Zygmunt RYTKA (1947-2018)

301
Helmut Nadolski fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,7 x 10,6 cm;
na odwrocie stempel autorski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

305
Bez tytułu, l. 90 XX w. fotografia barwna, grafizacja, papier matowy (Kodak Professional);
50,4 x 60,9 cm (odbitka)
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

309
Abstrakcja na ciele, 1984 fotografia czarno-biała, brom, papier; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

324
Kompozycja - Obszar monotypia, papier; 67 x 47 cm (w świetle oprawy);
Grafika przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

336
Akt męski litografia, papier kremowy; 66 x 51 cm;
sygn. i opisana p. d.: Mitor / 16/50 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

337
Sytuacje I, 1959 gipsoryt, papier żeberkowy; 42 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

340
Dziewczyna, 1982 sangwina, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / I. 82.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

342
Bez tytułu węgiel, papier; 50 x 41 cm;
sygn. p. d: AMyjak (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

344
Erotyk, 1955 ołówek, papier; 18 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z.S. / 55.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

346
Szkicownik Franciszka Starowieyskiego zawierający 39 kart
ołówek, długopis, akwarela, technika mieszana, papier;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

347
Figura, ok. 1956 tusz, pędzel, papier milimetrowy;
59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

348
sygn. i dat. p. d.: T. Brzozow / ski / Octob. 1967.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

403
Sny robotnika, 1981 gwasz, akwarela, papier; 33 2 3,5 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ-1981 -.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Tadeusz KALINOWSKI (1909-1997)

406
Kompozycja nr 5, 1975 gwasz, papier; 55,5 x 46,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Kalinowski 1975 NR 5.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

410
Faktura nr 18, 1978 akryl, tektura, 100 x 70 cm;
opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

411
Potok, 1940 olej, tektura; 29,5 x 25 cm;
sygn. i dat. l. d.: TBrzozowski / 1940;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

412
Chmurny dzień, 1940 olej, tektura; 25 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Brzozowski / 1940;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

413
Figura (Spalona postać), 1963/1964 technika własna, karton; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Tchórzewski 1964;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

416
Płonąca przestrzeń, 1979 olej, akryl, płótno; 65 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. Tchórzewski 79. / "PŁONĄCA PRZESTRZEŃ" / akryl-olej.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

417
Biała postać olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis:
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

423
Ściana, z cyklu: Podróże autostopem, 1983 olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: IX-269-886 E.DWURNIK.83;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

424
Piłowanie, 1991 akryl, płótno; 53 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Franciszek Maśluszczak 1991;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

426
Obraz 1899, Wieś Kamion - Biała Dama, 1995 olej, płyta, 41 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Duda Gracz. 1899 / 1995.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

429
Mięso,1996 olej, płótno; 46 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: JACEK SIENICKI / 96 (ryta w farbie końcówką pędzla).
estymacja: 27 000 - 34 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

435
Pejzaż norweski z łódką, 1984 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

436
Rytmy jesienne, 2011 olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: J Kraupe;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

439
Ręce, 1991/2010 akryl, technika własna, płótno; 85,5 x 106 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Fangor 91/2010;
estymacja: 130 000 - 200 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

442
Kompozycja z fakturą VII, 1962 olej, aplikacja, płótno; 89 x 54 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

443
Bez tytułu - tryptyk, 1998 olej, płótno; 50 x 50 cm (każdy);
sygn. i dat. na odwrocie (każdy): L. Tarasewicz 1998.
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931)

446
Przebieg XXVII, 2013 akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na krośnie: Jerzy Kałucki 2013,
estymacja: 43 000 - 53 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

449
Piękność, 1986 olej, płótno; 199 x 160 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. Dowgiałło / 1986.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

455
Księżniczka, 1984 akryl, płótno, sklejka; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 84;
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

465
Progresja II, 2000 technika własna, płyta; 60,5 x 120,5 cm (półkole);
sygn., dat. i opisana na odwrocie:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

503
Światłoformy kamienia X, 1970 płyta drewniana, polichromowana, drewno lipowe, werniks,
z tyłu instalacja elektryczna; 71,5 x 71,5 cm;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)

506
Melancholia, 1978/2017 żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm;
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

507
Milion brąz; wys.: 16,5 cm
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

509
Głowa - Portret K. K. drewno, plastik, tkanina; 37 x 34 x 33 cm;
z tyłu opisane: PORTRET K. K… / WYKONANIE RZEŹBY / WŁADYSŁAW HASIOR.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

513
Sowa brąz patynowany; wys. 40 cm,
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

515
Lalka - Pan z cygarem, lata 90. XX w. technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
z tyłu metka autorska: ALTHAMER (...) WARSZAWA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

521
Miseczka z kotkiem, 2 poł XX w. szkło białe i niebieskie; wys. 9 cm; dł. 16,5 cm;
Francja, Nancy, wytwórnia Daum.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Józef CHIEROWSKI (1927-2007) - projektant

529
Para fotelików nr 366 buczynowych, 68 x 61 x 65 cm;
Polska, lata 60. XX wieku, (proj. 1962).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł