22 stycznia 2019

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

22 stycznie 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Francesco BARTOLOZZI (1728-1815)

1
Szekspir: Wieczór Trzech Króli /Twelfth Night/, 1797 według Williama HAMILTONA (1751 Londyn - 1801 tamże);
technika punktowana barwna, karton; 45 x 60 cm.

Thomas BURKE (1749-1815)

2
Szekspir: Cymbelin, przed 1800 według Williama HAMILTONA (1751 Londyn - 1801 tamże);

Witold CHOMICZ (1910-1984)

3
Tryptyk Bożonarodzeniowy (współoprawny) "Przybieżeli do Betlejem pasterze...”, 1937; "Rąbek z głowy zdjęła”, 1937;
"Trzej Królowie Monarchowie”, 1937.

Adam GRABOWSKI (1875-1941)

4
Widoki Warszawy, 1921 autolitografie, karton; 37 x 29 cm każda;
sygn. i dat. oł. p. d. "A. Grabowski /1921";

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)

5
La course (Gonitwa) według rysunku Carle’a VERNETA (1758 Bordeaux - 1836 Paryż);
mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;

Władysław LAM (1893-1984)

6
Pałac Działyńskich w Poznaniu litografia barwna, karton; 37,5 x 26 cm;
sygn. na kamieniu p.d. "W. Lam".

Heinrich NAUEN (1880-1941)

7
Matka i dziecko (Mutter und kind), 1919 akwaforta, papier; 24,8 x 19,5 cm;
na odwrocie drukiem: "Heinrich Nauen / Mutter und Kind / Originalradierung. 1919".

Georg Balthasar PROBST (1673-1748)

8
Parma. Panorama miasta, Augsburg, 1. połowa XVIII wieku akwaforta, papier żeberkowy; 39 x 109 cm (wymiary arkusza 44 x 113 cm);
sygn. na płycie l. d. "F[erdinand] I. Saur del".

Edward RACZYŃSKI (1786-1845)

9
Z teki: Kościoły ze wspomnień Wielkopols wydanych przez Edwarda hrabię Raczyńskiego;
Poznań 1857

Piotr WYSZKOWSKI (XIX w. Kraków)

10
Generał Samuel Różycki. XIX litografia, akwarela, papier; 36 x 27 cm na arkuszu 49 x 34 cm;
sygn. na kamieniu p. d. "w Krakowie w Litog. P. Wyszkowskiego".

Karl SCHMIDT-ROTTLUFF (1884-1976)

11
Zaczytany Lesender Mann, 1921 drzeworyt, papier; 28 x 19,6 cm;
na odwrocie drukiem: "Karl Schmidt-Rottluff / Originalholzschnitt".

12
św. Sebastian , ok. 1656 - 1660 akwaforta, karton; 23,0 x 16,5 cm (odcisk płyty 21,5 x 14,8 cm);
według obrazu Antonella da Messina, niegdyś przypisywanego Giovanniemu Belliniemu.

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

13
Plakat "Muzeum Sztuki Złotniczej - Oddział Muzeum Kazimierza Dolnego", 1979 druk na czarnym tle, złotem i srebrem, karton; 67,5 x 48 cm;
sygn. /wdłuż prawego boku, drukiem/ "F. Starowiejski 1979". Rzadkie.

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

14
Stare spichlerze w Grudziądzu litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "W. Taranczewski".

H. Georg TRAPP

15
Der Reigen litografia, karton; plansze 26 x 19 cm;
12 litografii w tece.

Wojciech GERSON (1831-1901)

16
Zachwycenie (Flisacy), 1864 litografia, karton; 52,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. na kamieniu p. d. "Wojciech Gerson 1864".

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

17
Wnętrze I, 1982 mezzotinta, karton; 16 x 14,5 cm na arkuszu 42 x 35 cm;
odbitka 5 z 50.

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

18
Erotyk, 1993 piórko, papier czerpany; 21,5 x 30 cm;
sygn. i datowany p. d "Jan Dobkowski 1993".

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

19
Tadeusz Kantor olej, płótno; 22 x 35,5 cm;
sygn. p.d. monogramem "TK".

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

20
Trzy gracje, 1957 tusz, papier; 41 x 29,5 cm;
Ilustracja do opowiadania Ignacego Narbutta "Łabędzie gniazdo";

Piotr RYPSON (ur. 1956)

21
Nadzieja olej, płótno; 54,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d. "prypson".

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

22
Szkice trzech aktów kobiecych ołówek, karton, tektura, 25,5 x 18 cm;
sygn. p.d. "H. Stażewski”.

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

23
Kryształ Przestrzeni Artysty (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1)", 1974 tempera, płótno; 33,3 x 27,4 cm;
sygn. u dołu "B. Szwacz 1974", na odwrocie napisy autorskie.

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

24
Kompozycja, 1960 monotypia, papier; 21 x 21,5 cm;
sygnowana l.d. "Rajmund Ziemski".

Nikifor KRYNICKI - właśc. Epifaniusz Drowniak (1895 - 1968)

25
Dom w Krynicy ołówek, karton; 20,5 X 14,5 cm w świetle passe-partout;
u dołu "KRYNICAWSIWILLA...";

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

26
Wazon z kwiatami tusz lawowany, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. p.g. "Eugeniusz Eibisch".

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

27
Serenada akwarela, gwasz, kredki; 14 x 13,2 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "F.Żmurko".

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

28
Szkuta I, ok. 1931 akwarela, gwasz, papier; 15,8 x 21 cm;
Studium do olejnego obrazu „Szkuta” z 1931 r. (w zbiorach MN w Krakowie).

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

29
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

30
Staw w górach tempera, tektura; 23,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d. "HENRYK UZIEMBŁO".

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

31
Krajobraz, ok. 1932 olej, płótno, 60,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Henryk Szczygliński.

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

32
Bzy, ok. 1930 olej, płótno; 83 x 97,5 cm;
sygn. p.d. "W. Zaboklicki".

Emil LINDEMAN (1864 - ok. 1945)

33
Pejzaż z dworkiem, ok. 1914 olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman.

Eduard MEYERHEIM (1808-1879)

34
Zabawy z kotem olej, papier; 37,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout;
Obraz po starannej konserwacji: naprawione naddarcia papieru.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

35
Portret P. Wandy P. z owocami olej, płótno; 54 x 42 cm;
na odwrocie (na płótnie) oł. "187", "38 ol".

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

36
Bramy raju, 1991 technika własna, karton; 50 x 71 cm;
sygn. p .d. "Z. LACHUR 91".

Stanisław KOMASZEWSKI (1906-1945)

37
Wydra, 1936 brąz patynowany; wys. 14 cm;
na podstawie sygn. "S. Komaszewski 1936" ( jest i wersja z 1931 r.).

38
Chłopak z papierosem brąz; wys. 32,5 cm.

Andrzej SZCZEPANIEC "SETTA" (ur. 1964)

39
Popiersie Chopina, 2010 żywica; wys. 21,6 cm;
nr 12/100.

WORONCOW TUŁA

40
Samowar z kominem WORONCOW TUŁA mosiądz platerowany, uchwyty kościane; wys. całk. ok. 65 cm;
XIX - XX w.

41
Żyrandol pięcioświecowy Zdjęcie metal, szkło; wys. 110 cm;
w formie kwiatu tulipana z matowego i przeźroczystego szkła okutego w zielony metal, ramiona oplecione sznurem.

42
Tabakierka, XVIII w. szylkret, kość słoniowa; wys. 2,5 cm, średn. 7,5 cm;
na wieczku popiersie hierarchy kościelnego.
Spękanie kości u dołu z lewej.

Flavio POLI (1900-1984) - W TYPIE

43
Wazon Murano szkło przezroczyste, technika sommerso; wys. 29,5 cm, szer. 8,9 cm, głęb. 8,9 cm;
Włochy, Murano, II poł. XX w.

44
Talerz dekoracyjny ceramika; wys. 4 cm, średn. 24,7 cm.
Ozdobiony na środku malowidłem bukietu kwiatów. Na uniesionym kołnierzu namalowany wianek z kwiatów.

45
Grupa figuralna: Wenus i Wulkan (?) porcelana; wys. 35 cm;
Niemcy,XIX/XX w. - pocz. XX w.

46
Torebka balowa z dobraną portmonetką srebro; waga łączna 412 g.;
Francja ?

Firma ARGIT

47
Komplet do kawy i herbaty plater cechowany;
Paryż, lata 30. XX w.

48
Trzy misy WISKEMANN plater; wys. 14 cm.