03 grudnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

3 grudnia 2019 r., godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

29.11.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
02.12.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
03.12.2019 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 58 są obiektami wybranymi.
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

CHRISTOFLE

722
Dzbanek do kawy w typie empire plater, heban; wys. 27 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE/ FRANCE. Wgniecenie z jednej strony.

723
Zestaw do kawy i herbaty plater na mosiądzu;
w składzie: dzbanek z pokrywką na herbatę: wys. 22,5 cm; dzbanek z pokrywką na kawę: wys. 25,5 cm; cukiernica z pokrywką

724
Taca prostokątna plater; wys. 3,5 cm, szer. 65 cm;
Pforzheim, Gebrüder Hepp, 2 ćw. XX w.

725
Półmisek głęboki z nakrywką plater niecechowany; wys. 14,5 cm, szer. 29,5 cm;
Anglia?, 1 ćw. XX w.

Württembergische Metallwarenfabrik

726
Para półmisków z dekoracją w kształcie herbu pod koroną hrabiowska plater; 3 x 56 x 39,5 cm; sygn. na spodzie; na spodzie wybite litery: BA.

727
Para lichtarzyków plater na mosiądzu; wys. 13,5 cm.

728
Para świeczników dwuświecowych plater na mosiądzu; wys. 24 cm.

729
Buliera z podgrzewaczem plater, drewno; wys. całk. 37 cm;
brak sterczyny-uchwytu pokrywki, drobne wgniecenie wylewu, jedna strona uchwytu czajnika naderwana.

730
Kabaret plater na mosiądzu, szkło przezroczyste; wys. 18 cm;
na spodzie oznaczenia słabo czytelne;

731
Pudernica z zestawu toaletowego secesyjna szkło przezroczyste, plater; wys. 7 cm;
oznaczenia na pokrywce: w prostokącie cyrylicą: MI, dwugłowy orzeł?.

732
Dzban z pokrywka na zawiasie plater, wnętrza pozłacane; wys. 30 cm;
XIX w.

733
Para kandelabrów trzyświecowych w manierze rokoko mosiądz srebrzony; wys. 42 cm;
XX w.

734
Kandelabr pięcioświecowy plater; wys. 28,5 cm;
oznaczenie w tulejkach: SILVERPLATED.MADE IN ENGLAND.;

735
Duża taca z dwoma uchwytami plater na miedzi, mahoń; 7 x 76 x 47,5 cm.

736
Trzy paterki ażurowe plater; wys. od 3,5 cm do 9 cm.

737
Para tac z talerzem - zestaw dobierany plater; średnicy od. 26,7 cm do 35 cm;
XIX/XX w.; ślady użytkowania.

738
Para solniczek w kształcie kwiatów szkło przezroczyste, plater; wys. 7,5 cm;
ślady naprawy, odprysk czaszy jednej z solniczek, zagięcia podstawy.

739
Para solniczek złoconych plater, wnętrza pozłacane; wys. 4,5 cm.

740
Para solniczek ze zdobionymi kołnierzami plater;
- solniczka na czterech lwich nóżkach: wys. 3,6 cm; sygn. na odwrocie: ALPHA / ALPHA PLATE / VINERS OF SHEFFIELD / ENGLAND / A;

741
Para solniczek w kształcie kwiatów szkło przezroczyste, plater; wys. 9 cm;
oznaczenia na spodzie: 20 m, DOUBLE / J-R;

742
Solniczka z paterką - solniczka: szkło przezroczyste, plater; wys. 12 cm;
- paterka: plater; średn. 13,5 cm; oznaczenia na spodzie: MADE IN ENGLAND MAYELL EP ON STEEL.

743
Dzbanuszek z pokrywką na zawiasie plater, oplot naturalny; wys. 15 cm;
na spodzie oznaczenia są niedobite: ... PARIS ...USEE.

744
Wazon art déco plater na blasze mosiężnej; wys. 28 cm.

EPNS

745
Zestaw naczyń do soli i musztardy ze szklanymi kobaltowymi wkładami plater, szkło kobaltowe;
- solniczka: wys. 3 cm; sygn. na spodzie: EPNS.A.J. / MADE IN ENGLAND;

EPOL

746
Zestaw naczyń na sól i musztardę ze szklanymi kobaltowymi wkładami plater, szkło kobaltowe;
- solniczka: wys. 3,5 cm; oznaczenie na spodzie: EPOL;

Fraget Plaque

747
Zestaw sześciu widelczyków w etui plater; dług. 15,2 cm;
sygn. na trzonkach: FRAGET, MB, PLAQUE.

748
Zestaw naczyń platerowych - dobierany - koszyk z ruchomym uchwytem: wys. 5,5 cm;
- dwa talerzyki o nieregularnym kołnierzu: średnicy od 13,4 cm do 15,2 cm;

749
Nóż i widelec środka stołu w etui plater, iworyna;
- nóż: dług. 29,5 cm; - widelec: dług. 22,5 cm;

750
Zestaw naczyń dobierany w składzie: paterka owalna: plater; wys. 4,2 cm; maselniczka w kształcie muszelki: plater, szkło; wys. 2,5 cm.

F. W. Quist Metallwarenfabrik

751
Patera z zakosami art déco plater na mosiądzu; średn. 27,5 cm;
sygn. na odwrocie: Qist;

752
Patera spiralnie kanelowana plater na miedzi; wys. 9,5 cm;
pocz. XX w.

CHRISTOFLE

753
Cukiernica skrzynkowa plater na mosiądzu; wys. 9,5 cm;
sygn. na spodzie oraz nr fabryczny: 665837; kluczyk zepsuty.

801
Para świeczników w stylu rokoko mosiądz; wys. 27 cm; ślady użytkowania.

802
Kandelabr czteroświecowy z dwoma kinkietami kandelabr: żelazo; wys. 40 cm; kinkiety: żelazo; wys. 31,7 cm.

803
Żyrandol art déco, 4-ramienny, elektryczny metal niklowany; wys. 58 cm;

804
Skrzynia drewniana z malowanymi kwiatami drewno, farby; 45 x 72 x 44,5 cm; do renowacji.

805
Para świeczników na masywnych stopach z trzema pasami ornamentu stop cyny i ołowiu; wys. 16 cm;
oznaczenia w jednej z tulejek: PEWTER/ HAUGRUD/ NORWAY/ 328;

806
Para świeczników na masywnej stopie z czteroma pasami ornamentu stop cyny i ołowiu; wys. 19 cm; drobne wgniecenia kołnierzy;
Norwegia, XX w.

807
Lampa naftowa z lustrem szkło bezbarwne, metal; wys. 29 cm.

808
Para konsolek złoconych drewno, złocenie; wys. 14 cm;
XX w.

Westerstrands Toureboda

809
Zegar kartelu w stylu gustawiańskim drewno złocone, mosiądz, wys. 62 cm;
sygn. na tarczy: WESTERSTRANDS TOUREBODA

810
Tkanina dekoracyjna z motywem kwiatowym płótno, nić bawełniana; 147 x 208 cm; kilka drobnych dziurek;
XX w.

811
Tkanina dekoracyjna z motywem kwiatowym płótno, nić bawełniana; 282 x 148 cm; liczne ślady naprawy;
XX w.

812
Tkanina dekoracyjna z motywem kwiatowym płótno, nić bawełniana; 198 x 146 cm;
na środku haft cyrylicą: 1977/ J/ T. Ż, T; liczne ślady napraw, kilka drobnych dziurek;

813
Lustro w drewnianej rzeźbionej ramie drewno, okleina, złocenie?; wymiar razem z ramą 90,5 x 69,5 cm.
XIX w.

814
Zegar kominkowy z jeźdźcem na pędzącym koniu brąz złocony, polerowany, zmatowiony, patynowany; wys. 39,5 cm; szer. 24 cm;
brak kluczyka i wahadła,

815
Termofor, XIX w metal; wys. 9,5 cm, średn. 24 cm.

816
Stojak pod choinkę z gwiazdkami żeliwo, farby; wysokość: 11 cm.