12 października 2022

Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 19:00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

810
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd naturalny, 10 szt. brylantów oraz 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.440 g., rozm. pierścionka 15
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

811
Pierścionek z diamentami diament w starym szlifie europejskim + 2 szt. diamentów
+ 14 szt. rozet diamentowych; złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.850 g.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

812
Bransoleta z ametystami 194 szt. okrągłych, fasetowanych ametystów + 1 ametyst na zapięciu
oraz 12 szt. pereł; srebro złocone, masa całkowita 65.710 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

813
Kolia z ametystami 6 szt. okrągłych ametystów + 5 szt. pereł naturalnych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 25.775 g.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

814
Pudełko ozdobne (tabakierka ?) złoto pr. 900, niebieska i czerwona emalia złotnicza, rubin, 11 rozet diamentowych,
masa całk. 105,500 g.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

815
Pieczęć Sądu Wiejskiego wsi Brody Pomorskie k/Gniewu brąz; pole pieczętne - średnica: 2,7 cm; wys. z trzonkiem 2,8 cm.
Pomorze, 1706.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

816
Pieczęć z tarczą herbową i klejnotem herbu Staropis oraz monogramem JS mosiądz, drewno toczone, owocowe;
Warszawa, 1768-1800.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

817
Pieczęć hrabiów Colonna-Walewskich brąz złocony, heban polerowany;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 200 - 5 800 zł

818
Dzbanuszek srebro pr. 3, żywica epoksydowa z zatopionymi bursztynami; wys. 15,2 cm;
Polska, Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

819
Dekoracyjna figurka krokodyla malachit; wys. 6,2 cm, dł. 31,7 cm; szer. 7,2 cm.
Azja? Rosja? XIX/XX w. (?).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

820
Kałamarz z pokrywką mosiądz; wys. 11 cm; średn. 18 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, 1 dekada XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

821
Motyl filigranowy srebro, onyks, agat biały (?); wys. z podstawą 20 cm;
Francja?, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

822
Figurka rycerza w zbroi płytowej, turniejowej srebro, nieocechowane; onyks; wys. całk. 29,6 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy, XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

823
Rycerz w zbroi turniejowej srebro, nieocechowane; onyks; wys. całk. 30 cm;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

824
Miniatura z portretem Tadeusza Kościuszki gwasz, kość; owal - wymiar w świetle 9 x 6,8 cm; rama srebrna z panopliami 20 x 16,5 cm;
Lwów, 1894.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

825
Medalion z miniaturą - wizerunkiem Matki Boskiej srebro pr. sterling, gwasz na porcelanie, 23,5 x 17,6 x 2,5 cm.
Anglia lub Szkocja?, złotnik „RC”, XX w. (?)
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

826
Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie tempera na desce, 31,5 x 26,3 x 6 cm; srebro, pr. 84; emalia i kolorowa imitacja kamieni.
Rosja, Moskwa, 1854.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

827
Ikona - Veraikon blacha cynkowa, mosiądzowana, malowana, wytłaczana; oleodruk?; deska, płótno; 31 x 26,5 x 2,7 cm.
Rosja, Sankt Petersburg, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

828
Ikona - Matka Boska Tychwińska, w okładzie tempera na desce, szpongi pogrążone w sztorcach; okład - miedź, mosiądz srebrzony; 32,5 x 25 x 5,6 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

829
Ikona - Sen Eliasza tempera na desce; szpongi w sztorcach (dolnej brak); 28,8 x 23 x 3 cm.
Rosja, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

830
Ikona - Prazdniki tempera na desce z 2 szpongami, złocenia; 36 x 31 x 3,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

831
Ikona - Święty Jan Chrzciciel tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 43,7 x 36,5 x 3,4 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

832
Ikona - Anioł Wielkiej Rady tempera na desce, 2 szpongi, złocenia; 36 x 31 x 4,2 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

833
Ikona - Ukazanie - Podwyższenie Krzyża tempera na desce z kowczegiem, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenie; 53 x 45,5 x 5,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

834
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce; 48,5 x 40,2 x 3,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Firma zegarmistrzowska JAPY FRERES (czynna od 1772 - do pocz. XX w.)

836
Zegar kominkowy, neorokokowy, z parą kandelabrów brąz złocony, emalia, szkło wypukłe, stal; wys. 39 cm;
Francja, Paryż, Japy Freres, 3 tercja XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Firma zegarmistrzowska S. MARTY

837
Zegar kominkowy z figurą Likurga marmur czarny i zielony, marblit, brąz patynowany; mosiądz, szkło, emalia;
wys. 55,5 cm; szer. 51 cm; głęb. 25 cm. Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

838
Para kandelabrów trzyświecowych brąz złocony, alabaster; wys. 35,2 cm, szer. 23 cm, głęb. 11,7 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Warsztat zegarmistrzowski CROSNIER vel CRONIER (czynny od połowy XVIII w.)

839
Zegar kominkowy z siedzącym puttem brąz złocony, marmur biały; emalia, stal, szkło wypukłe; wys. 34,3 cm;
Francja, Paryż, XVIII / XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

840
Zegar kominkowy z siedzącą kobietą brąz patynowany i złocony; wys. 43,5 cm; szer. 30 cm; głęb. 11,5 cm.
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Zegarmistrz BALTHAZARD

841
Zegar konsolowy w stylu Boulle’a drewno, brąz złocony, szylkret, blacha mosiężna, farby emaliowe, emalia, szkło; wys.104 cm;
Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

842
Termometr ścienny z barometrem srebro (cecha z głową Minerwy), drewno (mahoń); mosiądz; 25 x 11,8 x 2,7 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

843
Lustro ścienne w złoconej ramie drewno, gipsatura, rzeźbienia, złocenie; tafla lustrzana, fazowana;
wymiary lustra 78 x 45 cm; całość 115 x 66 cm. Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

844
Fragment torby jucznej Asmałyk-Jomud wełna na wełnie; 94 x 56 cm.
Turkmenistan, Środkowa Azja, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

845
Tkanina - kapa na łóżko wełna na wełnie, niewielkie wtręty nici metalowych, podszewka aksamitna; 255 x 209,5 cm.
Anglia, l. 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

846
Kilim "Uszak" wełna na wełnie; 393 x 386,5 cm.
Turcja - Anatolia, 3 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

847
Kobierzec kaukaski jedwab na jedwabiu; podszycie jedwabne; 161 x 235 cm.
Kaukaz, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

848
Tkanina kultowa - judaicum z parą lwów wełna na wełnie; 138 x 215 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

849
Taboret w stylu zakopiańskim drewno (dąb, jesion?); wys. 41 cm, szer. u góry 42 cm;
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

850
Dyptyk ze scenami rodzajowymi w manierze XVIII w. olej, deska;
każda z części: 81 x 43,5 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

851
Ekran do kominka, w manierze rokokowej brąz złocony; siatka metalowa, żelazo; wys. 76,5 cm; szer. 57 cm;
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

852
Wilki do kominka brąz, ślady złocenia, żeliwo; wys. 1/ wys. 27 cm; dł. z szyną 45 cm; 2/ wys. 26 cm, dł. 46 cm.
Europa Zachodnia 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

901
Serwantka w stylu secesji geometrycznej mahoń; 203,5 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń ?, XIX / XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

902
Fotel w stylu neorenesansowym orzech, masa perłowa; 91 x 56 x 71 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1860.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

903
Stolik pomocniczy do robótek eklektyczny świerk malowany na palisander; 79 x 44,5 x 39,5 cm.
Europa Środkowa, XIX / XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

904
Stół neostylowy dębina; 70 x śr. 90 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

905
Barek w stylu art déco fornir i konstrukcja - orzech, buczyna, brzoza, intarsje - palisander, platan; 68 x 75,8 x 40,6 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

906
Szafka kredensowa - podstawa w stylu art déco fornirowany orzechem, ze szklaną taflą na blacie; 79 x 120 x 54 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł