1809
Figurka kobiety z różą kość słoniowa, rzeźbiona, częściowo barwiona; wys. 16,5 cm, szer. 4,3 cm;
Chiny, lata 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Wydawnictwo „TRZASKA, EVERT i MICHALSKI” ZAKŁADY GRAFICZNE W. CUKRZYŃSKI

1810
Mapa samochodowa Polski, rozkładana, w etui-okładce Polska, Tadeusz Gronowski (1894-1990) proj. graficzny okładki,
Warszawa, 1934
estymacja: 900 - 1 200 zł

1811
Krucyfiks drewno toczone, czernione, biskwit, kość; wys. 54 cm, szer. 20,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30-40. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1812
Wazon dalekowschodni brąz patynowany, blacha miedziana; wys. 30,5 cm;
Chiny, XIX/XX w. (k. dynastii Qing)
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

1813
Ikona podróżna - tzw. „składnia” tempera na desce, mosiądz, skóra; szer. po rozłożeniu 37 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1814
Ikona - Sen Eliasza tempera na desce z 1 szpongą; złocenia; 26,8 x 23 x 3,8 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1815
Hełm francuski Adrian, wz. 1915 blacha stalowa; wys. 15,5 cm, szer. 21,7 cm, głęb. 30 cm.
Francja, po 1915.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wytwórnia broni białej BALP - SAINT ETIENNE

1816
Szabla francuska, oficerska, dragonów, wz. 1855 stal, mosiądz, róg; dł. głowni 89 cm, dł. całk. 103,3 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Uhrenfabrik LORENZ FURTWÄNGLER & SOHNE (zał. w 1836)

1817
Zegar konsolowy, neorokokowy drewno czernione i złocone, brąz, mosiądz, szkło, stal; wys. 64 cm, szer. 33,5 cm,;
Niemcy, Furtwangen, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1818
Zegar kominkowy z wizerunkiem filozofa marmur szary, brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm, szer. 47,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

UHRENFABRIK FRANZ HERMLE & SOHN (zał. W 1922)

1819
Zegar z konsolą, neorokokowy, intarsjowany drewno różane, sklejka, lakier, brąz, mosiądz, stal; intarsja - barwione drewna owocowe;
wys. 58 cm, szer. 31 cm; Niemcy, Gosheim, 2 tercja XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1820
Zegar szafkowy, barokowy drewno sosnowe, gipsatura, złocenia, mosiądz srebrzony, blacha srebrna, tłoczona, szkło;
wys. 50 cm, szer. 29 cm, głęb. 15,5 cm. Niemcy, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 14 500 - 19 000 zł

1821
Sztaluga malarska, trójnożna drewno rzeźbione; wys. 174 cm, szer. 60 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

1822
Kobierzec modlitewnik giordes (?) wełna, jedwab, bawełna; dł. 131 cm (z frędzlami 151 cm), szer. 86 cm.
Anatolia, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1823
Polska, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

901
Para szafek nocnych w stylu art déco o zgeometryzowanych kształtach, brzoza; 45,5 x 46 x 41,2 cm;
Polska, l. 50. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

902
Stół w stylu art déco mahoniowy; ozdobiony płaskorzeźbionymi ornamentami na oskrzynieniu; 76,5 x 116 x 105,5 cm,
dwa wkłady 39,5 i 40,2 x 105,5 cm; Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

903
Stół do gry art déco z kwadratowym blatem i szklanymi wysuwanymi pulpitami, orzech;
73,2 x 95 x 95 cm; Polska, l. 20/30.XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

904
Para foteli art déco o ażurowej konstrukcji z tapicerowanymi poduchami, orzech;
89 x 68 x 90 cm; Polska, l. 20/30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

905
Para foteli neorenesansowych krytych gobelinem typu millefiori ze sceną rodzajową, lwami i końmi, buczyna;
115 x 73 x 77 cm; Europa Zachodnia, 2 pol. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

906
Para foteli w stylu Ludwika Filipa o falistych liniach szkieletu, mahoń; 107,5 x 63 x 63,5 cm;
Europa Środkowa, 1860-80.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

907
Stół klasycystyczny z owalnym blatem wspartym na delfinach, mahoń;
74,7 x 130 x 78 cm. Europa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

908
Łóżko empirowe mahoń, ozdobione rzeźbionymi i malowanymi na złoto łabędziami i rozetami;
110 x 202 x 95 cm; Polska, ok. 1810.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

909
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa ozdobiony markieterią (pokryty czerwoną masą, imitującą szylkret)
o konstrukcji mahoniowej; 132,5 x 86 x 50,5 cm; Europa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 15 000 909 - 19 000 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem,
ozdobiona złoconymi brązami; 86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
estymacja: 180 000 - 240 000 zł

1901
Stolik pomocniczy w stylu empirowym mahoniowy, z blatem marmurowym, 63 x 47 x 47 cm, śr. blatu 45 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1902
Para stolików - postumentów w stylu klasycystycznym, o trójkątnej formie, mahoniowych, ozdobionych;
72 x 50 x 50 cm, gł. 41,5 cm; Europa Zachodnia, Niemcy (?), I tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1903
Para szafek nocnych eklektycznych z marmurowymi blatami, orzechowe, 80,4 x 42,2 x 40,2 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1904
Stół pomocniczy w stylu secesji geometrycznej mahoniowy, 78 x 95,7 x 64,2 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1905
Gablota w formie stolika w stylu klasycystycznym zw. Jacob, mahoniowa, ozdobiona żyłką mosiężną, 75 x 75 x 49 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1906
Skrzynia daleko-wschodnia prostopadłościenna z płaskorzeźbionymi dekoracjami, drewno egzotyczne,
53 x 97 x 48 cm; Japonia, XIX/XX wiek
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1907
Stolik art déco z okrągłym blatem wspartym na krzyżowej podstawie, orzechowo-buczynowy;
śr. 58,3 x 69 cm, Bydgoskie Fabryki Mebli, model 682/A, 1962 rok.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł