Nr katalogowy: 1810
Barometr ścienny z termometrem
drewno rzeźbione, mosiądz, szkło, stal, tworzywo sztuczne; wys. 70 cm;
Holandia, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
drewno rzeźbione, mosiądz, szkło, stal, tworzywo sztuczne; wys. 70 cm, szer. 32 cm, głęb. 6 cm.
Holandia, XIX/XX w.
Ażurowy, rzeźbiony w drewnie, z motywami myśliwskimi. Część centralna cylindryczna, toczona, profilowana - stanowi obudowę instrumentu. Tarczka z podziałką i oprawa - mosiężna, przysłonięta fazowaną szybką. Wokół tarczy napisy: „STORM REGEN OF WIND WERANDERLYK MOOI WEER BESTENDIE”. Po bokach snycerska dekoracja z upolowanymi ptactwem i liśćmi winnej latorośli. Wyżej umieszczony termometr w skali Celsjusza i Fahrenheita (plastikowa oprawa wtórna), ujęty wicią winorośli. W zwieńczeniu - głowa psa myśliwskiego i liść akantowy.