Karol SZCZECIŃSKI (1911-1995)
Nr katalogowy101
Feliks Topolski wśród ruin Warszawy,
l. 40. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier,
16,2 x 23,5 cm
Cena wywoławcza.
450 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Katedra w Wilnie - Mojżesz, 1914
fotografia czarno-biała, papier na tekturce,
13 x 9 cm (odbitka); 32,2 x 23,7 cm;
p.d.: pieczątka autorska
Cena wywoławcza.
700 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Nr katalogowy105
Wawel i zakole Wisły
litografia, papier, 18,6 x 28,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Zofia STRYJEŃSKA
Nr katalogowy107
Gusła Słowian, 1934
druk, papier, 32,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Nr katalogowy109
Anioł wg Jana Matejki
litografia, papier, 52,7 x 38,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół / 1926 r (na płycie)
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)
Nr katalogowy111
Dziewczyna z psem
piórko, tusz, papier,
36 x 26 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy113
Akt leżącej kobiety
kredka brązowa, papier,
28,3 x 40,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)
Nr katalogowy115
Rybak
piórko, tusz, papier,
23,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Borysowski
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan KOTOWSKI (1885 - 1960)
Nr katalogowy117
Ilustracja do Trylogii H. Sienkiewicza
ołówek papier, 21,3 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: JanKotowski
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Nr katalogowy119
Sześć kompozycji historycznych
piórko, tusz, papier, 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: majaberezowska
Cena wywoławcza.
6 600 zł
Leon CHWISTEK (1884 - 1944)
Nr katalogowy121
Skrzypek i Bóg
piórko, tusz, papier, 17 x 20,9 cm
praca pochodzi od rodziny artysty
Cena wywoławcza.
6 600 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy202
Willa w Krynicy
akwarela, gwasz, papier,
20 x 16 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWILLASZKOŁAKRAKOWSKA
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)
Nr katalogowy204
Wnętrze sieni
akwarela, papier, 34 x 28 cm;
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI / 1902
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)
Nr katalogowy206
Przy wozie
akwarela, tektura, 17 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Fiodor P. BLAGONRAWOW (1885-1961)
Nr katalogowy208
W parku
akwarela, papier, 27 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: F. Blagonrawow (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)
Nr katalogowy210
Portret Heleny i Jadwigi Bakałowiczówien
(bratanic artysty);
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
22,8 x 18.3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)
Nr katalogowy212
Portret kobiety
pastel, papier, 32,3 x 40,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1899 - 1976)
Nr katalogowy214
Widok na Luwr z Tuileries
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
30 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Józef MEHOFFER (1869 - 1946)
Nr katalogowy216
Projekty malowideł ściennych do kościoła
Wygnanie z Raju, Mahabeusze, Ukrzyżowanie,
Zmartwychwstanie;
akwarela, gwasz, papier, 21 x 11,5 cm
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Nr katalogowy218
Portret Anny Przybyłko-Potockiej (?), 19
pastel, papier różowy,
54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)
Nr katalogowy220
Starość i młodość
pastel, papier, 50 x 72 cm;
sygn. u dołu: T. Axentowicz
Cena wywoławcza.
33 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy222
Sobótki
gwasz, papier, 33,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Stanisław OSOSTOWICZ (1906-1939)
Nr katalogowy224
Pejzaż zimowy z chłopcem ciągnącym sanki
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. l.d.: St. Osostowicz 1937
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Julian FAŁAT (1853 - 1929)
Nr katalogowy226
Pejzaż z Semmering, 1914
akwarela, papier naklejony na płótno,
47,8 x 68 cm; sygn. p. d.: jFałat Semmerig [sic!]
/ 1914 oraz autorski numer: 975
Cena wywoławcza.
39 000 zł