J.D.Schleissner SOHNE (firma czynna od 1816) i Lasarus Posen (sprzedawca)
Nr katalogowy130
Puchar - ananas
srebro próby 800 cechowane; waga 415 g.
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
132
Żardiniera secesyjna
srebro próby 900; wys.13,4 cm, szer. 47,5 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Karl SOHNLEIN & SOHNE (czynny 1888-1956)
Nr katalogowy134
Misa dekoracyjna
srebro próby 800 cechowane; wys. 5,6 cm,
średnica 33 cm; waga 780 g. Hanau, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 600 zł
136
Para świeczników
srebro cechowane, wys. 31 cm; waga 863 g.
Berlin, lata 20.-30 XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Berlin, lata 20.-30 XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Wolfers FRERES (czynna od 1850)
Nr katalogowy137
12 widelczyków do ostryg w etui
srebro próby 800 cechowane; waga 342 g
Belgia, XIX/XX w. (po 1897 r.)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 400 zł
Emile PUIFORCAT (czynny 1857-1927, spadkobierca firmy założonej w 1820)
Nr katalogowy138
Komplet sztućców do owoców morza w etui
srebro złocone cechowane; waga z nożami 567 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 400 zł
Delheid FRERES (firma czynna 1828-pocz. lat 80.XX w.)
Nr katalogowy140
Taca z drewnianym lustrem
drewno fornirowane mahoniem?, srebro; wys. 6,3 cm, szer. 52 cm, głęb. 35,5 cm;
Bruksela, k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Bruksela, k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
142
Filiżanka ze spodkiem
srebro próby 84 cechowane, waga 145 g.
Moskwa, 1875
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Moskwa, 1875
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 300 zł
143
Mlecznik
srebro próby 84 cechowane, waga 119 g.
Moskwa, 1877
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Moskwa, 1877
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
900 zł
Karol Filip MALCZ (1797-1867, czynny od 1828)
Nr katalogowy144
Para świeczników
srebro próby 84 cechowane, waga 534 g.
Warszawa, 1856
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Warszawa, 1856
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
147
Naczynie na lód
srebro próby 800; waga 682 g.
Włochy, Florencja, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
149
Cukiernica w formie wazki
srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane;
waga 485 g. Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
1 400 zł
151
Komplet do kawy i herbaty
srebro częściowo złocone próby 800 cechowane;
waga 2014 g.; Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
153
Ecuelle na podstawce
srebro próby 1( 950) cechowane;
waga 502 g. Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
waga 502 g. Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
M. H. WILKENS & SOHNE - tacka
Nr katalogowy155
Komplet do herbaty z tacką
srebro próby 830 (taca) cechowane; waga 996 g.
Sztokholm, 1857 i Brema-Hemelingen, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
157
Kabaret do przypraw
srebro cechowane, szkło nieoryginalne szlifowane;
waga srebra 994 g. Kopenhaga, 1848, probierz Peter R. Hinnerup.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
159
Cukiernica z kluczykiem
srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; waga 368 g.
Austro-Węgry, Wiedeń ?, 4ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
161
Podstawka na listy
srebro próby 84 cechowane, onyks; wys. 19,5 cm, szer. 10,5cm;
Moskwa, ok. 1913
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Moskwa, ok. 1913
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
163
Patera z pałąkiem
srebro cechowane, waga 1064 g.
Moskwa, złotnik Jakow Wiberg (czynny 1829-1853), 1840
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
9 000 zł
Władysław GLIXELLI ( 1831-1895)
Nr katalogowy164
Bużuarek
srebro próby 3 cechowane; waga 151 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Tomasz KLIMASZEWSKI (czynny pocz. XIX w. - do ok. 1832)
Nr katalogowy165
Lichtarzyk
srebro próby 12 cechowane; waga 285 g.
Warszawa,lata 20.-30. XIX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Warszawa,lata 20.-30. XIX
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Eduard FIEDLER (1801-1865, czynny od 1828)
Nr katalogowy167
Puzdro
srebro częściowo złocone cechowane, waga 315 g
Poznań, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Poznań, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Adam ZAMOJSKI (czynny 1824-1842)
Nr katalogowy168
Lichtarz
srebro próby 12 cechowane; waga 247 g.;
Kraków, 1824-1842
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Kraków, 1824-1842
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
169
Paterka art deco
srebro próby 3 cechowane, waga 247 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Jan Kanty BOJANOWSKI (1800-1874)
Nr katalogowy170
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem
srebro próby 12 cechowane, waga 380 g.
Kraków, lata 30.XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Kraków, lata 30.XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
M.H. WILKENS & SOHNE (zał. 1810), STRUBE & SOHN - sprzedawca
Nr katalogowy171
Patera muszlowa
srebro próby 800 cechowane, waga 538 g.
Brema-Hemelingen, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Brema-Hemelingen, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Gabriel HERMELING (1830-1904)
Nr katalogowy173
Buliera z podgrzewaczem elektrycznym
srebro próby 800 cechowane, plater cechowany (WMF); wys. 36 cm;
Kolonia, k. XIX w. (po 1886)
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Kolonia, k. XIX w. (po 1886)
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
175
Solniczka
srebro próby 84 cechowane, waga 76 g.
Moskwa, 1846
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Moskwa, 1846
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
900 zł
177
Koszyk z pałąkiem
srebro próby 84 cechowane, waga 661 g.
Petersburg, lata 30. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Petersburg, lata 30. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
KOCH & BERGFELD (czynni od 1859); E. WEITZ - sprzedawca
Nr katalogowy178
Rondel z rączką
srebro próby 800 cechowane, waga 610 g.
Brema, 1 ćw. XX w.; Głogów
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Brema, 1 ćw. XX w.; Głogów
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
2 700 zł