Giuseppe POLLICE (1833-?)

204
Popiersie mężczyzny, tzw. Pseudo-Seneka brąz; wys. 14,5 cm.
Włochy, 1869.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Louis GOSSIN (1846-1928)

205
Apollo brąz patynowany; 74 cm (wymiar całkowity);
sygn. na brązowej podstawie: Gossin.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Jef LAMBEAUX - Joseph Marie Thomas LAMBEAUX VAN ANTWERPEN (1852-1908)

206
Zapaśnicy brąz, odlew patynowany; wys. 106,5 cm.
Belgia, Bruksela, Usine des Bronzes - Robert DE BRAZ (odlewnia), k. XIX w.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Rudolf HÖLBE (1848-1926)

207
Chłopczyk siedzący na skale brąz patynowany, wys. 34 cm, ser. 19 cm, głęb. 25 cm.
Niemcy, Drezno, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

208
Para muzykujących amorków brąz; wys. 40 cm; szer. 23 i 24 cm.
model - Włochy?, XIX w.; odlew k. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Szkoła Zakopiańska - PSPD

209
Madonna drewno; 57 x 17 x 12 cm.
Polska, Zakopane, 1929
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Szkoła Zakopiańska

210
Harnaś drewno, wys. 51,5 cm.
Polska, Zakopane, l. 30. XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jan ŻAROFFE (1888-1952)

211
Głowa Żyda drewno, polichromia; wys. 26 cm.
Polska, Krynica, 1933.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

212
Chrystus Ukrzyżowany drewno, wys. 50 cm.
Polska, warsztat prowincjonalny / ludowy, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

213
Św. Łukasz Ewangelista drewno, polichromia; wys. 37 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

214
Św. Jerzy drewno, polichromia; 55 x 39 cm.
Europa Środkowa, Polska?, warsztat prowincjonalny, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

215
Uskrzydlone putto drewno polichromowane, złocenia; wys. 57 cm.
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

216
Figura ukrzyżowanego drewno, ślady polichromii; wys. 57 cm.
Europa Środkowa, rzeźbiarz cechowy (?), ludowy (?), XVIII w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

217
Chrystus Ukrzyżowany drewno, polichromia; wys. 94 cm, szer. 68 cm.
Europa Środkowa, rzeźbiarz cechowy (?), ludowy (?), XVIII / XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

218
Anioł drewno, ślady polichromii, wys. 59 cm; szer. 30 cm.
Polska, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

219
Głowa aniołka drewno polichromowane, złocenia; 20 x 24 cm.
Małopolska, XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

220
Krucyfiks - relikwiarz drewno, polichromia; kość; wys. 29,2 cm, szer. 10,6 cm, głęb. 3,3 cm.
Włochy?, XVIII / XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

221
Grupa figuralna - Satyr, nimfa i putto - według Clodiona jasna glinka drobnoziarnista, szkliwo ceramiczne półmatowe, naśladujące brąz;
Francja (?), XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

222
Siedząca dziewczyna - Joanna d’Arc - według H. M. Chapu jasna glinka terakotowa, połyskliwe szkliwo naśladujące brąz;
Francja (?), koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

223
Juliusz Słowacki gips; 39 x 41 x 22 cm;
sygn. z tyłu na cokole: W. Szymanowski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

A. TESTI (czynny XIX/XX w.)

224
Dziewczyna z lirą alabaster; wys. 79 cm; szer. 23 cm; głęb. 26 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

225
Słoń alabaster; wys. 24 cm; dł. 36 cm; szer. 11 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

226
Dziewczyna przy zdroju alabaster; wys. 49,5 cm; szer. 16 cm; głęb. 17 cm.
Włochy?, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Richard AURILI (1834 - ok. 1914)

227
Chłopiec z rybami biały marmur; wys. 52 cm; szer. 11 cm; głęb.18 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Koloman MOSER (1868-1918) - proj.

601
Wazon dekoracyjny z fryzem figuralnym szkło półprzeźroczyste, fioletowe, szlifowanie, trawienie, złocenie;
Czechy, Karlsbad, 1918-1920.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

602
Żardiniera z motywem konia szkło przezroczyste, szlifowane, rytowane;
wys. 16,5 cm, szer. 24,5 cm.
Czechy,
2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

603
Misa z motywem koni szkło przezroczyste, szlifowane, rytowane; wys. 15 cm, średnica 20 cm.
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

604
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przezroczyste w kolorze miodowym, barwione w masie, szlifowane;
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

605
Misa szkło miodowe, fryz trawiony i złocony; wys. 11 cm.
Czechy, Karlowe Wary, ok. 1930
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Firma August Walther & Sohne

606
Paterka z postaciami kobiecymi szkło z formy, barwione w masie, wys. 19,8 cm.
Niemcy, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

607
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, złocone, trawione;
Czechosłowacja, lata 70. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

608
Puzdro toaletowe z nakrywką szkło aleksandrytowe, neodymowe, zmieniające barwę;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Fabryka Porcelany Francisa Gardnera

609
Serwis do herbaty z motywem filetowych powojników (clematisu) dla 6 osób porcelana, barwny druk naszkliwny, naprószenia naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy, XIX/XX- pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Krister Porzellanmanufaktur AG (w koncernie Rosenthala)

610
Serwis do herbaty z motywem niebieskich gałązek różyczek i dzwonków dla 6 osób porcelana, niebieski druk naszkliwny;
Śląsk, Wałbrzych, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

K.P.M. BERLIN

611
Dwie wazki serwisowe do lodów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, powtórzenie modelu z końca XVIII w.; 1 poł. XIX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Fabryka Porcelany Carl Tielsch & Co. Porzellanmanufaktur

612
Paterka deserowa z uchwytem porcelana biała; 36 x 33,5 cm;
Śląsk, Wałbrzych, lata ok. 1870-1900.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

613
Dzban toaletowy porcelana, farby naszkliwne;
wys.31,5 cm;
Niemcy, Berlin,
koniec XIX w. lub przełom XIX i XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Wytwórnia Rosenthal AG, Kunstabteilung Selb

614
Dziecko z bernardynem (Kind mit Hund- Geheimnis) porcelana, farby podszkliwne; wys. 16 cm;
Niemcy, Selb, l.30.- 40. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego

615
Siedzący pies fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
wys. 10,5 cm, podst. 15 x 11cm;
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

616
Ogrodniczka podlewająca kwiaty porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 14 cm;
Berlin, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.?
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Eichwalder Porzellan- und Ofenfabriken Bloch & Co. (zał. 1871)

617
Wazon z miniaturą Ajaks i Kassandra porcelana, farby naszkliwne i złocenia; wys. 45 cm;
Czechy, Eichwald (Dubi), ok. 1900.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Miśnia, Staatliche Porzellanmanufaktur

618
Talerz - patera z dekoracją reliefową i barwnym bukietem porcelana, dekoracja reliefowa, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 5,5 cm, średn. 31 cm; XX w. ( okres międzywojenny?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Miśnia, Staatliche Porzellamanufaktur

619
Talerz dekoracyjny ze złoconymi rocalillami i dekoracją kwiatową porcelana, dekoracja reliefowa, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe;
wys. 4,8 cm, średn. 27,6 cm; XX w. (okres międzywojenny?)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

620
Dwa wazony tralkowe przyścienne, z pokrywami fajans, szkliwo cynowe, kobalt podszkliwny;
Holandia, Delft, XIX w. oraz XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

621
Talerzyk z motywem trzech liści dębowych fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe; Śląsk, Prószków Śląski
- manufaktura fajansów (zał. 1764)?, XVIII/XIX w. - lata 30. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

622
Zegar porcelanowy z nastawą - grupą figuralną: flirtująca para i pies porcelana, farby naszkliwne, złocenia, werk mosiężny, tarcza metalowa- emaliowana;
Nieustalona wytwórnia francuska lub niemiecka?, XIX/XX - XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Württembergische Metallwarenfabrik (zał. 1880)

701
Pojemnik art déco do chłodzenia szampana metal chromowany cechowany; wys. 23,5 cm;
Geislingen, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bracia Henneberg (firma czynna 1856-1939)

702
Patera na owoce secesyjna plater cechowany; wys. 24 cm;
Warszawa, Bracia Henneberg, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł