Nr katalogowy: 808
Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany
brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm,
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
wsparty na kwadratowej plincie, z cylindrycznym cokołem zdobionym giloszowaną kratką i opasanym u dołu pierścieniem z baldaszkowatych liści i 4-płatkowych kwiatów; wyżej na palmetowej rozecie posadowiona kula, stanowiąca bazę trzonu w formie uskrzydlonej postaci kobiecej, trzymającej w uniesionych ramionach kosz z kwiatami; do podstawy kosza przymocowane pięć ramion w kształcie rogów zdobnych wolutami z akantu i lauru; na końcach ramion - oprawki elektryczne imitujące świece; pośrodku kosza z kwiatami - kanelowane przedłużenie trzonu zwieńczone szóstą świecą;
brąz, odlew cyzelowany, giloszowany, złocony ogniowo;
wys. całk. 92 cm, szer. ramion ca 31,5 cm, plinta podstawy 15 x 15 cm.
Francja, XIX/XX w.