frontu i na wieku inkrustacją mosiężną; na wieku kartusz ozdobny z napisem: „Liqueurs”; wokół krawędzi obramienie z potrójnej, mosiężnej żyłki; wewnątrz na stelażu z mosiężnym uchwytem umieszczone pośrodku 4 karafki z korkami oraz 8 kieliszków na drewnianych półeczkach; naczynia ze szkła przezroczystego, szlifowanego i rżniętego. Po bokach kantyny = para ozdobnych antabek z brązu złoconego.