12 października 2022

Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

97
Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Harold C. HARVEY (1874-1941)

98
Pejzaż południowy, lata 20. XX w. olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Harvey 1924 (słabo czytelnie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Harold C. HARVEY (1874-1941)

99
Kościółek na południu Europy, 1927? olej, tektura; 29,5 x 35,3 cm;
sygn. l. d.: H. Harvey 1927 (? słabo czytelnie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Bernard FIEDLER (1816-1904)

100
Stromy brzeg morski olej, płótno; 33 x 43 cm;
sygn. l. d: B. Fiedler
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Désiré THOMASSIN-RENARDT (1858-1933)

101
Zwózka siana olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: D. Thomassin
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Monogramista FD, XX w.

102
Kury i kogut olej, deska; 18 x 36 cm;
sygn. p. d.: F D.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Anton WESSELY (1848-1908)

103
Pastwisko - para prac, k. XIX w. olej, deska; 26 x 39,5 cm (każda);
prace sygnowane
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

104
Portret Ksawerego Lewińskiego olej, płótno dublowane; 63 x 76 cm;
na odwrocie, na płótnie transfer napisu (?): Ksawery / Lewiński / Kasztelan
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

105
W salonie, 1892 olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. i dat. l. d. S. Michel 92
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

106
Portret kobiety olej, płótno;
60 x 50 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)

107
Portret kobiety - Matka artysty olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: L. Gędłek
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Konrad SIMENROTH (1854-1915)

108
Cesarz Wilhelmem I i Otto von Bismarck olej, płótno; 70 x 53 cm;
sygn. l. d.: K. Simenroth.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Ernst BERGER (1857-1919)

109
Scena we wnętrzu olej, płótno dublowane; 70 x 46 cm;
sygn. p. d.: E. BERGER
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Eugene LELIEPVRE (1908-2013)

110
Ks. Józef Poniatowski akwarela, papier; 78,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Eugene Leliepvre
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XVII / XVIII w.

111
Jan III Sobieski na koniu olej, płótno dublowane; 89 x 70 cm;
l. d. na obrazie napis: IOANNES / III / POLONIAE REX / FIDEI DEFENSOR.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Autor nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

112
Bitwa olej, płótno dublowane;
58 x 94 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Autor nieokreślony, XVII w.

113
Sylwiana i Andrymart z Astrei olej, płótno dublowane;
177 x 126 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

114
Zuzanna i starcy według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 121 x 85,5 cm
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

115
Zaloty według: Hendricka TER BRUGGHEN (1588-1629)
olej, płótno dublowane; 123,5 x 100,5 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Autor nieokreślony, włoski, XVII w.

116
Alegoria cnoty i występku. Herkules pomiędzy cnotą i występkiem według Paola Veronese (1528-1588);
olej, płótno dublowane; 151 x 145,5 cm
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Moyses Van UYTTENBROECK (ok.1590-1648) - przypisywany

117
Panny w kąpieli, ok. 1620 olej, deska; 40 x 55 cm.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Autor nieokreślony, XVIII w.

118
Pejzaż ze sceną rodzajową
olej, płótno dublowane;

58,5 x 78 cm.

estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

119
Nad jeziorem w górach olej, płótno; 37 x 54,5 cm;
na odwrocie na krośnie nalepki z nr 9490
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

120
Pejzaż miejski olej, deska;
47 x 78 cm.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Gaspard DUGHET (1615-1675) - przypisywany

121
Pejzaż ze świętym Hieronimem olej, płótno dublowane;
123 x 173 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

122
Święty Józef z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane na wosk;
65 x 53 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Autor nieokreślony, pomorski (?), XVII w.

123
Chrystus ukrzyżowany olej, deska;
87,5 x 70 cm.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

Malarz nieokreślony, szkoła niderlandzka, XVI/ XVII w.

124
Jezus, faryzeusze i jawnogrzesznica olej, deska;
68 x 103 cm.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Zofia GĄSIENICA-ROJ (1923-1981)

125
Chrystus, 1976 tempera, szkło; 37 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. ROJ / 1976
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Krzysztof OKOŃ (ur. 1939)

126
Scena religijna
tempera, farba złota, szkło;
29 x 49 cm.

estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Włodzimierz BORKOWSKI, XX w.

127
Chrystus Frasobliwy tusz, akwarela, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy); na odwrocie opis autorski: Włodzimierz Borkowski / "MUZYKA IV" / Frasobliwy / 18.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Włodzimierz BORKOWSKI, XX w.

128
Jasełka tusz, akwarela, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: Włodzimierz Borkowski / "MUZYKA IV" / Jasełka / 15.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)

129
Projekt witrażu, 1948 ołówek, akwarela, gwasz, tusz papier; 50 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: AS. PROCAJŁOWICZ / 1948.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

130
Kościółek w Ruptawie zimą litografia barwna, podmalowana akwarelą, papier kremowy,
41,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany p. d.: Jan Rubczak / Ruptawa. (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XIX / XX w.

131
Scena rodzajowa akwarela, tusz, papier; 83 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u góry.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Artysta nieokreślony, Japonia, XIX w.

132
Aktorzy Ichikawa Sadanji jako Kagekiyo i Ichikawa Yonezo jako jego córka Hitomaru drzeworyt barwny, papier; 35,1 x 23,3 cm;
sygn. na klocku p. śr.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Antoine SUNTACH (1744-1828)

133
Wyjazd na polowanie akwatinta podmalowana akwarelą; 17,3 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: Publish d July 15th 1793 by Antoine Suntach.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

134
Teka Kraków - Nowa Huta w litografii teka litografii wydanych w 300 egz. nakładem TPSP w Krakowie w 1953;
zawiera 5 plansz z litografiami i plansze ze spisem prac,
całość ujęta w teczkę
wymiary odbitki ok 30 x 42 cm
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI, Konrad BRANDEL, Antoni MALCZEWSKI

135
Marya Warszawa, 1879. Nakład Gebethnera i Wolffa, 35 x 27 cm;
8 fotografii z ilustracjami E. Andriollego;
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

136
Życie marszałków francuzkich z rycinami rytemi przez najpierwszych artystów francuzkich
podług oryginalnych obrazów z Galeryi Wersalskiej.
Warszawa, 1841, 27 x 18 cm;
oprawa półskórek z epoki

estymacja: 2 500 - 3 000 zł

137
Jan Matejko. Osobowość artysty, twórczość, forma i styl napisał Mieczysław Treter;
Książnica "Atlas", Lwów - Warszawa 1939. Egz. Nr 2839
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

138
Dzieje obyczajów w dawnej Polsce wiek XVI-XVIII Zebrał i napisał Jan Bystro profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego. T.1-2, 26 x 20 cm.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Albert-Ernest de CARRIER BELLEUSE (1824-1887)

201
Prządka brąz złocony i srebrzony, kość, podstawa marmur; wys. 51,2 cm; szer. 20 cm;
sygn. na podstawie: A. CARRIER - BELLEUSE
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

202
Ignacy (Ignaz) Friedman (1882-1948) - pianista i kompozytor brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 27,8 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814)

204
Scena bachiczna "Rodzina Bachusa" brąz, odlew patynowany; wys. 68 cm; szer. 38,5 cm;
Francja, XVIII/XIX w.; odlew XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Henri HONORÉ PLÉ (1853-1922)

205
„Przed burzą” - Kobieta z dzieckiem brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 44 cm; szer. 23 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Charles ANFRIE (1833-1905)

206
Figaro grający na gitarze brąz; odlew cyzelowany, patynowany wys. 47,5 cm; szer. 16,8 cm;
Francja, koniec XIX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Carl Theodor WEGENER (1862-1935)

207
Chłopiec z małpką brąz, odlew patynowany, marmur czerwony, wys. 34,5 cm;
Niemcy, Berlin, Aktien-Gesellschaft Carl Gustav Hermann Gladenbeck - odlewnia, 1894.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł