Nr katalogowy: 902
Barek neostylowy
w formie przeszklonej szafki, fornirowanej orzechem;
64 x 78 x 44 cm;
Niemcy lub Polska, 2 poł. lat 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
w formie przeszklonej szafki, fornirowanej orzechem; 64 x 78 x 44 cm;
Szafka o prostokątnej formie, z przeszkloną obustronnie wyższą częścią i znajdującą się obok, a umieszczoną w połowie jej
wysokości, wnęką z szufladką u dołu. Całość wsparta na czterech giętych nóżkach, fornirowana i intarsjowana na blacie wyższej
części i licu szufladki w motywy floralne; podrzeźbiana.
Szafka pomocnicza o neostylowym charakterze, wykorzystywana, jako barek. Meble pomocnicze, a szczególnie różnego rodzaju barki,
stoliki z częścią do przechowywania butelek i kieliszków stały się bardzo popularne w okresie dwudziestolecia międzywojennego i były
wykonywane w różnej formie i stylu. Prezentowany obiekt - nawiązujący dekoracją do mebli rokokowych - wykonany został w 2 połowie lat
30. XX w czasie powrotu do stylistyki meblarstwa historycznego. Mebel na dobrym poziomie wykonawczym.