Nr katalogowy: 906
Para szafek nocnych w stylu art déco
masywnych, o falistych frontach; orzech; 59 x 52 x 34 cm;
Polska, l. 20 XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Polska, l. 20 XX w.
Para sporych szafek nocnych prostych na bokach i falistych od frontu (blaty i skrzydła drzwiczek), z szufladkami, jednoskrzydłowo zamkniętych, wspartych na konsolowych nóżkach. Fronty szafek pośrodku proste wraz z licem szufladki,
boki zaś w przekroju w formie kuszy. Szufladka węższa od blatu z półkami na bokach. Dekoracyjne uchwyty o kolistej formie kościano-metalowe. We wnętrzach szafek półki. Szafki w stylu polskiego art déco, z typowym dla popularnego
meblarstwa krajowego użyciem wzorzystego orzecha do fornirowania powierzchni.
1 000 zł