Nr katalogowy: 1603
Talerz dekoracyjny z miniaturą mitologiczną wg Angeliki Kaufmann?, Sąd Parysa ?
Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
Austria - Czechy,2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
porcelana, farby naszkliwne (przeprócha podmalowana), kobalt (bleu roi), złocenia drukowane, błyszczące i wypukłe;
wys. 4,7cm, średn.38 cm; sygn. kob. podszkl. (druk?): znak tarczy opaskowej z trzema kropkami, zielenią naszkl. odręcznie: 383 cm / 1584., 31.
Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu, Austria - Czechy,2 poł. XIX w.
W złoconym otoku w lustrze barwna miniatura pejzażu: siedzący na skale młodzieniec tunice, kobieta z jabłkiem w dłoni, Amor z kołczanem, z tyłu dwie kobiety; wokół miniatury otok z 2 kobaltowych pasów, podzielonych prostokątnymi, jasnymi polami z rombem, ze szlakami złoceń ornamentalno-roślinnych. Wyrób w stylistyce starej porcelany wiedeńskiej, z sygnaturą imitującą markę Wiednia.