ceramika; 16 x 32 x3 cm;
W latach 1978 – 84 studiował w PWSSP w Poznaniu. Uzyskał dyplom w zakresie rzeźby i rysunku w pracowniach profesorów Józefa Kopczyńskiego i Jarosława Kozłowskiego. W 1984 roku był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W latach 1996 – 2002 był prodziekanem, a od 2002 pełnił funkcję dziekana wydziału w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Następnie, przez dwie kadencje od 2008 – 2016 piastował funkcję prorektora do spraw artystycznych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie pracuje w macierzystej Uczelni na stanowisku profesora, prowadząc Pracownię Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych.
Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą, m.in. w Danii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Republice Czeskiej, Estonii, na Litwie, w Niemczech, Szwecji, Rosji, we Włoszech, Szwajcarii, Francji, na Ukrainie, Japonii i innych.
Jacek Jagielski zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, tworzy realizacje przestrzenne. Prace odnoszą się do człowieka z jego oczekiwaniami, problemami, marzeniami, rozterkami. Autor dotyka pojęcia czasu i pamięci, chcąc zrozumieć istotę ich trwania i przemijania. Prace często związane są z miejscem, z którym wiąże je tak, iż współistnieją jako integralna całość. Różnorodność form i zróżnicowanie skali, od niewielkich form plastycznych, po ogromne założenia przestrzenne, to obszar po którym się porusza — zawsze swobodnie, zawsze czytelnie, zawsze z siłą wewnętrznej ekspresji.