Natalia JARNUSZKIEWICZ (ur. 1987)
Nr katalogowy: 415
Myśl o Stanisławie Fijałkowskim, 2018
olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarnuszkiewicz 2018 / „Myśl o Stanisławie Fijałkowskim”.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
olej, płótno; 100 x 100 cm;
Zajmuje się malarstwem i scenografią. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Jako scenograf pracowała w Teatrze Narodowym, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio w Warszawie jako asystent scenografa. Pracował dla TVP1 w Teatrze Telewizji „Posprzątane”. Wykonał kilka scenografii do dyplomów magisterskich w Łódzkiej Szkole Filmowej i Katowickiej Szkole Filmowej. Autor scenografii do rozrywki Black Red White (Papaya Young Directors Awards) i Tender Metropolis Project. Wystawy i aukcje: Galeria Studio, Galeria Wozownia w Toruniu, Galeria 022, Galeria 101 Projekt. Tworzy surrealistyczne przestrzenie, w których osadza mniej lub bardziej abstrakcyjne twory, niekiedy bioniczne, inne sztuczne. W tych wyimaginowanych pejzażach, pozornie bez życia, toczy się gra o byt i dominację. Stonowane, pastelowe kolory kontrastują z rytmicznymi uderzeniami czerni lub czerwieni. Wprowadzają w nastrój wyciszenia, pozornego spokoju.
(źródło: natjot.com)