15 grudnia 2021

100. Jubileuszowa Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 15 grudnia (środa), godz. 19.30

Wystawa przedaukcyjna: 6 - 15 grudnia

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Józef SZAJNA (ur. 1922)

349
Równowaga, 1982 sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem)
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

350
Błazen, 1996 papier, kolaż, kredka; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. d.: błazen, Szajna 1996;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Józef SZAJNA (ur. 1922)

351
Trąba, 1998 technika mieszana (akwarela, gwasz, kredka, ołówek), papier; 29 x 42 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

352
Lęk, 1989 gwasz, papier; 64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tchórzewski 89;
estymacja: 29 000 - 35 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

353
Pejzaż gwasz, karton; 25,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JCybis;
estymacja: 11 200 - 13 400 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

354
Kompozycja akwarela, ołówek, papier; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: J.N. (długopisem).
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011) - według

355
Deesis, strona południowa - św. Jan Chrzciciel, Archanioł Gabriel, św. Paweł, 2019 digigraphie, papier Hahnemule Photo Rag 308; 19,4 x 60 cm;
p. d. suchy tłok: Digigraphie / EPSON / Studio 306 / AUTORIZED LABORATORY;
estymacja: 2 300 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

356
Bez tytułu, 1974 serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1974 (ołówkiem),
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)

357
Z cyklu: Abitare, 2014 akryl, kolaż, tektura na płycie; 72,5 x 52 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. Ciecierski / acryl. collages / seria "ABITARE" / 2014 / 3.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

358
Akty, 1995 węgiel, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 16 (monogram wiązany) 95 / M [w kole].
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

359
Postać pióro, atrament, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
p. d.: pieczątka: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

360
Głowy długopis, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Maria RITTER (1899-1976)

361
Impresje wieczorne tusz, papier, 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MRitter 1961 (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

362
Błota Polesia, 1972/1989 pastel, papier; 36 x 61 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat.: p. d.: 72 Wiktor Zin;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

363
Stara karczma tusz, pastel, papier; 53,5 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WiktorZin / 19… ? (słabo czytelna).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

364
Kościółek węgiel, papier; 50 x 54 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Zin / WiktorZin;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

365
Piknik tempera, papier; 45 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: e.burke.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

366
Podróż gwasz, papier; 51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC oraz opisany wewnątrz kompozycji: PODRÓŻ.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
Cena oferowana 5 400 zł

Stasys EIDRIGEVIČIUS (ur. 1949)

367
Twarz pastel, papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys.
estymacja: 9 300 - 11 200 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

368
Bez tytułu [profil] pastel, papier; 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys.
estymacja: 16 000 - 19 200 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

369
Pejzaż ołówek, papier; 23 x 33 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: Dominik
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

370
Charismatic Impulse - Pocałunek serigrafia, papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68,5 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisana p. d.: Olbiński / nr. serii l. d.: 216/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

371
Awantura przy szachach, 1963 akwarela, ołówek, papier; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. STUDNICKI (długopisem);
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

372
Nad lekturą kredka, papier; 25 x 20 cm;
sygn. p. g.: J. Studnicki.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

373
Spacer na różowej łące, 1968 litografia barwna, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. wraz z opisem autorskim u dołu: Epr-d'a "Spacer na różowej łące" Lucjan Mianowski 68 (oł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Krzysztof PRUSZKOWSKI (ur. 1943)

374
La Cathedrale de Rouen, 1999 fotografia barwna (odbitka żelatynowo-srebrowa), papier; 44 x 30 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KPruszkowski 1999. (flamastrem) l. d.: LA CATHERDALE D
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

375
Leśniaki 1 - Ukryty Porządek, 2016 fotografia barwna, papier fotograficzny, pianka; 32,4 x 49,2 cm;
sygn. p. d.: Janusz Leśniak;
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

376
Leśniaki 2 - Ukryty Porządek, 2016 fotografia barwna, papier fotograficzny, pianka; 32,4 x 49,2 cm;
sygn. p. d.: Janusz Leśniak;
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

377
Leśniaki 3 - Ukryty Porządek, 2016 fotografia barwna, papier fotograficzny, pianka; 32,4 x 49,2 cm;
sygn. p. d.: Janusz Leśniak;
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

378
Struktury Ziemi 2, 2021 technika własna, monotypia, złoty i miedziany metalik, papier; 40 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: 1/2 "Struktur
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Piotr LUTYŃSKI (ur. 1962)

500
Ptasia kolumna, 2009 technika własna; 16 x 46 x 9 cm.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

501
Przedstawienie Mojżesza na wzór Michała Anioła patynowana miedź, repusowanie; 69 x 53 cm;
napis p. d.: SDali (faksymile);
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Bolesław CYBIS (1895 - 1957)

502
Bez tytułu, lata '50 ceramika szkliwiona; wys. 28 ; 17 x 18 cm;
studium twarzy; projekt, prototyp, unikatowy obiekt;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014)

503
Helios brąz patynowany, kamień; wys. 30 x 39 x 10 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ
estymacja: 31 000 - 38 000 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014)

504
Pancerz brąz, kamień, wys. 13 x 10 x 4 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

505
Twarz zawoalowana, 1977 metal srebrzony; wys. 10 x 7 x 5 cm;
sygn. p. d.: IGOR MITORAJ;
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

506
Pieta brąz patynowany; wymiary rzeźby: wys. 57 cm, 66 x 18 cm; wymiary podstawy: 15 x 64 x 7 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

507
Sowa brąz patynowany, kamień; wys. 27 x 15 x 13 cm.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

508
Pegaz brąz patynowany; wys. 56 x 20 x 7 cm;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

509
Kolarze brąz patynowany, wys. 55 x 92 x 31 cm; sygn. od spodu na podstawie: BCHROMY
estymacja: 30 000 - 34 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

510
Królowa brąz, kamień; wys. 21 x 9 x 6 cm;
sygn. p. d.: SĘTOWSKI
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

511
Pionek brąz, kamień; wys. 9,5 x 6 x 6 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

512
Popiersie kobiety, 2021 brąz, kamień; wys. 43 x 33 x 15 cm;
sygn. p. b.: P. Bubak 2021
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

513
Tors, 2021 brąz, kamień; wys. 30 x 18 x 4 cm;
na odwrocie sygn.: P. Bubak / 2021
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

514
Żniwiarka, 2021 ceramika szkliwiona, częściowo patynowana;wys. 37 x 22 x 22 cm;
sygn. z tyłu: E.DA
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Artysta o monogramie SB

515
Talerz ceramiczny z motywem maski, 1986 ceramika, barwne szkliwa; śr. 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie SB (monogramem wiązanym) 86.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur.1948)

516
Wazon, 2021 szkło ręcznie formowane, barwione w masie; wys. 30 x 20 x 20 cm;
na spodzie sygn. i dat.: GM (gmerkiem) / 2021 r. (ryta);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur.1948)

517
Czerwone jabłko, 2021 szkło ręcznie formowane, wys. 21 cm;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł