Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888 - 1942)
Nr katalogowy: 231
W pracowni
olej, płótno, 55 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: T. Pruszkowski
olej, płótno, 55 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: T. Pruszkowski
Artysta wielokrotnie podejmował temat W pracowni, gdzie umieszczał wizerunek swej żony przy sztalugach. Por. "Salon Malarski. Instytut Propagandy Sztuki",
Warszawa 1937, il. na s. 75, kat. poz. 104, 106