Nr katalogowy: 710
Zegar z postacią antycznego wojownika
brąz złocony; wys. 61 cm, szer. 40 cm, głęb. 17 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
na prostokątnej podstawie, wspartej od frontu na lwich łapach; z tyłu para nóżek konsolowych; wokół podstawy szeroki gzyms z ornamentem floralnym;
wyżej prostopadłościenny cokół, z aplikowanymi od frontu panopliami i gałązkami dębu; w zwieńczeniu - siedzący na skale młody, półnagi wojownik w hełmie z wysokim grzebieniem i mieczem u boku, trzymający w prawej ręce włócznię, w lewej - tarczę; w skałę wmontowany mechanizm zegara, bijący godziny i półgodziny, z brązową tarczą z rzymskimi cyframi;
brąz złocony; wys. 61 cm, szer. 40 cm, głęb. 17 cm; Francja, 3 ćw. XIX w.