Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 19:00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl
810
Pierścionek ze szmaragdem
szmaragd naturalny, 10 szt. brylantów oraz 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.440 g., rozm. pierścionka 15
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
812
Bransoleta z ametystami
194 szt. okrągłych, fasetowanych ametystów + 1 ametyst na zapięciu
oraz 12 szt. pereł; srebro złocone, masa całkowita 65.710 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 500 zł
815
Pieczęć Sądu Wiejskiego wsi Brody Pomorskie k/Gniewu
brąz; pole pieczętne - średnica: 2,7 cm; wys. z trzonkiem 2,8 cm.
Pomorze, 1706.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Pomorze, 1706.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
818
Dzbanuszek
srebro pr. 3, żywica epoksydowa z zatopionymi bursztynami; wys. 15,2 cm;
Polska, Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
820
Kałamarz z pokrywką
mosiądz; wys. 11 cm; średn. 18 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, 1 dekada XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
822
Figurka rycerza w zbroi płytowej, turniejowej
srebro, nieocechowane; onyks; wys. całk. 29,6 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy, XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
824
Miniatura z portretem Tadeusza Kościuszki
gwasz, kość; owal - wymiar w świetle 9 x 6,8 cm; rama srebrna z panopliami 20 x 16,5 cm;
Lwów, 1894.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lwów, 1894.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
15 000 zł
826
Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie
tempera na desce, 31,5 x 26,3 x 6 cm; srebro, pr. 84; emalia i kolorowa imitacja kamieni.
Rosja, Moskwa, 1854.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Rosja, Moskwa, 1854.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł
827
Ikona - Veraikon
blacha cynkowa, mosiądzowana, malowana, wytłaczana; oleodruk?; deska, płótno; 31 x 26,5 x 2,7 cm.
Rosja, Sankt Petersburg, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
829
Ikona - Sen Eliasza
tempera na desce; szpongi w sztorcach (dolnej brak); 28,8 x 23 x 3 cm.
Rosja, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Rosja, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
831
Ikona - Święty Jan Chrzciciel
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 43,7 x 36,5 x 3,4 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
833
Ikona - Ukazanie - Podwyższenie Krzyża
tempera na desce z kowczegiem, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenie; 53 x 45,5 x 5,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Firma zegarmistrzowska JAPY FRERES (czynna od 1772 - do pocz. XX w.)
Nr katalogowy836
Zegar kominkowy, neorokokowy, z parą kandelabrów
brąz złocony, emalia, szkło wypukłe, stal; wys. 39 cm;
Francja, Paryż, Japy Freres, 3 tercja XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
838
Para kandelabrów trzyświecowych
brąz złocony, alabaster; wys. 35,2 cm, szer. 23 cm, głęb. 11,7 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
840
Zegar kominkowy z siedzącą kobietą
brąz patynowany i złocony; wys. 43,5 cm; szer. 30 cm; głęb. 11,5 cm.
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
842
Termometr ścienny z barometrem
srebro (cecha z głową Minerwy), drewno (mahoń); mosiądz; 25 x 11,8 x 2,7 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
843
Lustro ścienne w złoconej ramie
drewno, gipsatura, rzeźbienia, złocenie; tafla lustrzana, fazowana;
wymiary lustra 78 x 45 cm; całość 115 x 66 cm. Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
844
Fragment torby jucznej Asmałyk-Jomud
wełna na wełnie; 94 x 56 cm.
Turkmenistan, Środkowa Azja, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
846
Kilim "Uszak"
wełna na wełnie; 393 x 386,5 cm.
Turcja - Anatolia, 3 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
849
Taboret w stylu zakopiańskim
drewno (dąb, jesion?); wys. 41 cm, szer. u góry 42 cm;
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
851
Ekran do kominka, w manierze rokokowej
brąz złocony; siatka metalowa, żelazo; wys. 76,5 cm; szer. 57 cm;
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
902
Fotel w stylu neorenesansowym
orzech, masa perłowa; 91 x 56 x 71 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1860.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Europa Zachodnia, ok. 1860.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
904
Stół neostylowy
dębina; 70 x śr. 90 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 200 zł
905
Barek w stylu art déco
fornir i konstrukcja - orzech, buczyna, brzoza, intarsje - palisander, platan; 68 x 75,8 x 40,6 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł