Oferta
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Nr katalogowy72
Pejzaż leśny
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Niżyński M. / ... (ołówkiem, słabo czytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Nr katalogowy75
Portret córki artysty w chuście
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Andrzej PRONASZKO (1888-1961)
Nr katalogowy78
Portret Józefa Retingera
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 21,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
30 x 21,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Marian PRZYBYLSKI NOWINA (1884 - ?)
Nr katalogowy80
Pod wieczór
olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)
Nr katalogowy84
Statek na morzu
olej, deska; 18,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: M.G Wywiórski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: M.G Wywiórski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Wojciech BETLEY (1867- ok.1920)
Nr katalogowy87
Pejzaż włoski, 1900
pastel, tektura; 29 x 46 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. BETLEY 1900
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Nr katalogowy89
Nad brzegiem, przed 1969
olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)
Nr katalogowy91
Nad rzeką
ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy93
Jesienny pejzaż, 1910
akwarela, papier; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: TeodGrott 910 (piórem).
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Franciszek SIEDLECKI (1867-1934)
Nr katalogowy97
Druciarz
akwarela, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Franciszek Siedlecki (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Stefan Witold MATEJKO (1872-1935)
Nr katalogowy100
Świniopas
olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 30 cm;
sygn. l. d.: swm [znak artysty z inicjałami] / S.W.MATEJKO.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
S. WEGNER, XX w.
Nr katalogowy102
Góral z fajką, 1932
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SWegner / 932
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy104
Góral z fajką
pastel, papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
Edward WIECZOREK (1901-1988)
Nr katalogowy106
Pejzaż z rzeką
olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Nr katalogowy111
Szałasy w górach
olej, tektura; 28 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
sygn. p. d.: JAŹWIECKI
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Nr katalogowy114
Portret kobiety
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: ST GAŁEK.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: ST GAŁEK.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy116
Głowa starca
olej, płótno;
41 x 35,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
41 x 35,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Egisto FERRONI (1835-1912)
Nr katalogowy119
Portret damy
olej, płótno; 69 x 55 cm (światło obrazu w owalu);
sygn. z lewej: E. Ferroni
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. z lewej: E. Ferroni
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski (?), XIX w.
Nr katalogowy124
Martwa natura
olej, deska parkietowana;
87 x 70 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
87 x 70 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, k. XIX w.
Nr katalogowy128
W stajni
olej, płótno;
62 x 84 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
62 x 84 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy132
Na wzburzonym morzu
olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: ... (sygnatura nieczytelna, wydrapana w malaturze)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Malarz nieokreślony, holenderski lub flamandzki - Christoph J. VAN DER LAMEN (1607-1651) ?
Nr katalogowy134
Scena towarzyska we wnętrzu, ok. poł. XVII w.
olej, deska parkietowana; 44 x 56,5 cm;
Stan zach.: drobne plamki z białej farby na powierzchni w kilku miejscach.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Nr katalogowy136
Młyn
olej, płótno dublowane;
82,3 x 102,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
82,3 x 102,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Jan Miense MOLENAER (ok. 1610-1668) ?
Nr katalogowy138
Przed karczmą
olej, płótno dublowane; 42 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Molenaer 1635
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł