Aukcja: 7 września 2022 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Nr katalogowy6
Kobieta przed lustrem
technika mieszana (akwarela, gwasz) papier; 39,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
37 000 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)
Nr katalogowy8
Na polowanie [Wyjazd na polowanie], 1900
olej, sklejka; 28 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900
estymacja: 69 000 - 80 000 zł
estymacja: 69 000 - 80 000 zł
67 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Nr katalogowy9
Patrol, 1955
olej, płótno; 61 x 92 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Mesjasz 1955
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Jan SKOTNICKI (1876-1968)
Nr katalogowy11
Ranny żołnierz, 1916
olej, płótno, tektura; 21 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN SKOTNICKI 1916
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Adam BUNSCH (1896-1969)
Nr katalogowy13
Walki w górach Świętokrzyskich, 1951
olej, płótno; 107,5 x 145 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1951
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef BRODOWSKI młodszy (1828-1900)
Nr katalogowy14
Na czele wojska, ok. 1846-1848
ołówek, papier; 13 x 18 cm;
sygn. w kompozycji, po środku: JBrodowski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy15
Kościół
gwasz, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: ŁOSIE WIESROSYTAPOWIASEŁOPOŁ
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
12 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy16
Przyjęcie, 1945
piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A Uniechowski 1945
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
Nr katalogowy18
W alkowie
piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
20,5 x 30 cm w świetle passe partout;
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
2 000 zł
Józef SZCZĘSNY (1885-1968)
Nr katalogowy20
Starość i młodość
pastel, papier; 64 x 48 cm;
sygn. przy lewej krawędzi, po środku: Szczęsny
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Michał ICHNOWSKI (1857-1915)
Nr katalogowy22
Sylfida przed Jowiszem
pastel, papier żeberkowy; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy25
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 37 x 45 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Janusz STRZAŁECKI - JAST (1902-1983)
Nr katalogowy27
Martwa natura z jabłkami i butelkami
olej, płótno; 53 x 65 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Aleksander TROJKOWICZ (1916-?)
Nr katalogowy29
Martwa natura z dzbankiem i owocami, 1947
olej, sklejka; 45,5 x 44,5 cm;
sygn. p. g.: A. TROJKOWICZ
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. g.: A. TROJKOWICZ
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Bolesław BAAKE (1905-1963)
Nr katalogowy32
Widok miasteczka
olej, sklejka; 29 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: BAAKÉ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: BAAKÉ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Anna WIENGRUN-LIEBLICH (1904 - ?)
Nr katalogowy34
Żydowski zaułek
olej, płótno naklejone na sklejkę; 31,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: A. Weingrun
estymacja: 7 500 - 8 000 zł
sygn. l. d.: A. Weingrun
estymacja: 7 500 - 8 000 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Nr katalogowy37
Pejzaż wieczorny, lata 40. XX w.
olej, tektura; 27 x 43 cm;
sygn. l. d.: HSzczygliński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: HSzczygliński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 500 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Nr katalogowy39
Chata w górach, 1930
olej, tektura; 18,5 x 23,5 cm;
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Paul WEIMANN (1867-1945)
Nr katalogowy40
Widok na Śnieżkę
olej, sklejka;
28,5 x 37 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
28,5 x 37 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Ernst BLEY, XX w.
Nr katalogowy41
Pustać Lüneburska [Lüneburger Heide], 1936
olej, płótno; 61 x 91 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: E. Bley / Hamburg / 1936
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Nr katalogowy43
Pejzaż górski
olej, tektura; 27 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy45
Zima w Tatrach, 1975
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. ... / 1975 (? sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Nr katalogowy47
Laguna wenecka nocą
olej, płótno; 28,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
7 000 zł
Hans HARTIG (1873-1936)
Nr katalogowy48
Port z Gdańsku
olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Hans Hartig
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Hans Hartig
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł