22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

803
Broszka art-deco rubin o masie ok.0.45 oraz 34 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, pr. 0.585, masa całkowita 7.800 g.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

804
Kolczyki z rubinami 2 szt. owalnych rubinów naturalnych oraz 4 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 1.290 g.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

805
Kolczyki z koralami 2 szt. okrągłych korali naturalnych o śr. 9.5 -10 mm + 2 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.300 g.; pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

806
Pierścionek z szafirami 5 szt. naturalnych, okrągłych szafirów oraz 22 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.4, masa całkowita 6.930 g. Austro-Węgry, 1900-1910.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

807
Pierścionek z szafirem naturalny szafir o masie ok.0.40 ct oraz 32 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.820 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

808
Pierścionek z diamentami 31 szt. rozet diamentowych o masie łącznej ok.0.30 ct;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.720 g.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

809
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd naturalny oraz 8 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.845 g.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

810
Pierścionek z szafirem szafir o masie ok.1.00 ct w otoczeniu 12 szt brylantów o masie łącznej 1.50 ct (VS-Si/H),
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.800 g.
estymacja: 19 000 - 24 000 zł

811
Medalion z miniaturą portretową, na łańcuszku żółte złoto pr. 585, gwasz (?) na porcelanie; wym. medalionu 4 x 3,4 cm; waga 25.200 g;
Polska (?), pocz. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

812
Szpilka do krawata z herbem Strzemię złoto, waga 1,6 g, dł. 5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

813
Tłok pieczętny hrabiego Starzeńskiego mosiądz, drewno egzotyczne, pole pieczętne 2,2 x 1,8 cm, wys. z trzonkiem 10 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

814
Tłok pieczętny hrabiów Zamoyskich, z herbem Jelita srebro, kość; pole pieczętne 1,4 x 1 cm, wys. z trzonkiem 8,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Moise STERN - grawer

815
Tłok pieczętny z herbem hrabiów Szembek i Dzieduszyckich stal, czarny heban; pole 2,3 cm x 2 cm, wys. z trzonkiem 10 cm.
Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

E. BRIETZE - zakład introligatorsko-złotniczy

816
Teka z herbem Pilawa hrabiów Potockich drewno, tektura, plusz czerwony, błękitna mora, mosiądz złocony,
grawerowany, emalia, złocenia; 31,5 x 37 x 8,3 cm. Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

817
Sprzedawca dywanów brąz polichromowany; wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

818
Świecznik chanukowy biały marmur z żółtawymi żyłkami; wys. 28 cm, szer. 22 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

COULLIER, płatnerz paryski (przed rewolucją dostawca dworu królewskiego)

819
Gladius (tasak saperski) Strażników Konstytucji stal, brąz cyzelowany, złocony (?); dł. głowni ca 64 cm, dł. calk. 84 cm.
Francja, Paryż, 1789-1792.
Historyczna rzadkość!
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Charles MOTTE (1785-1836)

820
Para litografii z wizerunkami Strażników Konstytucji 1. La Vieille Armée Francaise 2. Sapeur
Żołnierze pokazani na obrazach mają przy sobie tasak saperski - „gladius" [kat.poz.819]
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan Baptysta HOMANN (1664-1724)

821
Mapa Południowych Włoch miedzioryt kolorowany akwarelą, papier czerpany;
59,5 x 52 cm w świetle passe-partout; Norymberga, ok. 1720
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

823
Ikona - Św. Jan Chrzciciel tempera na desce; 35,3 x 30 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

824
Ikona - Ofiarowanie Jezusa w świątyni tempera na desce; 61,3 x 45,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

825
Żardiniera cyna srebrzona (stop „Britannia Metal”), szkło; wys. 16,5 cm; dł. 48 cm.
Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

826
Zegar kominkowy roczny, z kloszem mosiądz, szkło, emalia; wys. 39 cm, z kloszem 42,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

827
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurą pasterki brąz, drewno, metal; wys. 90 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

828
Lampa naftowa w typie II Cesarstwa brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal;
wys. z kloszem: 69 cm, Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

829
Słupek - postument w formie kolumny marmur szaro-biały; wys. 91 cm; średnica blatu 35 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX .
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

830
Słupek - postument w typie art déco drewno polichromowane; wys. 87 cm, średn. blatu 44 cm;
Europa Środkowa, Polska?; lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

831
Para postumentów neostylowych fornirowane mahoniem, z intarsjowanymi wazami; 116,3 x 37,5 x 37,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

832
Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm, głęb. 27 cm. Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

901
Taboret w stylu podhalańskim drewno; wys. 41 cm, szer.42 cm, głęb. 33 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

902
Stolik w stylu Ludwika Filipa mahoń, marmur; wys. 81cm; średnica blatu 45 cm.
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

903
Stolik do robótek - tzw. niciak drewno orzechowe; snycerka; wys. 75 cm; szer. 61,5 cm; głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?; k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

United Arts and Crafts Manufacture BRNO

904
Para foteli w typie czeskiego modernizmu drewno bukowe, gięte, tapicerskie siedziska i oparcia;
Czechosłowacja, Brno, JINDRZICH HALABALA (1903-1978) - proj.; ok. 1930
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Erdreich PERE ET FILS - zakład meblarski

905
Biurko z nastawą okleiny mahoniowe, skóra; wys. 119 cm, szer. 84 cm, głęb. 49 cm.
Francja, Paryż, Place Royale 9, 3-4 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

906
Serwantka w tradycji biedermeier drewno, okleina mahoniowa; szkło, lustro; wys. 158 cm; szer. 72 cm; głęb. 41 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

907
Szafka w stylu Napoleona III drewno czernione, markieteria (szylkret, blacha mosiężna, grawerowana), brąz złocony, marmur czarny z białymi żyłkami;
wys. 106 cm; Francja, 3- 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

908
Stolik pomocniczy art déco fornir: wzorzysty orzech; 75,5 x śr. 64,5 cm;
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

909
Szafa w stylu art deco fornirowana; 163,5 x 100,5 x 42,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

910
Szafka bieliźniana, neoklasycystyczna konstrukcja dębowa (?); okleiny z jasnego orzecha (?); drewno czernione; reprodukcja graficzna, szkło;
wys. 157 cm; Francja, XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł