Leonard SIEMASZKO
Nr katalogowy101
Portret kobiety z kotem
fotografia czarno-biała, brom,
papier 60 x 45,5 cm;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
George HURRELL (1904-1992)
Nr katalogowy103
Ann Sheridan, 1939
fotografia czarno biała, brom, papier, 50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Hurrell; numerowana l. d.: 29/190
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Jean THOUVENIN (1765-c.1828)
Nr katalogowy105
Żniwiarze przerażeni burzą
- Les Moissonneurs Effrayés par L'Orage
Richard WESTALL (1765-1836) wg
miedzioryt punktowany, podmalowany akwarelą
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)
Nr katalogowy107
Podróż latem w okolicach Petersburga
- Voyageurs En Eté Dans Les Environs
De St: Petersburg
litografia, papier, 47 x 57 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Jan GUMOWSKI (1883-1946)
Nr katalogowy109
Teka: „Widoki Krakowa,
rys. Jana Gumowskiego wydane staraniem
Muzeum Narodowego w Krakowie”, 1926.
12 litografii z widokami Krakowa, ok. 43 x 29 cm;
Cena wywoławcza.
800 zł
Joseph II BERGLER (1753-1829)
Nr katalogowy111
Śmierć matki
piórko, tusz lawowany, sepia, papier, 36,5 x 43 cm;
sygn. l. d.: f: Bergler. Invenit Praga 1802.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Nr katalogowy113
Szkice koni
ołówek, papier żeberkowy,
25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
8 500 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Nr katalogowy115
Szkice postaci
litografia, papier, 20,5 x 34 cm;
sygn. p.d.: T. Waśkowski
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy201
Widok miasteczka
akwarela, gwasz, papier, 16 x 23 cm;
u dołu napis autorski:
KRYNICAWILLAFWPBRBOMMRK250ZŁ
Cena wywoławcza.
2 700 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy203
Kościół w małym mieście
akwarela, papier, 20,5 x 14 cm;
napis autorski u dołu: KOSCIOŁWILLA
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Stanislaw NOAKOWSKI (1867-1928)
Nr katalogowy205
Wnętrze salonu, 1922
akwarela, piórko, tusz, papier, 28,5 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: SN 2 19.VIII 2
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)
Nr katalogowy207
Lis w leśnym jarze
akwarela, papier, 29 x 39 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Roman JAROSZ (1888-1932)
Nr katalogowy209
Karuzela w lunaparku
gwasz, papier, 45,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Jarosz
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy211
Kapliczka w Dolinie Kościeliskiej, 1919
akwarela, papier, 26,5 x 17,5 cm;
sygn. p.d.: D Ziucie/ LWycz/ 19;
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Stanisław EJSMOND (1894-1939)
Nr katalogowy213
Róże
akwarela, gwasz, papier,
19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: S. EJSMOND
Cena wywoławcza.
3 100 zł
Adam KRÓLIKOWSKI (1903-1988)
Nr katalogowy215
Wąchock, 1936
akwarela, papier, 32 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d. Wąchock/ III/ 1936 Adam Królikowski
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Michał POCIECHA (1852-1908)
Nr katalogowy217
Praca w polu
akwarela, gwasz, (widoczne fragmenty rysunkowego
szkicu), papier, 30,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Nr katalogowy219
Fala, 1936
gwasz, papier, 23,5 x 34,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa/ 1936
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy221
Dziewczynka z lalką
gwasz, papier, 55 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Aleksander BLONDER (BLONDEL) (1909-1949)
Nr katalogowy223
Portret
olej, tektura, 54,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Blonder;
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Nr katalogowy225
Pinie - motyw włoski, 1938
olej, tektura, 37 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz - 1938
Cena wywoławcza.
49 000 zł
Abraham BEHRMAN (1876-1942)
Nr katalogowy227
Skały
olej, tektura, 18,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Nr katalogowy229
Pejzaż zimowy, 1928
olej, płótno, 70 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Zygmunt ANDRYCHIEWICZ (1861-1943)
Nr katalogowy231
Portret Mieczysława Srokowskiego, 1907
olej, płótno, 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: Z A / 1907 Paris
Cena wywoławcza.
20 000 zł