Firma MOSER (zał. 1857)

602
Puzdro toaletowe z nakrywką szkło aleksandrytowe, neodymowe, szlifowane, otrawiane, złocone; wys. 22 cm;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

603
Krater z miniaturą pejzażową Berlin, model: tzw. Reden’sche Vase Nr. 2, miniatura wg obrazu olejnego Sebastiana Carla Christopha Reinhardta; 1832
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

605
Plakieta porcelanowa - Madonna Sykstyńska porcelana, farby naszkliwne; 22,7 x 17,5 cm (owal);
Niemcy, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.?
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Rosenthal AG, oddział główny w Selb i filia w Kronach

606
Serwis do kawy, model Sanssouci i paterka model Moliére, z dekoracją kwiatową porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk naszkliwny barwny, złocenia;
Niemcy, Bawaria, koniec lat. 30.XX w. (1938)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

607
Serwis do kawy Rococo, z dekoracją Anna porcelana, złocenia;
Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., k. XX w.
estymacja: 4 700 - 5 300 zł

608
Dama przy stoliku, z naczynkiem w dłoni porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 14,5 cm; Niemcy, Turyngia ? - Rudolstadt?, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther

609
Maientanz (Trzy tańczące dziewczęta) porcelana, złocenia; wys. ok. 21 cm; Niemcy, Selb, model Karla Tuttera z 1937 roku,
okres powojenny (lata 1955-1968).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

610
Figurka dragona armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

611
Figurka grenadiera armii francuskiej, grającego na flecie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22,7 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

612
Figurka dragona z trąbką, w mundurze armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22,2 cm;
Francja?, Niemcy?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

613
Dama z torebką - woreczkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, drut (rączka torebki); wys. 20 cm;
Nie ustalona wytwórnia europejska - Włochy?, poł. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

614
Grupa figuralna - troje dzieci z winogronami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 25,5 cm;
Niemcy, Turyngia? , 2 poł. - kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Duxer Porzellanmanufaktur AG (Royal Dux)

615
Kawaler - trubadur z gitarą porcelana, barwne farby matowe, szkliwo matowe, złocenia; wys. 55 cm;
Czechy, Duchcov (Dux), pocz. XX w. (ok. 1910-1918).
estymacja: 7 300 - 8 000 zł

616
Dzban z dekoracją geometryczną glinka drobnoziarnista (terakotowa?), szkliwo ołowiowe;
Wyrób ceramiczny o charakterze ludowym, w typie ceramiki bałkańskiej lub greckiej?, XIX/XX w.?
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

617
Zespół z serwisu obiadowego z granatowymi obwódkami z ornamentem złoconym porcelana, kobalt, złocenia (druk),
Polska, Ćmielów, 4 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Fabryka Porcelany Stołowej „Krzysztof” (od 1952 "Wawel')

618
Talerz dekoracyjny z pomnikiem warszawskiej Nike porcelana, złocenia i srebrzenia trawione, błyszczące i matowe;
Wałbrzych, dekoracja wg proj. J. Zaremby (z ok. 1970), 4. ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Wałbrzych”

619
Serwis do kawy, z dekoracją w dmuchawce porcelana, czerń naszkliwna, dekoracja natryskiem wybieranym;
Wałbrzych, dekoracja wg proj. Ludmiły Pokornianki (1920-1987); lata 40./60. XX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

BRACIA HENNEBERG Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych (czynna 1856-1939)

701
Lusterko toaletowe plater cechowany, tafla lustrzana ; wys. 18 cm, szer.12 cm;
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Wytwórnia nieokreślona

703
Para świeczników plater niecechowany; wys. 23 cm
Polska, Warszawa?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

ED. LACKNER (czynny 4 ćw. XIX w.)

704
Lustro owalne plater cechowany, tafla lustrzana, drewno; wys. 69 cm, szer. 43 cm;
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

706
Chodak holenderski srebro próby I, cechowane; wys. 12 cm, szer. 28 cm, głęb. 13 cm; waga 538 g.
Holandia, Schoonhoven, 1934.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Gottfried Vertraugott MAETZCKE (1726-1770)

707
Dzban do wina w stylu późnej regencji srebro pr. 12, repusowane, grawerowane, wewnątrz złocone; wys. 33,5 cm; waga 1106 g;
Kożuchów (Freystadt), ok. 1748.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

