29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

ÉMILE GALLÉ (1846-1904) - CRISTALLERIE d’ÉMILE GALLÉ (czynna 1894-1936)

601
Wazon z motywem kwiatowym szkło warstwowe, powlekane, trawione; barwniki proszkowe;
Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

FIRMA MOSER (zał. 1857)

602
Puzdro toaletowe z nakrywką szkło aleksandrytowe, neodymowe, wys. 22 cm, średnica 23 cm;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

603
Patera secesyjna szkło warstwowe, barwione w masie pudrami w kolorze żółto-pomarańczowym,
lekko opalizujące; 13 x 23 x 15,5 cm. Francja? 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Huta szkła DESNA

604
Wazon dekoracyjny szkło bezbarwne, przezroczyste, matowione, neodymowe, wys. 26 cm.
Czechy, Desna, lata 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma MOSER

605
Zestaw 6 szklanek (w firmowym opakowaniu) szkło przezroczyste, częściowo barwione, cieniowane, wys. 15,5 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

606
Para wazonów dekoracyjnych z miniaturami mitologizującymi i pejzażowymi porcelana, brąz złocony; wys. 54 cm; Francja, Paryż ?
2. poł. - kon. XIX w. , w typie porcelany z Sevres.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Elena Aleksandrowna JANSON (YANSON) - MANIZER (1890-1971)

607
Baletnica - Maja Plisiecka porcelana, farby naszkliwne; wys. 36,5 cm;
Rosja, poł. XX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

608
Tancerka - figurka w stylu art déco Wiedeń (?), w typie wyrobów Stephana Dakona (1904-1992)
dla wytwórni Goldscheidera, XX w., lata 30. XX w. lub okres powojenny (?).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adolphe-Jean LAVERGNE (1863-1928)

609
Popiersie Fryderyka Chopina jasna glinka ceramiczna; Austria, Wiedeń,
realizacja: wytwórnia: Goldscheidera?, pocz. XX w. (przed 1918?)
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

WYTWÓRNIA FRIEDRICHA GOLDSCHEIDERA (zał. 1885)

610
Popiersie Fryderyka Chopina ceramika (terakota?), wys. 30,5 cm; Austria, Wiedeń,
wg modelu Adolphe - Jeana LAVERGNE (1863-1928), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

VOLKSTEDT

611
Para amorków - alegorie Wiosny i Jesieni (?) Niemcy, Turyngia, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik Triebner,
Ens & Co.?, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

ROSENTHAL AG

612
Szczenię jamnika porcelana, farby podszkliwne; wys. 15 cm; Niemcy, Selb (Bawaria),
1936 - wg modelu Theodora Kärnera (1884-1966) z 1933 r.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

PAŃSTWOWA MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI

613
Para talerzy 8-bocznych z dekoracją w typie dalekowschodnim porcelana, farby naszkliwne, złocenia; średn. 32,5 cm;
VEB Staatliche Porzellan Manufaktur, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

MANUFACTURE ROYALE ET IMPERIALE, NIMY (działała 1789-1951)

614
Żardiniera - łabędź fajans jasny (tzw. faience nouvelle), szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą;
wys. 27 cm; szer. 37 cm; Belgia, Nimy, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wytwórnia fajansu i kamionki VILLEROY & BOCH

615
Wazka z pokrywą, z dekoracją Timor fajans delikatny, druk barwny (podmalowany ręcznie);
wys.21,5 cm; Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

MANUFAKTURA PORCELANY W DERBY (zał. ok. 1750)

616
Waza z pokrywą, z dekoracją ptakami egzotycznymi w treliażach porcelana angielska, farby naszkliwne, złocenia; wys. 28 cm, dł. ok.35 cm;
Anglia, lata 1780 -1833.
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

MANUFAKTURA PORCELANY VON SCHIERHOLZ W PLAUE

617
Patera z czterema puttami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, 1.ćw. XX w. - okres międzywojenny.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MANUFAKTURA PORCELANY VON SCHIERHOLZ, PLAUE

618
Lichtarz - kobieta z kwiatem porcelana, farby naszkliwne; wys. 34,5 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

FABRYKA PORCELANY JOHANN SELTMANN GMBH (zał. 1901)

619
Wazon z motywem zielonych kwiatów porcelana, druk naszkliwny, złocenia; wys. 28,3 cm;
Niemcy, Vohenstrauss (Bawaria), okres powojenny.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

620
Wazon z pokrywą, z dekoracją kwiatem śliwy na „spękanym lodzie” porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 37cm;
Chiny, XIX w. (?)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

621
Para figurek huculskich drobnoziarnista glina garncarska, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe,
Pokucie, przed 1939 r.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

622
Wizytownik z niedźwiedziem jasna terakotowa (?) glinka drobnoziarnista, szkliwa barwne matowe;
Nieustalona wytwórnia europejska - Niemcy?, pocz. - 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

CAPODIMONTE ?

