Nr katalogowy: 1821
Tłok pieczętny oficera, z herbem Jastrzębiec
srebro złocone, karneol; pole 2,1 x 1,8 cm;
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
srebro złocone, karneol; pole 2,1 x 1,8 cm; wys. z ramką 3,4 cm.
Polska, 2 ćw. XIX w.
Pieczęć obrotowa, na poziomej ośce osadzonej w ażurowej ramce z kółeczkiem - pałąkiem, do przywieszenia na łańcuszku lub rzemyczku. Pole pieczętne z płytki karneolu - prostokątnej, o ściętych narożach, z rzeźbionym intaglio herbem Jastrzębiec pod szlachecką koroną, na tle panopliów (sztandary, szable, lufy i kule armatnie), z zawieszonym u dołu orderem Virtuti Militari i drugim, nierozpoznanym. Oprawa od spodu lekko wypukła.
Order VM wskazuje, że pieczęć należała do uczestnika kampanii napoleońskiej lub żołnierza powstania listopadowego.
2 000 zł