Nr katalogowy: 820
Patera w typie Satsuma
porcelana, malowana naszkliwnie, emalie, złocenia; brąz; wys. 19 cm;
Japonia, XIX/ XX w. (oprawa - Europa?)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
porcelana, malowana naszkliwnie, emalie, złocenia; brąz; wys. 19 cm, średnica misy 32 cm, szer. z uszami 46 cm;
Głęboka, kolista misa, z lustrem wypełnionym naszkliwną dekoracją ze sceną dworską: w centrum dwie postacie dostojników otoczonych licznymi dworzanami. Całość malowidła w kolorach beżu, ugru, błękitu, indyjskiego różu i złota - na białym tle. Z prawej strony - na beżowo-różowym panelu - pisana złotem sygnatura. Oprawa z brązu: podstawa na 4 nóżkach z motywami okuciowymi; brzeg misy opasany ażurowymi ząbkami o kształcie stylizowanych lilii, po bokach para uchwytów w formie skrzydlatych smoków.