623
Słupek z donicą, z dekoracją reliefową scenkami bachanaliów majolika, szkliwo cynowe, farby ceramiczne; wys. 136 cm;
Włochy, poł. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

J. FRAGET - FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH (czynna 1824-1944)

701
Para świeczników z figurkami Don Kichota i Mefistofelesa mosiądz srebrzony cechowany; wys. ok. 26,5 cm;
Warszawa, 1897-1915
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

702
Patera plater cechowany; wys. 19 cm; średn. patery 22 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1897)
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

703
Zestaw sztućców do ryb w etui plater cechowany; 12 widelców i noży oraz łopatka i widelec;
Francja, po poł. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

704
Dzbanek do wody z wkładką na lód plater niecechowany, szkło; wys. 36,5 cm;
USA ?, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

705
Dzbanek do wina cyna cechowana, szkło; wys. 28,5 cm;
Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Bruno WISKEMANN (firma czynna od ok. 1870)

706
Komplet sztućców obiadowych na 12 osób i środka stołu w kantynie (razem 103 sztuki) plater cechowany;
Bruksela, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

CHRISTOFLE & CO (zał. 1830)

707
Zestaw do kawy / herbaty plater cechowany; dzbanek do kawy, imbryk do herbaty, 12 filiżanek ze spodeczkami i taca;
Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

708
Okręt trzymasztowy - galeon srebro częściowo złocone próby 800 cechowane, bursztyn;
wys. 65 cm, szer. 36 cm; waga 3200 g. Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

709
Pudełko z herbem Ślepowron srebro częściowo złocone próby 800 cechowane, waga 269 g.
Florencja, firma złotnicza ITALO GORI (czynna od 1890 r.), 1944-1968.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

710
Łyżka stołowa, z datą 1762 srebro próby 12 cechowane,
dł. 20 cm; waga 39 g.
Niemcy, (Jelenia Góra?),
ok. 1762.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

711
Pojemniczek na wonności - balsaminka srebro częściowo złocone próby ok. 850 niecechowane,
kamienie amarantowe i żółte; Rosja?, ok. 1825.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Christian August MATTEI (czynny 1811-1833) ?

712
Chochelka do sosów srebro częściowo złocone cechowane, dł. 19 cm; waga 37g.
Wrocław, ok. 1820.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

713
Monstrancja srebro częściowo złocone próby 2 (800) cechowane,
wys. 62 cm; waga 2935 g. Belgia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

GEBRÜDER FRIEDLÄNDER, jubilerzy i kupcy (firma czynna 1829-1939)

714
Żardiniera srebro próby 800 cechowane, waga 1515 g.
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Virgilio MAZZOLI (czynny 1935- 3 ćw. XX w.)

715
Para kandelabrów czteroramiennych, pięcioświecowych srebro próby 800 cechowane, wys. 32 cm, waga 1381 g.
Florencja, 1944-1968.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 300 zł

„RUSSKIJE SAMOCWIETY”- Leningradskaja Juwielirna Fabrika

716
Serwis kawowy srebro złocone próby 916 cechowane, emalia barwna; waga 2194 g.
Petersburg (Leningrad), 1958 lub 1968.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

717
Jajko Wielkanocne na stelażu srebro złocone próby 925 cechowane; wys. 8,5 cm; waga 105 g.
Rosja, 1994-2001.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

718
Klamra od pasa srebro próby 84 częściowo złocone cechowane, emalia barwna; waga 30 g.
Petersburg, 1908 - ok. 1920.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

719
Lusterko toaletowe z rączką srebro próby 800 cechowane; dł. 27 cm; szer. 10,5 cm.
Włochy, 1 poł. XX w.
estymacja: 650 - 800 zł

Fiodor IWANOW (czynny 1843-1882)

720
Zestaw 6 łyżeczek w etui srebro złocone próby 84 cechowane, dł. 12 cm; waga 87 g.
Rosja, Moskwa, 1880.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

M. H. WILKENS & SÖHNE (czynni od 1810)

721
Komplet pater art déco srebro próby 800 cechowane; E. Schurmann & Co. - firma jubilerska
i kupiecka z Frankfurtu n/Menem; wykonanie: Brema, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Edmond TÉTARD (czynny 1880-1901; od 1903 TÉTARD FRERES)

722
Komplet śniadaniowy srebro próby 1 (950) cechowane, waga 2273 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

723
Serwis do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowane; waga 2606 g.
Stany Zjednoczone Ameryki, 2 ćw. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Tane ORFEBRE (czynna od ok. 1952)

724
Komplet śniadaniowy srebro częściowo złocone próby 925 cechowane; waga 8389 g.
Meksyk, lata 50. XX w.
estymacja: 32 000 - 37 000 zł

801
Pierścionek z brylantami pojedynczy brylant o masie 0.65 ct + 26 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.620 g.
estymacja: 20 000 - 22 000 zł