23 lutego 2022

Aukcja: 23 lutego (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 16.02 - 23.02.2022

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

Zlecenia aukcyjne:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

REGULAMIN AUKCJI

LOCKWOOD BROTHERS (firma czynna 1767-1927)

705
Komplet do porcjowania dziczyzny w etui składający się z noża (dł. 39,5 cm), widelca ( dł. 29,3 cm), szpikulca (dł. ok. 36 cm); biały metal cechowany;
Anglia, Sheffield, 1860.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

FIRMA D. VOLLGOLD & SOHNE (czynna od ok.1850)

706
Para kandelabrów neorokokowych srebro próby 800; wys. 53 cm, szer. ramion 33 cm; waga 3190 g.
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

801
Hełm - przyłbica blacha żelazna, trawiona we wzory akantowe; wys. 29 cm, szer. 20 cm, głęb. 23 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?
kopia pałacowa hełmu średniowiecznego, XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

802
Kask oficera królewskiej gwardii blacha mosiężna, częściowo srebrzona, skóra, włosie końskie barwione, pióra barwione; wys. bez kity 29,2 cm, z kitą 35 cm; szer. 21 cm, głęb. 27,7 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

803
Napierśnik późnogotycki żelazo kute; wys. 37,5//39 cm, szer.35-32 cm;
Europa Środkowa, XIV/XV w. (ze wskazaniem na wiek XV.).
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

804
Pałacowa tarcza dekoracyjna żelazo lane; średnica ok. 60,5 cm;
Niemcy, Prusy, Berlin, Pruskie Królewskie Odlewnie Żeliwa (?), 2. poł. XIX wieku.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

805
Tarcza dekoracyjna drewno, blacha miedziana, srebro; 50 x 47 cm;
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 400 zł

806
Buzdygan żelazo; dług. 60,3 cm; szer. 11,5 cm, głęb. 7 cm, średnica zakończenia trzonka 4,3 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

807
Szabla polska oficera piechoty stal, mosiądz, heban, skóra; dł. głowni 74,7 cm, dł. całk. 87,7 cm, krzywizna 3 cm, dł. w pochwie 96,2 cm.
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

808
Karabela polska pamiątkowa, tzw. żałobna stal, mosiądz, róg, drewniane łubki, skóra; dł. głowni 74 cm,
dł. całk. 88 cm, krzywizna 5,3 cm; dł. w pochwie 90 cm.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

809
Szabla polska, oficerska, tzw. "kościuszkowska" stal, brąz, mosiądz, heban; złocenia; dł. głowni 74 cm, dł. całk. 87,2 cm, krzywizna 3,6 cm, dł. w pochwie 101,8 cm;
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

MANUFAKTURA PIERRE’A GUILLAUME’A KNECHTA (czynna 1806-1820)

810
Szabla francuska, tzw. ”orla”, generalska, w pochwie, z okresu I Cesarstwa stal, brąz, heban, złocenia; dł. głowni 84 cm, dł. całk. 96,8 cm; krzywizna 5,3 cm; dł. w pochwie 102, 5 cm;
Solingen, 1806-1820.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

811
Prochownica i mieszek na kule róg, drewno, mosiądz; skóra, róg, korek; kule ołowiane; prochownica - dł. 23,5 cm, szer. dołem 7,5 cm, gł. 2,3 cm; mieszek - dł. 25,5 cm, szer. dołem 5 cm.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

MANUFAKTURA BRONI PALNEJ w LIEGE

812
Dubeltówka kapiszonowa stal, drewno orzechowe, grawerunki; skóra, mosiądz; dł. luf do baskili 71,8 cm, dł. z wąsem 78,2 cm, dł. całk. 114 cm.
Belgia, Liege, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

813
Strzelba - dubeltówka kapiszonowa stal, drewno orzechowe, mosiądz; grawerunki, snycerka; dł. luf do baskili 77 cm, dł. z wąsem 90,5 cm, dł. całk. 117, 5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30.-40. XIX w
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

FIRMA RUSZNIKARSKA: MAISON PIERRE GASTINNE-RENETTE a PARIS

814
Para pistoletów pojedynkowych, kapiszonowych, w puzdrze z utensyliami do ładowania i konserwacji broni Francja, Paryż, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

815
Kartusz herbowy z herbem rodu Borowiec miedź repusowana; 44 x 39,5 cm.
Śląsk, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

816
Herb śląskiej rodziny Hake blacha cynowa, malatura (farby olejne); 31 x 25,6 cm.
Śląsk, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

817
Para kinkietów z tarczą herbową blacha miedziana, kuta; średnica 29 cm, głęb. 4,5//5 cm;
Polska, ok. 1710 r.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

818
Plakieta kolista z kartuszem herbowym pod hrabiowską koroną brąz, mosiądz, złocenia; średnica 33 cm.
Prusy, po poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

819
Laska korporancka z czteropolowym kartuszem herbowym kość słoniowa, drewno mahoniowe; srebro?; dł. całk. 94 cm, rączka 17 x 9 x 2,2 cm.
Niemcy, Bawaria, Würzburg; XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

820
Sygnet z herbem hrabiów Szembek kompozycja srebra i miedzi; pole pieczętne: 1,5 x 1,2 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

821
Sygnecik damski, z herbem (nieustalonym) złoto, agat czarny; średnica wewnętrzna szyny 1,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

822
Pierścionek romantyczny z miniaturą złoto 0.585,, kość, gwasz; szkło; wys. z szyną 2,4 cm, oczko 2,8 x 1,6 cm; waga 4,970 g;
Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Nicolaes Johann VISSCHER II (1649-1709), Nicolas Sanson d’ABBEVILLE (1600-1667) - wedug

823
Mapa ziem Rzeczpospolitej miedzioryt kolorowany, papier; 43 x 56 cm (wymiar w świetle passe-partout).
Amsterdam, ok. 1700 [stan wyd. czwarty] wg N. Sansona, 1655.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Eric Jonsson DAHLBERG (1625-1703), Samuel PUFENDORF (1632-1694)

824
Mapa Polski miedzioryt kolorowany, papier; 29,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy).
Norymberga, 1696.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

825
Mapa ziem Rzeczpospolitej Wydanie Spadkobierców
Norymberga, po 1739 (pierwsze wyd. 1712).
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Wacław GRODECKI ( 1535-1591)

826
Mapa ziem Rzeczpospolitej miedzioryt kolorowany, papier; 37 x 50 cm (wymiar w świetle oprawy).
Antwerpia, z atlasu Abrahama Orteliusa (1527-1598): „Theatrum Orbis Terrarum”;
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

MANUFAKTURA GERASIMA MIRONOWA

827
Pas rosyjski - Kuszak jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

828
Tkanina dekoracyjna tkanina haftowana (Broderia), z zieloną bordiurą, wełna; wym. 399 x 204 cm;
Persja lub Kirgistan, poł. XIX w.
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

829
Tapiseria z czaplą wełna; podszycie płócienne; 280 x 146 cm.
Bruksela, XVIII w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

830
Lambrekin aksamit z wełny koziej, pasmanteria - galony srebrne XVIII w.; frędzla złota XVIII w.; 38x 332 cm (bez frędzli);
Francja(Pikardia),Niderlandy(Utrecht),XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

831
Pas srebrno-złoty, indoperski, jednostronny jedwab, nić z oplotem metalowym złotym i srebrnym; 55 x 177 cm (bez frędzli).
Azja Centralna, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

SPÓŁDZIELNIA P.L. i A. „RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE” ADAM NAHLIK (1929-1980) - projekt

832
Makata polska Buczacz - rekonstrukcja jedwab wiskozowy; technika żakardowa; 190 x 285 cm (bez frędzli).
Polska, Łódź, lata 60. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

833
Modlitewnik turecki runo wełniane, wątki wełniane, osnowa bawełniana, barwniki naturalne?; 96,5 x 166 cm (bez frędzli).
Anatolia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

834
Kilim turecki wełna na wełnie, barwniki naturalne; 334 x 174 cm (bez frędzli);
zszyty (wtórnie) z dwóch brytów po dłuższej osi.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

835
Zegar konsolowy w manierze Boulle’a drewno czernione, brąz złocony, szylkret, blacha mosiężna, żelazo, szkło; wymiary zegara: 74 x 48 x 20 cm;
wymiary konsoli: 43,5 x 52 x 44,5 cm.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

836
Zegarek podróżny, tzw. „oficerski” mosiądz złocony, stal, szkło, emalia; wys. 14 cm; z antabką 15,5 cm; szer. 8,2 cm, głęb. 6,7 cm.
Anglia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Zegarmistrz Pierre LE LOMBART

837
Zegar kominkowy z figurą siedzącej damy brąz złocony, mosiądz srebrzony; wys. 44 cm, szer. 35 cm, głęb. 11 cm.
Francja, Rouen, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 7 300 - 8 500 zł

August OTTO (1868-1947)

838
Zegar z figurą Napoleona Bonaparte terakota polichromowana; mosiądz, szkło; wys. 55 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

839
Lampa naftowa w typie II Cesarstwa brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal;
Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

840
Lustro weneckie, neorokokowe szkło, tafle lustrzane, drewno; wys. ca 127 cm, szer. całk. 82 cm;
Włochy, Wenecja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

841
Kabinet w stylu barokowym o formie i dekoracji inspirowanej XVII wiecznymi meblami barokowymi;
konstrukcja: buczyna, sosna, orzech, 54 x 34 x 20,8 cm.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

842
Ozdobna kołatka z wrót pałacowych brąz, odlew cyzelowany; wtórne ślady lakieru na krawędziach; wykwity grynszpanu; 22 x 15, 3 x 5,8 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
Cena oferowana 2 300 zł

901
Komoda klasycystyczna z herbami Ogończyk i Ślepowron sosna, jesion, intarsja - brzoza, dębina, okucia - mosiądz; 92 x 116 x 49,5 cm;
Polska, kon. XVIII wieku.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł