Nr katalogowy: 610
Wazon huculski z orłem koronie i krzyżem ornamentalnym
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne na bazie tlenków
metali, szkliwo ołowiowe; Pokucie, XX w. - okres międzywojenny?
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe,
drobne ubytki barwnej dekoracji ornamentalnej i pobiałki ze szkliwem (krawędzie, uchwyty,
brzusiec), przebarwienia i zaczernienia pod szkliwem (tzw. ziarnka pieprzu); wys. 40 cm,
średn. stopy 8,5 cm; nie sygnowany.
Pokucie, XX w. - okres międzywojenny?
Wazon o smukłym, owoidalnym brzuścu, na niskiej, szpulowej stopce, z krótką szyjką o obręczowej krawędzi, z wałeczkowymi uchwytami w górnej partii brzuśca (przy szyjce). Staranna dekoracja o rytym konturze, w tonacji zielono-brązowo- niebiesko- żółtej, na jasnej
angobie; wokół brzuśca, szyjki i stopy szlaki ornamentalno- roślinne, z motywem zębów, rombów, stylizowanych palmet i rozet oraz kwiatów; na brzuścu umieszczony w części centralnej orzeł w koronie (godło Polski?) oraz - po przeciwnej stronie - krzyż
równoramienny z rozetkami wpisany w koło.
3 200 zł