708
16 guzów do żupana srebro niecechowane; dł. 2,8 cm, średnica 1,8 cm; waga 76 g.
Polska ?, k. XVIII w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Johann Franz HARTMANN (1690-1741)

709
Łódka na kadzidło srebro pr. 12, 18 x 15,5 x 8,5 cm; waga 354 g.
Nysa, znak miejski z 1709.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

J. TOSTRUP (firma czynna od 1832)

710
Kubek emaliowany srebro próby sterling złocone cechowane, emalia; wys. 6 cm, średnica 6,5 cm; waga 60 g.
Oslo, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

711
Tabakierka srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane, niello; wys. 2,5 cm, waga 101 g.
Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

712
Cukiernica skrzynkowa srebro cechowane; wys. 12 cm, szer. 13 cm, głęb. 10 cm; waga 387 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

KAESER & UHLMANN (czynni 1925-1934)

713
Dzbanek art deco srebro próby 800 cechowane; wys. 23,5 cm; waga: 719 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmu¨nd, 1925-1934.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Julian KOZŁOWSKI (czynny od lat 40. XIX w. do 1863)

714
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane; wys. 27 cm, waga 737 g.
Kielce, ok. 1850.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

HERMAN BEHRND SILBERWARENFABRIK (czynna od 1881)

716
Kałamarz w okuciu srebrnym srebro próby 800 cechowane, szkło zezroczyste; wys. 13,5 cm, waga podstawy 211 g.
Drezno, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

717
Żardiniera z wkładem szklanym srebro próby 84 cechowane, szkło kryształowe; wys. 12,5 cm, szer. 36 cm, waga srebra 584 g.
Niemcy?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

718
Misa z ozdobnym kołnierzem srebro próby 833 cechowane, wys. 4,5 cm, średnica 26 cm; waga 449 g.
Porto, 2 ćw. XX w. (po 1938)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832 -1868); Gustaw Radke (1872-1887, firma czynna do 1927)

719
Zestaw sztućców obiadowych (47 sztuk) 12 łyżek do zupy, widelców i noży do drugiego dania, 9 dobieranych łyżeczek do herbaty, 2 chochelki;
srebro próby 12 cechowane; Warszawa, lata 30-40. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

801
Kolczyki z diamentami 54 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr. 0.585, oprawa kamieni - srebro pr.ok. 0.900, masa całkowita 7.860 g.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł

802
Bransoleta art deco 6 szt. diamentów oraz 72 szt. rautów diamentowych i 96 szt. syntetycznych szafirów;
platyna pr. ok. 0.900, masa całkowita 22.560 g.
estymacja: 32 000 - 35 000 zł

803
Pierścionek z diamentami 21 szt. diamentów w szlifie brylantowym, przejściowym oraz starym europejskim;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.800 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

804
Wisior art deco 32 szt. diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.610 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

806
Bransoleta ze szmaragdami 7 szt. owalnych szmaragdów oraz 12 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 11.780 g.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

807
Pierścionek z szafirem 18 szt. brylantów oraz owalny szafire naturalny;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.230 g.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

808
Wisior z diamentem 2 diamenty w szlifie przejściowym;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.250 g.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

809
Pierścionek z motywem głowy konia 12 szt. brylantów oraz 2 szt. okrągłych rubinów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.500 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

810
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł oraz 2 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.910 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

811
Sygnet z monetą moneta 1 dolar USA z 1868 r.;
oprawa- złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.050 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

812
Wisior z monetą moneta 20 franków Napoleon III 1863 r. w oprawie z 29 szt. szafirów cejlońskich;
złoto pr. 0.750, moneta - złoto pr. 0.900; masa całkowita 16.850 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

813
Pierścionek ze szmaragdem 2 szt. diamentów oraz okrągły szmaragd;
złoto pr.750, masa całkowita 4.850 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

814
Pierścionek z diamentami diament w szlifie princessa + 30 szt. brylantów + 10 szt diamentów w szlifie bagieta +
6 szt. diamentów w szlifie princessa; złoto pr. 0.585.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

815
Bransoleta z diamentami szafir syntetyczny + 15 szt. prostokątnych i trójkątnych szafirów + 56 diamentów i 85 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 25.900 g.
estymacja: 44 000 - 50 000 zł

firma OMEGA

816
Zegarek naręczny, damski złoto pr. 18 K (0,750); koperta 3 x 3 cm, dł. z bransoletą 23 cm; waga 61,750 g.
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł