Nr katalogowy: 710
Pudełko z herbem Świnka
srebro częściowo złocone próby 900 cechowane, emalia barwna; waga 102 g.
Austria?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
srebro częściowo złocone próby 900 cechowane (szwedzka cecha importowa, oznaczenie próby - S w sześcioboku, cecha próby 900 - w prostokącie),
emalia barwna; wys. 1,2 cm, szer. 8,4 cm, głęb. 7,8 cm; waga 102 g.
Austria?, lata 20.-30. XX w.
Prostopadłościenna, ozdobiona ornamentem giloszowanym i grawerowanym, ze złoconymi liśćmi akantu i nakładanym, precyzyjnie wykonanym w srebrze i emalii kartuszem herbowym. Wnętrze złocone.
Spośród ponad 70 rodów pieczętujących się herbem Świnka warto wymienić Bogusławskich, Bratkowskich, Czackich, Kaczkowskich, Krzyżanowskich, Mączyńskich, Zajączków, Zajączkowskich, Zielińskich.