Nr katalogowy: 907
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa z krzesłem eklektycznym
sekretarzyk: czarno-lakierowane ozdobione mosiężną żyłką, fornirowane mahoniem;
109 x 48,5 x 70,8 cm; krzesło: czarno-lakierowane, 88,6 x 42 x 42 cm
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
109 x 48,5 x 70,8 cm; krzesło: czarno-lakierowane, ozdobione malowanymi
ornamentami, buczynowe, 88,6 x 42 x 42 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Sekretarzyk w formie stolika z nastawką, o falistych liniach szkieletu, czarno-lakierowany, ozdobiony mosiężną żyłką i okuciami. Stolik z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na wysmukłych, kabriolowych nóżkach. Z tyłu blatu dwie niewielkie szufladki, nad którymi wsparta na falistej ściance z tyłu i tralkach od frontu, niewielka półeczka ujęta (z trzech stron) u dołu mosiężnymi festonami, a u góry galeryjką.
Krzesełko o toczonych, malowanych na czarno elementach szkieletu, ozdobionych malowanymi złotymi wstęgami oraz drobnymi kwiatkami na górnym ramiaku. Oparcie rozszerzające się ku górze i wypełnione trzema tralkami. Siedzenie tapicerowane, wybrzuszone na bokach i od frontu, wsparte na czterech nóżkach.
Meble wykonane w 4 ćw. XIX wieku na fali powrotu do wzorów historycznych, swobodnie kompilujących odmienne stylowo ornamenty.