Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl
Harold C. HARVEY (1874-1941)
Nr katalogowy98
Pejzaż południowy, lata 20. XX w.
olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Harvey 1924 (słabo czytelnie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Bernard FIEDLER (1816-1904)
Nr katalogowy100
Stromy brzeg morski
olej, płótno; 33 x 43 cm;
sygn. l. d: B. Fiedler
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
sygn. l. d: B. Fiedler
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
Monogramista FD, XX w.
Nr katalogowy102
Kury i kogut
olej, deska; 18 x 36 cm;
sygn. p. d.: F D.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: F D.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy105
W salonie, 1892
olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. i dat. l. d. S. Michel 92
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Konrad SIMENROTH (1854-1915)
Nr katalogowy108
Cesarz Wilhelmem I i Otto von Bismarck
olej, płótno; 70 x 53 cm;
sygn. l. d.: K. Simenroth.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: K. Simenroth.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Eugene LELIEPVRE (1908-2013)
Nr katalogowy110
Ks. Józef Poniatowski
akwarela, papier; 78,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Eugene Leliepvre
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Eugene Leliepvre
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy114
Zuzanna i starcy
według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 121 x 85,5 cm
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
olej, płótno; 121 x 85,5 cm
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Moyses Van UYTTENBROECK (ok.1590-1648) - przypisywany
Nr katalogowy117
Panny w kąpieli, ok. 1620
olej, deska; 40 x 55 cm.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy119
Nad jeziorem w górach
olej, płótno; 37 x 54,5 cm;
na odwrocie na krośnie nalepki z nr 9490
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy122
Święty Józef z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane na wosk;
65 x 53 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
65 x 53 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Zofia GĄSIENICA-ROJ (1923-1981)
Nr katalogowy125
Chrystus, 1976
tempera, szkło; 37 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. ROJ / 1976
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Włodzimierz BORKOWSKI, XX w.
Nr katalogowy127
Chrystus Frasobliwy
tusz, akwarela, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy); na odwrocie opis autorski: Włodzimierz Borkowski / "MUZYKA IV" / Frasobliwy / 18.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)
Nr katalogowy129
Projekt witrażu, 1948
ołówek, akwarela, gwasz, tusz papier; 50 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: AS. PROCAJŁOWICZ / 1948.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Autor nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy131
Scena rodzajowa
akwarela, tusz, papier; 83 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u góry.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Antoine SUNTACH (1744-1828)
Nr katalogowy133
Wyjazd na polowanie
akwatinta podmalowana akwarelą; 17,3 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: Publish d July 15th 1793 by Antoine Suntach.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Elwiro Michał ANDRIOLLI, Konrad BRANDEL, Antoni MALCZEWSKI
Nr katalogowy135
Marya
Warszawa, 1879. Nakład Gebethnera i Wolffa, 35 x 27 cm;
8 fotografii z ilustracjami E. Andriollego;
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
137
Jan Matejko. Osobowość artysty, twórczość, forma i styl
napisał Mieczysław Treter;
Książnica "Atlas", Lwów - Warszawa 1939. Egz. Nr 2839
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
138
Dzieje obyczajów w dawnej Polsce wiek XVI-XVIII
Zebrał i napisał Jan Bystro profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego. T.1-2, 26 x 20 cm.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
2 400 zł
Henri HONORÉ PLÉ (1853-1922)
Nr katalogowy205
„Przed burzą” - Kobieta z dzieckiem
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 44 cm; szer. 23 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł